V našich srdcích zůstanete už navždy, vzkázal Plzeňanům za všechny veterány Earl Ingram

V našich srdcích zůstanete už navždy, vzkázal Plzeňanům za všechny veterány Earl Ingram | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Martin MarekMartin Marek

Na volné noze, předseda o.s. Plzeňané

Více

Vladimíra HirschováVladimíra Hirschová

Učitelka

Více

Jan TomanJan Toman

architekt

Více

V našich srdcích zůstanete už navždy, vzkázal Plzeňanům za všechny veterány Earl Ingram

Plzeň, 06.05.2015, aktualizováno 22:32 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Stovky lidí pozdravily bouřlivým potleskem a máváním českými, americkými i belgickými vlaječkami dvacítku stařičkých veteránů, kteří přesně před 70. léty pomohli osvobodit město Plzeň. U největšího památníku Díky, Ameriko! na Americké třídě vyvrcholily 6. května, tedy přesně v den osvobození Plzně, letošní velké Slavnosti svobody. Vedle přímých účastníků města osvobození z USA a Belgie uctila památku osvoboditelů vedle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) celá řada ministrů, ústavních činitelů, poslanců i dalších domácích politiků. Nechyběl ani americký velvyslanec v Česku Andrew Schapiro.

Pietní akt u památníku Díky, Ameriko! zakončil výroční Slavnosti svobody | Autor: Richard BenešPietní akt u památníku Díky, Ameriko! zakončil výroční Slavnosti svobody | Autor: Richard Beneš

A ovace diváků neustávaly ani v okamžiku, kdy staří válečníci, z nichž jednomu je již 100 let, napochodovali přímo před památník, aby uctili památku všech svých kamarádů spolubojovníků, kteří po vylodění v Normandii osvobozovali západní Evropu. Bylo velmi dojemné sledovat devadesátileté veterány, kteří mnohdy s podporou dalších osob nastoupili před památník, kde všichni na povel zasalutovali a pak už jen nadšeně mávali Plzeňanům a zdravili se s nimi.

„Těch 70 let značně změnilo naše tělesné schránky. K někomu byla příroda a čas milosrdnější než k jiným, naše těla jsou jiná tím, jak vypadáme. Ale něco máme stejného, něco, co není vidět. Uvnitř jsou srdce, do kterých jste vy vstoupili před 70 lety a ve kterých zůstanete už navždy,“ promluvil k Plzeňanům za veterány dvaadevadesátiletý Earl Ingram a sklidil samozřejmě nadšený potlesk.

Veteráni nastupují před památník | Autor: Richard Beneš

Plzeňský primátor Martin Zrzavecký (ČSSD) ve své děkovné řeči jmenovitě pozdravil každého z veteránů. „Plzeň 70 let byla, je a bude na americké a belgické osvoboditele hrdá. Nedovolme historii, aby se opakovala,“ řekl primátor Zrzavecký. Předseda Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) zase zdůraznil, že Plzeň má při oslavách osvobození výjimečné postavení mezi jinými českými městy. „Jedná se o demonstraci hodnot svobody a demokracie. Nejde jen o to, pouze osvobodit, ale o to inspirovat ke skutečné svobodě. Být osvobozen je pasivní čin, být svobodný vyžaduje aktivní přístup. Buďme svobodní a přejme svobodu jiným, tak nejlépe uctíme památku těch, kteří padli při osvobozování,“ konstatoval Hamáček.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ocenil oběti vojáků, kteří padli při osvobozování Československa. „Věřím, že se lidstvo poučilo a nebude opakovat stejné chyby, které vedly ke dvěma světovým válkám,“ řekl premiér Sobotka. Místopředseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS) kromě amerických a belgických vojáků vzpomněl i vojáků ruských, polských, rumunských či ukrajinských a také lidí, kteří válku nepřežili, tedy příslušníky odboje či občany, kteří zahynuli v koncentračních táborech třeba jen kvůli původu. „Važme si dnešní svobody a demokracie, ve které žijeme 25 let,“ zdůraznil Přemysl Sobotka.

