Marek Ženíšek: Kraji chybí vize, naším cílem je prosperující a turisticky atraktivní region

Marek Ženíšek: Kraji chybí vize, naším cílem je prosperující a turisticky atraktivní region | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan ŠašekJan Šašek

předseda Kontrolního výboru ZPK, zastupitel PK, místopředseda RS ODS Plzeňského kraje

Více

Jiří RezekJiří Rezek

Výzkumný pracovník

Více

Hana ValachovičováHana Valachovičová

místostarostka města Holýšov

Více

Marek Ženíšek: Kraji chybí vize, naším cílem je prosperující a turisticky atraktivní region

Plzeň, 21.04.2015, aktualizováno 12:15 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Klíčová témata TOP 09 pro krajské volby, které proběhnou v roce 2016, byla hlavním bodem programu o kterém se diskutovalo na programové konferenci TOP 09 Plzeňského kraje. Za jedno ze zásadních témat TOP 09 považuje ekonomický rozvoj kraje s důrazem na rozkvět venkova a cestovního ruchu. TOP 09 považuje za zásadní pro prosperující region jeho efektivní ekonomický rozvoj, kde krajský úřad bude fungovat jako subjekt, který ulehčí rozmach a ekonomický růst všech jeho oblastí. Kraj by měl také vytvářet podmínky pro spolupráci obcí, neziskových organizací a podnikatelských subjektů.

„Regionální politika by měla jednoznačně směřovat ke zvýšení atraktivity jednotlivých oblastí Plzeňského kraje pro investory. Nezastupitelná je podpora malých a středních podniků i podnikatelů. Ty jsou pro ekonomiku kraje klíčoví, protože vytvářejí většinu pracovních příležitostí. Současní představitelé kraje často hovoří o Plzeňském kraji jako nejlepším místě pro život. V praxi se však často jedná pouze o líbivou frázi, “ říká poslanec PSP ČR a předseda TOP 09 Plzeňského kraje Marek Ženíšek.

O regionální ekonomice a možnostech samosprávy na konferenci pohovořil emeritní děkan Ekonomické fakulty Západočeské univerzity Miloš Nový. Na něj pak s příspěvkem ne téma rozvoj venkova a cestovního ruchu navázal místostarosta Klatov Martin Kříž. „Na krajské úrovni chybí efektivní marketing a cílená propagace turistických destinací, které mají potenciál růstu, avšak bohužel bez pomoci vyššího územního celku, tedy kraje, nemají valnou šanci se prosadit. Domnívám se, že by kraj měl více iniciovat širší spolupráci obcí, podnikatelů a neziskového sektoru a dát větší prostor iniciativě v regionech,“ doplňuje místostarosta Klatov Martin Kříž.

Během bloku věnovaném krajské samosprávě a sociálním službám pohovořil o výzvách deinstitucionalizace v Plzeňském kraji ředitel Ledovec, o.s. Martin Fojtíček. Zdůraznil, že sociální péče by měla být lidem pokud možno poskytována v jejich přirozeném prostředí. Domov totiž žádná instituce nemůže nahradit.

„Ačkoliv zákon o sociálních službách jasně stanoví, že sociální pomoc musí zachovávat lidskou důstojnost a vycházet z individuálně určených potřeb osob, naplňování této zásady v řadě krajských zařízení kulhá. Čím je instituce větší, tím víc myslí na své potřeby a méně na to, k čemu byla zřízena. Klienti se podřizují službě, místo aby se služba přizpůsobovala klientům a tomu, co potřebují. Když bude třeba pro zařízení klíčovou potřebou vysoká obložnost, nebude mít radost z toho, že klienti přemýšlejí o možnostech žít samostatně někde mimo toto zařízení,“ říká Martin Fojtíček s tím, že pro daňové poplatníky by to zřejmě vyšlo levněji.

Závěr konference patřil debatě o volbách a volebních kampaních. Toto téma otevřel svou prezentací o efektivních volebních kampaních volební manažer TOP 09 Jaroslav Poláček, na něhož navázal Michal Vozobule s analýzou politickém marketingu a voličské podpoře TOP 09 v Plzeňském kraji.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.