Plzeň vyhlásí dotační program pro kulturu, každý rok do něj napumpuje 32 milionů

Plzeň vyhlásí dotační program pro kulturu, každý rok do něj napumpuje 32 milionů | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Robert VargaRobert Varga

Advokát

Více

Miroslav PelánMiroslav Pelán

učitel

Více

Demeter JuristaDemeter Jurista

vedoucí pobočky zahraniční softwarové firmy

Více

Plzeň vyhlásí dotační program pro kulturu, každý rok do něj napumpuje 32 milionů

Plzeň, 22.05.2015, aktualizováno 16:17 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Čtyřletý dotační program v oblasti kultury na léta 2016 až 2019 vyhlásí plzeňská radnice a každý rok na něj uvolní 32 milionů korun. Rozhodli o tom radní města na svém jednání ve čtvrtek. Čtyřletý grant vyhlásí město už potřetí. Žádosti o dotaci mohou pořadatelé a organizátoři kulturních akcí i projektů podávat do 13. července. O žádostech město rozhodne do konce roku.

„Jako jedno z mála měst v České republice tímto Plzeň uplatňuje dotační politiku srovnatelnou s evropskými standardy. Kulturním subjektům nenapojeným přímo na městský rozpočet dává jistotu kontinuálního financování, a to vždy na čtyři roky. Program je pro ně klíčovou formou podpory. Tato forma podpory kultury se nám osvědčila. Přestože je soutěž pro žadatele velmi náročná, těm úspěšným dává jistotu víceletého financování,“ vysvětlil první náměstek primátora Martin Baxa (ODS), jenž má oblast kultury na starost.

Město uděluje dotace na činnost kulturních organizací, kde je zakladatelem nebo spoluzakladatelem. Dále jde i o subjekty, které poskytují významnou veřejnou službu v oblasti rozvoje kultury. Dotace je určena také na významné kulturní a umělecké projekty, a to dlouhodobé nebo se pravidelně opakující. V uplynulých letech se takto finacovalo Divadlo pod lampou, Galerie města Plzně, Plzeňská filharmonie, kontinuální činnost Unie výtvarných umělců plzeňské oblasti, sdružení JOHAN ale i akce typu Festival českých filmů Finále, Jazz bez hranic, Animánie a další.

Na příští čtyři roky půjde do kulturních grantů o něco méně peněz než v současném období, kdy byly příspěvky v souvislosti s projektem Evropské hlavní město kultury 2015 vyšší. Kromě čtyřletých grantů město dává na kulturu i další peníze. Například letos, kdy Plzeň hospodaří se schváleným rozpočtem s příjmy 5,3 miliardy korun a výdaji 6,3 miliardy korun, jde na kulturu 815,8 milionu korun, tedy téměř 13 procent všech výdajů města. V listopadu 2011 zastupitelstvo Plzně schválilo poskytnutí čtyřletých grantů na pětadvacet projektů za 163 milionů korun. První čtyřletý grantový program v letech 2008 až 2011 poskytl dotace 12 žadatelům v celkové výši 85 milionů korun.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.