Věnec položil u památníku Díky, Ameriko! i americký velvyslanec Andrew Schapiro | Autor: Richard Beneš

„Téměř mně to vhání slzy do očí, když vidím ty davy lidí, americké vlajky a samozřejmě veterány," řekl velvyslanec USA v ČR Andrew Schapiro. Ocenil vojáky, kteří před 70 lety přijeli do cizí země vzdálené od jejich domovů tisíce kilometrů. „Tito mladíci nepřišli proto, aby okupovali nebo získávali zdroje a aby tu zůstali. Přišli, aby bojovali za základní hodnoty - mezi nimi je myšlenka toho, že Evropa má zůstat nerozdělená, svobodná a mírová. Tato země zažila 70 let míru, ale jen 25 let svobody,“ dodal velvyslanec Schapiro.

Po skončení pietního aktu využili mnozí Plzeňané poslední příležotost, poděkovat letos za osovobzení přítomným americkým i belgickým veteránům.  

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Pietní akt u památníku Díky, Ameriko! zakončil výroční Slavnosti svobody | Autor: Richard Beneš
  • Američtí a belgičtí veteráni vzdali hold svým spolubojovníkům | Autor: Richard Beneš
  • Veteráni nastupují před památník | Autor: Richard Beneš
  • Věnec položil u památníku Díky, Ameriko! i americký velvyslanec Andrew Schapiro | Autor: Richard Beneš

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (32 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 09.05.2015 17:44, Reagovat

Zde je odkaz na video z dnešní Vojenské Přehlídky z Rudého náměstí v Moskvě k 70. výročí Dne vítězství:
http://cz.sputniknews.com/svet/20150509/374295.html

Holub 09.05.2015 13:49, Reagovat

Podle mého názoru na celé té přehlídce byla nejzajímavější skutečnost, že se jí zúčastnily vojenské jednotky Běloruska, Kazachstánu, Mongolska, Srbska, ale také INDIE a ČÍNY. Myslím, že ty dvě posledně jmenované země jsou pro nás ze "Západu" signálem jako hrom.
Zřejmé je i to, že Rusa je možno strašit, ale celkem obtížně zastrašit.
Ale jinak to bylo stejné jako za sovětských časů, stejná byzantinská pompa. Rusové jsou prostě jiní a "my" (já se o to nesnažím už dlouho) bychom se neměli snažit předělat je k obrazu svému, jako se kdysi pokoušeli oni nás, celkem bez úspěchu (udělej ze Švejka Ilju Muromce...).
Myslím, že Rus už si marnost toho "předělávání" uvědomil (snad), Amík už "exportem demokracie" jen kryje svoji expanzi a snahu o ovládnutí všech. Asi ještě neví, že my mu to moc nežerem, s výjimkou naivních hlupáčků.

Vosí Hnízdo 09.05.2015 11:23, Reagovat

Pratele z Ruska mne dekuji za ucast naseho persidenta. Docela mne to dojalo k slzam. Alespon nekdo kdo nas reprezentuje

Vosí Hnízdo 09.05.2015 08:35, Reagovat

Necelých 30 minut do zahájení přehlídky na Rudém náměstí - http://www.online-rossiya1.tv/live/ - Velký to Den

Sršní Hnízdo 09.05.2015 10:38, Reagovat

Pořádně u toho přenosu pohoň,
taková šance se nebude jen tak opakovat.

Vosí Hnízdo 09.05.2015 06:31, Reagovat

Tak už začínám sledovat na ruských tv "Den pobedy". Jsou zde rozhovory s veterány Velké vlastenecké války a já si vzpománám na jednu besedu s jedním tehdejším účastníkem války a tehdejším členem Nejvyššího sovětu. Ten, kdo zažil tuto válku jako Sověti si ji nikdy nepřeje, tehdy říkal. Tomu věřím a v tom je záruka, že Sověti (dnes používám tento výraz i když bohužel SSSR už není) nikdy nevyprovokují válku díky úcte k tradicím a věrni odkazu svých dědů a pradědů co i nám vybojovali svobodu a mír. Je 2,5 hodiny do zahájení přehlídky ke Dni pobedy. Ať žije Sovětský svaz, náš osvoboditel !!!!!!!

