Se závěrečným účtem města Plzně souhlasil nezávislý auditor bez výhrad

Se závěrečným účtem města Plzně souhlasil nezávislý auditor bez výhrad | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,01%
Spokojený45,86%
Zklamaný20,38%
Zdrcený12,10%
Šokovaný14,65%

Celkový počet hlasů: 157

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan HutterJan Hutter

Terchnolog

Více

Libor PickaLibor Picka

Starosta Bělé nad Radbuzou

Více

Vladimíra HirschováVladimíra Hirschová

Učitelka

Více

Se závěrečným účtem města Plzně souhlasil nezávislý auditor bez výhrad

Plzeň, 26.05.2015, aktualizováno 11:11 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Podle takzvaného závěrečného účtu za uplynulý rok tvořily celkové příjmy města Plzně 5,788 miliardy korun, výdaje pak 6,228 miliardy korun. Saldo rozpočtu, tedy rozdíl mezi kladnými a zápornými položkami, činilo 439,8 milionu korun, přičemž na tuto sumu pokleslo z upraveného rozpočtu 740,8 milionu korun. Závěrečný účet, o němž nezávislý auditor konstatoval, že „s hospodařením města souhlasí bez výhrad“, také například ukázal, jak hospodařily všechny příspěvkové organizace města, jak si Plzeň vedla v čerpání dotací i jak se vyvíjela míra závazků. Uzávěrku hospodaření města Plzně za rok 2014 schválilo i městské zastupitelstvo.

„Závěrečný účet nám říká například to, že Magistrát města Plzně loni uspořil 116 milionů korun, naopak rozpočty městských obvodů skončily v propadu 556 milionů korun,“ uvedl ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas (ČSSD). Peníze magistrát uspořil na běžném provozu, zejména za energie a nákup služeb, celkem se jednalo o 13 milionů korun, dalších 13 milionů korun se ušetřilo na správě městského majetku. Saldo se podařilo snížit také tím, že do městské pokladny lépe „natékaly“ daně, hlavně daň z přidané hodnoty, daň z příjmu právnických osob, částečně pomohly také úspory v investicích.

Podle závěrečného účtu skončily všechny příspěvkové organizace města, které vedle základních škol tvoří dalších 13 subjektů, s kladným výsledkem hospodaření. Součástí materiálu schváleného zastupiteli bylo i finanční vypořádání s těmito organizacemi, stejně tak i převody finančních prostředků jednotlivým městským obvodům, mezi něž bude rozdělen přebytek 103 milionů korun.

Na základě dokumentu loni Plzeň čerpala dotace ve výši celkem 850 milionů korun, nejen ze státního rozpočtu, ale i z krajského a evropského. „Mezi tři největší akce, na něž šly dotační peníze, patří rekonstrukce a modernizace úpravny vody s podporou ve výši 480 milionů korun, dokončení 3. etapy Vědeckotechnického parku Plzeň, na niž město čerpalo z EU zhruba 30 milionů korun, a obnova historické části Koterova, která byla podpořena 22 miliony korun,“ přiblížil Pavel Kotas.

Materiál schválený zastupitelstvem popisuje také závazky města. „Podíl závazků na rozpočtových příjmech je 5,3 procenta, což je zajímavé číslo, které zaznamenalo meziroční pokles. Vidíme z toho, že se nám míra zadlužení snížila,“ dodal ekonomický náměstek. Tento ukazatel posuzoval nezávislý auditor, k závěrečnému účtu neměl žádné výhrady.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.