Stodská nemocnice se konečně dočkala rekonstrukce operačních sálů, kraj do nich investoval 35 milionů

Stodská nemocnice se konečně dočkala rekonstrukce operačních sálů, kraj do nich investoval 35 milionů | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Milan LeopoldMilan Leopold

Starosta Rabí

Více

Jiří MaštálkaJiří Maštálka

poslanec Evropského parlamentu

Více

Věstislav KřenekVěstislav Křenek

krajský zastupitel

Více

Stodská nemocnice se konečně dočkala rekonstrukce operačních sálů, kraj do nich investoval 35 milionů

Stod, 20.05.2015, aktualizováno 21:52 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Operačními sály po rozsáhlé rekonstrukci v hodnotě 35 milionů korun se může aktuálně pochlubit Stodská nemocnice. Obnovu chirurgických a gynekologických operačních sálů zaplatil zřizovatel nemocnice, kterým je Plzeňský kraj. A nejsou to rozhodně jediné peníze, které hejtmanství do jedné ze svých čtyř nemocnic investovalo. Za poslední dva roky poskytl kraj na modernizaci své nejmenší a nejzastaralejší nemocnice podle slov ředitele Alana Sutnara kolem stovky milionů korun.

Až doposud se ve Stodské nemocnici operovalo v původních sálech z poloviny 60. let minulého století, které se postupně upravovaly a dovybavovaly přístroji. Současným trendům a požadavkům ve zdravotnictví však neodpovídaly. Po opravě má nemocnice dva chirurgické sály, jeden gynekologický, dva menší zákrokové sály a dva porodní sály. Ve Stodu provedou lékaři ročně kolem 1500 operací, porodnice měla loni přes 400 porodů, což bylo i přes obecný pokles porodnosti o třetinu více než v roce 2013. Spádová oblast zahrnuje kromě jižního Plzeňska také Tachovsko, kde nemocnice není.

„S omezením provozu nám teď ubyly porody i operace. Věřím ale, že se k nám vrátí nejen rodičky i pacientky ze spádových oblastí, ale že moderní prostředí přitáhne i víc žen z Plzně a dalších přilehlých regionů,“ řekl primář gynekologicko-porodnického oddělení Jakub Mach. Nemocnice využila omezeného provozu při rekonstrukci sálů a za 0,4 milionu korun z vlastního rozpočtu provedla úpravy i v lůžkové části.

Kromě stavebních prací v operační části kraj letos do nemocnice investoval s podporou státní dotace 19,5 milionu na zateplení, je připravena také nástavba lůžkového traktu nemocnice. Vyjde na 11,5 milionu korun a do nového podkroví se má do konce roku přestěhovat administrativní a technické zázemí nemocnice. Nemocnice si také pořizuje z peněz od kraje počítačovou tomografii CT za zhruba 18 milionů korun.

Autor: ČTK + Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.