Vosí Hnízdo 09.05.2015 03:40, Reagovat

Náš prezident dorazil do MOskvy. Zde reportáž: http://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/20150508/373578.html

Dále na http://cz.sputniknews.com/ceskarepublika bude také přímý přenos z dnešní přehlídky ke Dni vítězství z Rudého náměstí v Moskvě. Ať žije dnešní Den vítězství, kdy Rudá armáda pokořila fašismus. Bohužel na dnešní prokyjevské Ukrajině začíná opět doutnat za vydatné podpory USA.

Jaroslav 08.05.2015 18:04, Reagovat

Tak v zájmu vyřazených informací si soudruzi a milovníci Moskvy přečtěte také něco z druhé strany...

http://usti.idnes.cz/decin-bombardovani-sovetskou-armadou-na-konci-valky-fyx-/usti-zpravy.aspx?c=A150507_2160915_usti-zpravy_alh

Kolda 09.05.2015 07:49, Reagovat

A kdyby bylo rusofilům málo, tak třeba i zde:
http://hrotovice.unas.cz/osvobozeni/osvobozeni.htm

A co třeba zbytečný nálet na Roudnici nad Labem 9.května 1945. Počet obětí 14, 65 těžce zraněných (později jich 11 zemřelo)...

Kolda 09.05.2015 07:41, Reagovat

Anebo...
http://technet.idnes.cz/nalet-na-mladou-boleslav-9-5-1945-dis-/vojenstvi.aspx?c=A150505_200525_vojenstvi_erp

Vosí Hnízdo 09.05.2015 08:38, Reagovat

Poslechni, zajímej se tím co tady rozmlátili USA a ne nálety, kdy se likvidoval činný nepřítel. Mrtvé ženské a děti v Kontíku ti nevadily. Mrtvé děti ve škole v Lobzích ti nevadily..... Pro nic a za nic. Jen podpora Marschalova plánu. Asi tak kamaráde!

Kolda 10.05.2015 19:12, Reagovat

Neříkej mně kamaráde, uráží mně to. To za prvé kremlobote. Za druhé: Chceš zpochybňovat jasná fakta mnou dodané? Za třetí: Vysvětli, když jsi takový rusofil, proč rusáci bombardovali výše uvedená města po skončení války? Jo a s Kremlem jdi do hajzlu.

Vosá Hnízdo 10.05.2015 19:54, Reagovat

Jasná fakta tebou dodaná jsou fakta jako z MfD a ty se jaksi už zpochybňují sami z principu poplatné svým autorům. Já u toho bombardování nebyl, ty taky ne a papír snese všechno. To nic neodpáře na faktu, že naši zemi osvobodila jako celek Rudá armáda i když připustmě, že malou část vlasti osvobodili spojenci (nikoli samotní Američané). Je zajímavé, že jeden případný přehmat se očima ultrapravicového demagoga vidí a jiný podstatně výraznější ne. Nějak máte vy US-Army-filové rozostřené vidění. Nevím, proč bych s Kremlem měl jít do hajzlu. Je to jediná záruka míru na světě. Jinak už Amerika řádí jak pominutá. Agresora je možno zastavit jen kvalitní obranou, kterou Rusko bezesporu má, jak bylo včera předvedeno na Rudém náměstí. Raději bych viděl Putina sice po boku amerického prezidenta, jak prohlubují přátelství a vzájemnou spolupráci zejména na poli vědy, techniky a kvalitního života občanů planety, jenže o tom by se mi tak akorát mohlo zdát v nějakém snu. To imperialistická mocnost nikdy nepřipustí. Těm co kafrají o nějaké okupaci Krymu připomenu, že se o připojení k Rusku svobodně rozhodli sami občané. A jiní v DLR a LLR o to bojují proti ukrajinským fašistům, kteří chtějí Ukrajinu zaprodat do područí USA. Jen se podívejme, kde všude řádí USA po boku s našimi vojenskými žoldáckými poskoky, co vše ve světě za 25 let způsobili za rozkol a exodus!!!!! Takže z těchto důvodů si samozřejmě Rusko hledá silného spojence a našla jej v Číně. Amerika i představitelé EU měla dost šancí, jak stát po boku ruského prezidenta a bohužel ji nevyužili a nevážili si ji. Čest našemu prezidentovi, že do Moskvy na Den vítězství přijel a včera když mne přátelé z Ruska děkovali za účast našeho prezidenta, byl jsem docela dojat. A po dlouhé době byl hrdý na nějaké jednání naší oficiální vlády. Představme si, kdyby byl prezident Karl lump Schwarzenberg po předcích Loupeživý. To by bylo zase mezinárodní ostudy a zase bychom byli dále od přátelství s naším nejmocnějším slovanským národem.

