Do Plzně dorazí z USA na Slavnosti svobody i dva století váleční veteráni

Do Plzně dorazí z USA na Slavnosti svobody i dva století váleční veteráni | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,45%
Spokojený45,96%
Zklamaný19,88%
Zdrcený11,80%
Šokovaný14,91%

Celkový počet hlasů: 161

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiřina RippelováJiřina Rippelová

Advokátka

Více

Oldřich RozšafnýOldřich Rozšafný

obchodní ředitel HC PLZEŇ 1929

Více

Marie KoderováMarie Koderová

starostka obce Dražeň

Více

Do Plzně dorazí z USA na Slavnosti svobody i dva století váleční veteráni

Plzeň, 23.04.2015, aktualizováno 24.04.2015 07:32 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Oslavy 70. výročí osvobození Plzně si ani letos nenechají ujít američtí a belgičtí váleční veteráni. Z Ameriky dorazí 14 veteránů, dalších pět pak z Belgie. Dva muži ze skupiny zaoceánských veteránů již překročili stoletou věkovou hranici! Většině ostatním je přes devadesát let, informoval ve čtvrtek novináře první náměstek primátora Martin Baxa (ODS), který vyjádřil obdiv nad neuvěřitelným elánem a vitalitou válečných veteránů.

Veteráni se opět těší na plzeňské Slavnosti svobody | Autor: Richard BenešVeteráni se opět těší na plzeňské Slavnosti svobody | Autor: Richard Beneš

„Ve srovnání s jinými roky bude letos účast veteránů větší, pozvání přijali i ti, kteří nejezdí pravidelně. Dokonce přijedou i tací, kteří tu od osvobození před 70 lety nebyli,“ uvedl náměstek primátora Baxa. Veteráni, z nichž většina přijede už 30. dubna, tedy v předvečer oslav, mají připraven obsáhlý program. Kromě účasti v tradičním nedělním Convoy of Liberty i na pietních aktech, budou přítomni při odhalení památníku generála Pattona, čeká je beseda s veřejností i studenty škol, recepce na radnici města Plzně, nebo slavnostní večer 2. května na náměstí Republiky. Někteří veteráni se zúčastní i lokálních oslav ve městech a obcích v okolí Plzně. Sami se snaží stihnout co nejvíce akcí.

Pravidelným návštěvníkem plzeňských Slavností svobody je dnes již stoletý veterán Robert Gilbert. Za války byl velitelem dalších dvou veteránů, kteří letos také přijedou. Těsně před odletem do Evropy vždy veteráni absolvují vyšetření a ozdravné pobyty i kůry, aby byli v Plzni v nejlepší kondici. O tuhém kořínku bývalých válečníků svědčí i fakt, že jeden z belgických veteránů i přes vysoký věk stále do Plzně pravidelně jezdí autem, které si sám řídí.

Američtí veteráni, kteří přijedou jsou Earl Ingram, George Thompson, Robert Gilbert, James Duncan, Herman Geist, Karl Lindquist, Tom Ingram, John Cannizzo, Richard Pieper, Robert Crooker, Harry Lee, Reuben Schaetzel, Alan Buckley a Norval Williams. Belgické veterány přijedou reprezentovat Michel Gilain, José Schindfesse, Louis Gihoul, Hubert Rauw, Paul Jacobs. Vedle veteránů dorazí do Plzně jako hosté také vnuk a vnučka generála Pattona - George Patton Waters a Helen Patton, dále bude přítomen Charles Noble (syn gen. Nobleho) a Marion Kirkham (bratr padlého Virgila Kirkhama).

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (10 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 26.04.2015 08:42, Reagovat

https://www.youtube.com/watch?v=VxjK0Mpzcg0

Vosí Hnízdo 26.04.2015 08:21, Reagovat

Uchvacující ruské písně v podání Heleny Fischer: https://www.youtube.com/watch?v=H6B1jChBKpE

Vosí Hnízdo 26.04.2015 05:25, Reagovat

Doufám, že nakonec dorazí ruští Noční vlci. Těším se na setkání s nimi a doufám, že si s nimi i popovídám. Omluvím se za postoke našich vládních činitelů a ujistím je, že mnoho Čechů má smýšlení úplně jiné. Kolona po zuby ozbrojených yenkie, to bylo v pořádku, ale pár kluků co na motorkách jedou uctít památku svých dědů a pradědů, ta projet nesmí????!!!!! Poláci od jakživa byli proradní falešníci, ale my bychom měli být Rusku (bývalému SSSR) vděčni a ne poskakovat, jak strýček Sam z Wall Streetu na válečnou troubu troubí. Zde velice zajímavý článek převzatý ze Sputniku (bývalý Hlas Ruska): http://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/20150425/310856.html

