Další rekonstrukce v Plzni je u konce, město má opravené divadelní terasy i sadový okruhu u divadla

Další rekonstrukce v Plzni je u konce, město má opravené divadelní terasy i sadový okruhu u divadla | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,01%
Spokojený45,86%
Zklamaný20,38%
Zdrcený12,10%
Šokovaný14,65%

Celkový počet hlasů: 157

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel LiškaPavel Liška

Výtvarník

Více

Rolando ARIASRolando ARIAS

Zastupitel města Plzně

Více

Miroslav CudlmanMiroslav Cudlman

Starosta městského obvodu Plzeň 9

Více

Další rekonstrukce v Plzni je u konce, město má opravené divadelní terasy i sadový okruhu u divadla

Plzeň, 03.06.2015, aktualizováno 13:47 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Už třetí stavbu během dvou dnů slavnostně otevíralo vedení města Plzně. Po otevření zrekonstruovaného amfiteátru na Lochotíně a Lochotínského parku přišla ve středu řada také na nově opravenou jihozápadní část sadového okruhu u Divadla J.K.Tyla a divadelních teras. Okolí divadla je nyní více prosvětlené, nabízí lepší možnosti k posezení i odpočinku. Úpravy, které trvaly od loňského března do letošního dubna, stály 43,4 milionu korun. Město na stavbu získalo evropskou dotaci z ROP Jihozápad, která tvoří 85 procent z celkových uznatelných nákladů.

Vedení města při slavnostním přípitku během otevření zrekonstruovaného sadového okruhu | Autor: Plzeň.euVedení města při slavnostním přípitku během otevření zrekonstruovaného sadového okruhu | Autor: Plzeň.eu

„Jde o další důležitou lokalitu v centru, která se stává přívětivější. Nedávno se nám podařilo významným způsobem upravit oblast U Zvonu, teď se k ní přidávají i divadelní terasy,“ uvedl primátor města Martin Zrzavecký (ČSSD).

Podle Petra Náhlíka (KDU-ČSL), náměstka primátora pro oblast dopravy a životního prostředí, jde o významnou stavbu, která nejen zlepšila prostředí v centru, ale ovlivňuje také mobilitu. „Jsem rád, že při rekonstrukci dostala další prostor zeleň. Občané Plzně, ale i další návštěvníci oceňují také změnu dopravního značení, která vedla ke zklidnění další části centrálního sadového okruhu, kde nyní dostali chodci přednost před automobily,“ řekl Petr Náhlík.

Hlavní myšlenkou projektu bylo prosvětlit veřejný prostor v blízkosti divadla a navrátit tuto část sadového okruhu do sadů. K tomu přispívají zejména výsadby stromů a úprava zelených ploch s květinovými záhony. Součástí stavby bylo množství přeložek podzemních inženýrských sítí, díky nimž se mohlo vysadit stromořadí podél Klatovské třídy. „Jedná se celkem o 17 kusů alejových stromů, konkrétně jasanů, jeřábů a buku, dále také přibyl jeden velký keř magnolie,“ uvedla Irena Tolarová ze Správy veřejného statku města Plzně. Nově upravené travnaté plochy jsou, stejně jako jiné trávníky sadového okruhu, opatřeny automatickou závlahou. Na květinových záhonech se bude dvakrát ročně obměňovat výsadba květin, obdobně jako v navazujících Smetanových sadech.

\"Dominantou

V okolí divadla byl umístěn nový mobiliář, tedy lavičky, odpadkové koše, stojan na kola. V podnoži severní terasy divadla, což je přístavba Divadla J. K. Tyla z let 1982 až 1985, se nově nachází předprodej vstupenek a klientské centrum, vybavení interiéru bylo v režii divadla. Pobytová terasa získala nový povrch a obklad stěn, sloužit má příležitostným kulturním událostem, jako jsou výstavy a podobně. Dominantním prvkem nově upravené lokality se stal zhruba devět metrů vysoký památník generála Pattona, oficiálně odhalený již 1. května při Slavnostech svobody.

Původně se počítalo ještě s vybudováním kavárny na divadelní terase, z ekonomických důvodů od toho město upustilo. První náměstek primátora Martin Baxa (ODS) nicméně uvedl, že se město myšlenky na její dostavbu nevzdává.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.