Kolda 11.05.2015 10:50, Reagovat

Ty máš vážně místo mozku z ho..a kostku.

Vosí Hnízdo 08.05.2015 07:48, Reagovat

Znám mnoho lidí, co na plzeňské oslavy osvobození ze začátku radostně chodili, zvali do Plzně své známé a byla to pro ně určitá společenská událost na kterou se těšili. S postupem času, kdy USA ukázaly své pravé zuby, cíle, záměry, kdy všobecnou lží a eskamotérstvím se snažily ovlivňovat myšlení lidí (např. jaderné zbraně v Iráku atd) na tyto oslavy zanevřeli a nyní se jim obloukem vyhnou. A rok od roku tito lidé přibývají. Já se nedivím, vzhledem k mezinárodní politice USA !!!!

Milan Hrubý 07.05.2015 10:57, Reagovat

Je svobodnou volbou každého města, zda budou, nebudou uctívat své osvoboditele a jakou formou to provedou. Plzeň osvobodili Amíci a Belgičani, tak sem na oslavy jezdí. A je dobře, že město na ně pamatuje. Pokud nějaké město osvobodili Rusové, ROA, Rumuni nebo kdokoliv jiný, tak je jen na nich, zda se k tomu přihlásí a zda na své osovoboditele pamatují. To, že na to z velké většiny kašlou je smutné. Ale nikdo nemůže vinit Plzeň z toho, že jsou naše oslavy nejvíc viditelné, i když podíl Američanů na osvobození naší republiky není příliš výrazný.