Vosí Hnízdo 26.04.2015 05:13, Reagovat

Musel bych se stydět až bych se červenal, kdybych na ty tzv. Slavnosti svobody šel, nedej Bůh tam vzít ještě svoje děti. Nazval bych to jinak: Slavnosti lži, Slavnosti agrese či Slavnosti hlupáků a nevzdělanců.... Tak nějak výstižně kdyby se ta kašparáda jmenovala bych to ještě bral.Co si asi o nás musejí myslet ti potomci sovětských hrdinů, jak se oficiální mocnost k jejich památce nyní chová. Doufám, že existuje nějaká vyšší spravedlnost, která to těm lhářům a prznitelům dějin spočítá. Slušný člověk oslaví 70. výročí Dne vítězství u obrazovky některé z ruských televizí při vojenské přehlídce z Rudého náměstí v Moskvě. Pokud tedy nebude mít to štěstí tam být přímo.

Vosí Hnízdo 26.04.2015 05:02, Reagovat

Ano, chápu, že se z dnešních věcí, které jsou tzv. IN dělá mnohým lidem zle. Překrucování dějin jejich przniteli už si dokonce pohrávají s otázkou, že ČSR vlastně Sověti neosvobodili, ale okupovali. To už je opravdu hnus na zvracení. Osvobozovali jen napulírovaní spojenci, kteří většinou přijeli už do osvobozeného. Např. Plzeň osvobodila domobrana řízená tehdejší KSČ. To jen pro pořádek. Ale ve městě se vyhazují miliony na nejeden bombastický pomník spojencům a Američanům - dnes největších agresorů na světě!!

Jarda 25.04.2015 17:24, Reagovat

Rekapitulace:
Jen nahlédnu a vidím:
1. uprchlíci z Afriky, kteří jsou O.K.
2. koncentráky a banderovci na Ukrajině, kteří jsou O.K.
3. cizinci do rodin jsou naprosto a úplně O.K a pro zachování demokracie nezbytní
4. vejce na prezidenta jsou O.K., na americkou soldatesku je to vlastizrada
5. ČR vláda je posraná z pár ruských motorkářů
6. proto je třeba urychleně vyhlásit válku Rusku

Kurva (omluvte mou frančtinu), mně je z toho všeho nějak úplně na blití.

Souhlasím :( 27.04.2015 08:38, Reagovat

Nejste sám, bohužel i z těchto důvodů Evropa po pěti stech letech nadvlády nad světem končí - tohle století patří už Asii a můžeme si za to sami.

Vosí Hnízdo 24.04.2015 20:52, Reagovat

Každý slušný člověk bude 9.5. sledovat vojenskou přehlídku ke Dni osvobození v Moskvě na Rudém náměstí. Doporučuji sledovat zprávy ze Sputniku (dříve Hlas Ruska) http://cz.sputniknews.com/

Jaroslav 27.04.2015 19:55, Reagovat

Ty máš v tej hlavě totálně prázdno!

Vosí Hnízdo 24.04.2015 20:45, Reagovat

Vzhledem k tomu, jak se oficiální mocnost chová k ruským motorkářům, kteří chtějí uctít památku svých dědů a pradědů do Berlína a je jim v tom bráněno jsou pro mne nějací spojenečtí veteráni tabu. Dokonce snad dnes i do Prahy dokodrcaly jeepy s kašpary v amerických uniformách a to už je moc. Neodmyslitelný fakt je ten, že ČSR osvobodili Sověti. A jestli pár měst osvobodili spojenci, postačovala by tichá vzpomínka a to by tak mělo být vše. Vyhnu se obloukem americké taškařici odporující dějinám a raději někde tiše a třeba osamocen (tomu ovšem nevěřím, že budu osamocen) si připomenu hrdinství Sovětů. Snad se v Praze jako každý rok pro vzpomínku a uctění najde prostor. Zatím tomu tak vždy bylo a uctění památky Sovětů tam neprznili kašpaři v amerických jeepech. A samozřejmě svým přátelům do nynějšího Ruska pošlu 9.5. SMS ke Dni vítězství, s mnohými pohovořím.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.