Hejtmanství podpoří mládežnický hokej v kraji částkou 2,7 milionu korun

Hejtmanství podpoří mládežnický hokej v kraji částkou 2,7 milionu korun | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Věra DvořákováVěra Dvořáková

Starostka Myslovic

Více

Jiří HahnerJiří Hahner

Starosta Strašic

Více

Ondřej FáberaOndřej Fábera

Městský úředník

Více

Hejtmanství podpoří mládežnický hokej v kraji částkou 2,7 milionu korun

Plzeň, 11.05.2015, aktualizováno 15:30 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Mládežnická hokejová družstva podpoří Plzeňský kraj v letošním roce částkou 2,7 milionu korun, což je o 200 tisíc korun více, než v loňském roce. Stane se tak díky Deklaraci o spolupráci mezi Plzeňským krajem a HOCKEY CLUB Plzeň 1929, kterou v pondělí podepsali hejtman Václav Šlajs (ČSSD) a jeho náměstek Jiří Struček (ČSSD). Za protistranu podepsali deklaraci předseda představenstva HOCKEY CLUB PLZEŇ 1929 a generální manažer klubu HC Škoda Plzeň Martin Straka, dále pak sportovní manažer Tomáš Vlasák. Smlouva deklaruje společný zájem na zkvalitňování výchovy a zlepšování tréninkových podmínek mládežnických družstev HC Plzeň 1929.

Martin Straka při podpisu deklarace s hejtmanem Václavem Šlajsem | Autor: Jindra RadováMartin Straka při podpisu deklarace s hejtmanem Václavem Šlajsem | Autor: Jindra Radová

„Sport je významnou volnočasovou aktivitou u mladých lidí a i to je jeden z důvodů, proč tradičně Plzeňský kraj podporuje sportování mládeže. Mládežnická hokejová družstva podporujeme už několik let a letos jsme se rozhodli navýšit poskytovanou částku o 200 tisíc korun oproti loňskému roku. V roce 2016 plánujeme podporu mladým hokejistům ve výši tři miliony korun. Věřím, že výchova mladých sportovců je tou správnou cestou k získání nových hokejových hráčů, kteří budou reprezentovat nejen Plzeňský kraj, ale také celou Českou republiku,“ uvedl hejtman Václav Šlajs.

Za dobrou spolupráci poděkoval zástupcům Plzeňského kraje Martin Straka. „Práce s mládeží je ve sportu to úplně nejdůležitější. Samozřejmě v momentě, když chcete, aby klub dobře fungoval a tým podával skvělé výsledky nejen letos, ale hlavně v budoucnu. My se o to dlouhodobě snažíme. Podpory kraje si opravdu vážíme. I díky ní se mohl z mládežnických týmů až do extraligy dostat Jan Schleiss, Jakub Jeřábek nebo Jakub Lev. Což jsou hráči, kteří klepou na dveře české hokejové reprezentace. Jestli v ní příštích letech zazáří, jako další náš hráč Dominik Simon, kterého sice hokejově vychovala pražská Sparta, ale teď bojuje za indiány, bude to i díky podpoře Plzeňského kraje, za což děkujeme,“ prohlásil Martin Straka, generální manažer HC Škoda Plzeň.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.