Vosí Hnízdo 08.05.2015 07:41, Reagovat

I za socialismu se uctívali padlí spojenci. Velvyslanec USA s konvojem objížděl pomníky padlých a pokládal s družinou věnce. Nikdo proti tomu nic neměl a k takovému uctění by neměl ani dnes. Když se ovšem touto taškařicí snaží přepisovat dějiny a ze spojenců se dělají pomalu osvoboditelé vlasti, je to na pováženou. Kde město najednou bere tolik peněz na tak pompézní trachtace, když např. občan, který jde ponižujícně žebrat o pár korun příspěvek např. na nemohoucnost, opravu městského bytu či o jiné věci je většinou odpálkován, že nemá nárok. Důvodem výmluv pak člověk často slyší úspory, škrty atd. Pokud já jako řádný hospodář rodiny prohýřím majlant a pak svoji rodinu budu krmit suchými kůrkami od chleba a oblékat je do hadříků, je to mizerné jednání. A přesně tak se chová město. Roztáčí miliardy za nesmysly a na potřebné věci se nedostane. A druhá věc je, že nejsme útvar městských států a dnes už ani federace. Tudíž by hlavní oslavy měly být jednotné pro celou zemi a na to jako na jediné oslavy by mělo být vyčleněno ze státního rozpočtu. A každý ví, že naši vlast osvobodila Rudá armáda a podle toho by také mělo být znění oficiálních oslav. Trochu vděku těm milionům padlých Sovětům za to, že se také díky socialismu v Evropě držel mír těch 70 let. V Rusku je dnes také bohužel jiný režim, ale tradicím jsou stále vděčni a věrni, tradicím na celou éru socialismu a tradicím oslav Dne vítězství. My střídáme postoje a názory, jak prodejná ženská amanty, tak se nedivme, jak na nás slušný svět nahlíží. Alespoň že je nás jako já více a snažíme se Rusům omluvit za postoje naší oficiální politiky a Rusové to věřím vcelku chápou. Někteří argumentují rokem 1968, že si Sověti za to mohli sami, za tu zhoršenou pověst. Ale zná ten kdo toto hlásí faktické okolnosti účasti vojsk u nás? Já tvrdím, že nás ti Sověti vlastně osvobodili dvakrát. Ono při vzpomínkách na věšení Komunistů v BUdapešti v roce 1956, při vzpomínkách na malůvky šibenic a rozmlácená okna Komunistům u nás atd. to ani jinak dopadnou nemohlo, než že nás někdo musel ochránit před řáděním Západem vyprovokovaných fanatiků (stejně jako v BUdapešti). Většina obětí roku 68/69 si za to mohla nepřímo sama, že se lidi vrhali pod pásy tanků a kola aut, zapalovali vojenskou techniku atd. A byly i oběti opilých vojáků. Bohužel, několik jich bylo. Znám jeden případ kdy opilý ruský voják v opilosti zastřelil lidi, byl okamžitě deportován do SSSR a tam odsouzen k smrti a popraven. Šílenci co zabíjejí z rozmaru jsou i dnes. Dále stříleli opilí Poláci, ano Poláci, ti beránci, co dnes nejvíc řvou proti Rusům. Ožralí Poláci nám tady také zastřelili lidi a co je mi známo, dodnes ti Poláci žijí a veselí se ze života. Řeknu vám mé zkušenosti z Německa a Itálie. Pokud tam přijedou Poláci, každý se obává krádeží a opileckých problémů. Je to postrach Evropy. Tak to jen na okraj. Přeji všem hezký zítřejší Den vítězství 9.5. Oslavme tento významný den alespoň televizní účastí na vojenské přehlídce. Vše na Rudém náměstí začíná od 9 hodin našeho času (10h času moskevského), možno sledovat na televizích Rossia 1 nebo 1.kanal. Dále v Ruském centru vědy a kultury je přímý přenos ve velkém sále na celoplošnou obrazovku.

Jaroslav 08.05.2015 09:57, Reagovat

Hnůj, hnůj a zase jenom rudém hnůj.

Vosí Hnízdo 08.05.2015 23:02, Reagovat

Přeji ti hezky prožitý zítřajší Den vítezství

Jaroslav 09.05.2015 12:24, Reagovat

Díky, den mám opravdu skvostný!
Ostatně jako každý jiný.

Holub 07.05.2015 19:06, Reagovat

Máte naprostou pravdu, Milane Hrubý.

Pusťte si záznam z ČT 07.05.2015 09:59, Reagovat

Pokud jste neviděli osobně pietní akt, doporučuji z archivu ČT. Uvidíte, jak na podiu při projevech jednotlivých hostů, kteří vzpomínají na padlé vojáky, se Zrzavecký, Baxa a Chovanec natolik dobře baví, že se chechtají jako utřinosové, Baxa si dokonce vyřizuje smsky a Chovanec vybírá nějakou breberu z hlavy Zrzaveckýho. To je neuvěřitelná reprezentace Plzně a ubohý vzorek naší společnosti.

Vosí Hnízdo 07.05.2015 06:52, Reagovat

MOžná by stálo za to také zmínit naštvanost Plzeňanů na to, že celé půldne nejezdila MHD a lidé byli nuceni proti své vůli setrvat v centru nebo se odsud složitě dostávat. I to možná byl záměr, aby na účasti donutili co nejvíce lidí.

Volič 07.05.2015 10:46, Reagovat

MHD jezdila normálně. Tramvaje číslo 4 jezdili v plném provozu, trolejbusy jezdili jezdili na agregát po náhradní trase. To jsou žvásty.

