Sportovní bossové i plzeňští politici podepsali průlomové memorandum, které nemá žádné jiné město

Sportovní bossové i plzeňští politici podepsali průlomové memorandum, které nemá žádné jiné město | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Naděžda ChládkováNaděžda Chládková

Učitelka

Více

Michal ŠnebergrMichal Šnebergr

Místopředseda Regionálního sdružení ODS Plzeňského kraje, starosta Železné Rudy

Více

Petr NeumannPetr Neumann

ředitel střediska Diakonie ČCE

Více

Sportovní bossové i plzeňští politici podepsali průlomové memorandum, které nemá žádné jiné město

Plzeň, 15.05.2015, aktualizováno 13:29 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Průlomové memorandum, které by mohlo zajistit městu Plzeň nemalé finanční prostředky na podporu individuálního sportu, handicapovaných sportovců i jejich akcí, podepsali v pátek vedle primátora Martina Zrzaveckého (ČSSD) i bossové tří největších plzeňských sportovních klubů. V prohlášení se zavázaly kluby FC Viktoria Plzeň, HC Plzeň 1929 a Házená Plzeň k tomu, že do městské kasy v následujících čtyřech létech odvedou jedno procento (FC Viktoria Plzeň a HC Plzeň 1929) a tři procenta (Házená Plzeň) z přestupní ceny svých hráčů. Podobnou dohodu zatím nemá se svými sportovními kluby žádné jiné město.

Slavnostní podpis memoranda | Autor: Richard BenešSlavnostní podpis memoranda | Autor: Richard Beneš

Primátor města Martin Zrzavecký při podpisu zdůraznil, že poprvé v historii dochází k tak úzkému propojení respektovaných sportovních subjektů a města. „Nepůjde už jen o jednostrannou podporu ze strany města k těmto klubům, jako tomu bývalo dříve, kdy kluby chodily za městem s žádostí o peníze. Nyní přišly kluby s tím, že dají něco městu. A jejich příspěvky pomohou našim individuálním i handicapovaným sportovcům," konstatoval primátor města. Sloužit by mohly mimo jiné například na podporu velmi úspěšných jednotlivců, kteří se v Plzni věnují lukostřelbě, nebo karate.

Memorandum vzniklo především díky iniciativě radního pro oblast podpory podnikání a sportu Michala Dvořáka (OPAT), který byl ještě loni aktivním hráčem HC Plzeň 1929. „Osobně toto memorandum beru jako velký průlom, zároveň ukazuje respekt těchto klubů vůči městu, uvědomují si, že se je město snaží maximálně podporovat,“ řekl radní Michal Dvořák.

„Podpis memoranda bereme jako další potvrzení mimořádně úspěšné spolupráce mezi Viktorií Plzeň a městem Plzeň. Jedná se o poděkování za velkou podporu, které se klubu od města dostává. Pevně věřím, že budoucí příspěvky z přestupů hráčů FCVP pomohou rozvoji mnoha mladých talentů nejrůznějších sportovních odvětví. Jsme hrdí na to, že můžeme i touto cestou ukázat výjimečnost spojení mezi Plzní a fotbalovou Viktorií," uvedl Adolf Šádek, ředitel FC Viktoria Plzeň.

Dalším ze sportovních bossů, kteří memorandum podepsali je šéf i majitel HC Plzeň 1929 Martin Straka, který stejně jako Michal Dvořák pověsil loni na hřebík svoji kariéru profesionálního hráče. „Jako klub máme určitě dlouhá léta jeden z nejnižších rozpočtů v celé extralize. Musíme umět hospodařit s málem a daří se nám to. Na rozdávání určitě nemáme. Přesto si myslím, že v Plzni musíme všichni táhnout za jeden provaz. Peníze vydělané profesionálním sportem lze účinně vrátit těm, kteří v životě či sportu neměli tolik štěstí nebo stojí na počátku své kariéry,“ prohlásil Martin Straka.

Primátor Martin Zrzavecký ukazuje novinářům text memoranda | Autor: Richard Beneš

Chválou nešetřili ani Martin Šafránek a Pavel Drobil, jednatelé Házená Plzeň. „Konečně se našla jiná forma poděkování městu nežli slovní i výsledková a navíc sloužící k rozvoji talentované mládeže a handicapovaných sportovců. Skvělý nápad! Řada dalších měst se nyní bude snažit po vzoru Plzně o něco podobného,“ uvedli zástupci klubu Házená Plzeň.

Peníze od klubů půjdou podle informace ekonomického náměstka primátora Pavla Kotase (ČSSD) do Fondu rezerv a rozvoje, budou zdrojem rezervy na podporu sportu. „Tento princip je zvolen s ohledem na skutečnost, že z pohledu memoranda je možný časový nesoulad mezi rokem přijetí prostředků a jejich použití až v následujícím roce,“ vysvětlil Pavel Kotas. O uvolňování peněz z rezervy budou rozhodovat radní na základě návrhů na konkrétní využití. Do částky 50 tisíc korun může o jejich využití rozhodnout rada města. V případě překročení částky 50 tisíc korun budou mít konečné slovo zastupitelé.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.