Holub 07.05.2015 19:05, Reagovat

Když už, tak "tramvaje jezdily" a nikoliv "jezdili", stejně jako trolejbusy. Že byla MHD omezena je pravda, leč stejně tak je pravda, že je to v podobných situacích obvyklé a normální.
Že by na oslavách byli lidé z donucení je samozřejmě žvást, to máte recht.

Vosí Hnízdo 07.05.2015 06:47, Reagovat

„Tito mladíci nepřišli proto, aby okupovali nebo získávali zdroje a aby tu zůstali. Přišli, aby bojovali za základní hodnoty... Pane velvyslanče, na vaší prstižní škole, kam jste chodil vás asi neučili dějepis nebo ho učili tzv. "po vašem". Jinak byste ve veaší plamené řeči takovou blbost neřekl! Pár dní před příchodem těchto mladíků přiletěli jiní mladíci a ti rozmlátili půl republiky tolik, že to nedokázal ani Hitler za celá Protektorát. A to jenom proto, aby si vytvořili prostor pro Marschalův plán, který jim u nás naštěstí nevyšel. Ale vyšel v jiných zemích. Ale co bych měl čekat od amerického velvyslance. Jakéhokoli jsem znal, naší zemi jen škodili..Luers..., Niemczyk..., ale v té době se tu ještě nesměli tak roztahovat a jako dnes a dokonce se pokoušeli radit naší hlavě státu.

Vosí Hnízdo 07.05.2015 06:32, Reagovat

V našich srdcích zůstane hlavně to, co za škody tady Amerika napáchala. A to jak těsně před koncem války nesmyslným bombardováním, které mimo ohromných majetkových škod mělo mnoho zbytečných obětí ze srany civilistů, tak zejména americkou agresí všude možně ve světě a zejména současným povolením uzdy islámským fanatikům či podporou ukrajinských fašistů. Neděkujem a nezapomeneme!! V sobotu 9.5. od 10h moskevského času (9h našeho času) na televizi Rossia 1 (též na TV 1. kanal)začíná oslava Dne vítězství. Mnoho nádherných filmů se dá vidět na ruských televizích i v těchto dnech. Zde 2 odkazy: www.1tv.ru , http://www.online-perviy.tv/live/ .

Jaroslav 08.05.2015 01:58, Reagovat

zkusim to formulovat slusnejsi formou...
Vosí Hnízdo je blázen a měl by se jít léčit a vzít sebou jednoho nejmenovaného poslance a jednu ovci z SSM. Zaplať pán bůh, ze Plzeň osvobodily spojenci. Škoda, ze nemohli do Prahy, ztráty na životech by byly menší a Praha mohla byt, možná už 6.května večer, svobodná. Rudá kremlofilní lůza, zastoupená několika jedinci, na tomto historickém faktu už nic nezmění!!!

Vosí Hnízdo 09.05.2015 03:48, Reagovat

V 5. cenové znáte také mluvit slušně? To bych se divil, chachacha!!!!

Vosí Hnízdo 09.05.2015 03:47, Reagovat

Tak za prvé, Plzeň osvobodila domobrana řízená tehdejší KSČ. Za druhé je škoda, že spojenci na demarkační čáře bránili našim občanům jet na pomoc Praze. Můj děda, bojovník ze Španělska líčil, jak když jeli na pomoc Praze byli pod pohrůžkou zastřelení vráceni zpět Pattonovými vojáky. A na těchto historických faktech nic nezmění ani mistr Jaroslav a pár jeho klonů zde. Asi tak !!

Jaroslav 11.05.2015 22:21, Reagovat

Nikdo,opakuji nikdo,z tábora rudé lůzy mě nemůže urazit! Jseš jen ubožák masturbující nad svou vlastní ubohostí.

Jaroslav 07.05.2015 12:39

Dobrý den, redakce smazala váš komentář, protože byl v rozporu s etickým kodexem pro vkládání příspěvků na tomto serveru. Zkuste se pro příště vyvarovat vulgarismů. Váš příspěvek lze zcela jistě naformulovat i bez příslušných vulgarismů

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.