Prodej hráčů trojice největších plzeňských sportovních klubů vydělá městu nemalé peníze na další rozvoj sportu

Prodej hráčů trojice největších plzeňských sportovních klubů vydělá městu nemalé peníze na další rozvoj sportu | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,71%
Spokojený48,57%
Zklamaný19,29%
Zdrcený12,14%
Šokovaný14,29%

Celkový počet hlasů: 140

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr KrálPetr Král

Předseda MO SPOZ Rokycany, místopředseda KV SPOZ Plzeňského kraje

Více

Pavel KroupaPavel Kroupa

historik a kulturní aktivista, předseda krajské organizace SZ, zastupitel města Nepomuk

Více

Jiří PešíkJiří Pešík

zastupitel města Manětín

Více

Prodej hráčů trojice největších plzeňských sportovních klubů vydělá městu nemalé peníze na další rozvoj sportu

Plzeň, 16.04.2015, aktualizováno 14:41 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Průlomové memorandum, které by mohlo zajistit městu Plzeň nemalé finanční prostředky na podporu individuálního sportu, handicapovaných sportovců i jejich akcí, schválili ve čtvrtek radní a materiál půjde do květnového zastupitelstva. V prohlášení by se měly zavázat kluby FC Viktoria Plzeň, HC Plzeň 1929 a Házená Plzeň k tomu, že by do městské kasy odváděly jedno procento (FC Viktoria Plzeň a HC Plzeň 1929) a tři procenta (Házená Plzeň) z přestupní ceny svých hráčů. A jak řekl radní pro oblast podnikání a sportu Michal Dvořák (OPAT), který memorandum připravil, lze předpokládat, že získané částky nebudou v řádech desetitisíců.

Město bude povinno prostředky získané od tří největších plzeňských sportovních klubů využít na podporu sportu a výchovu talentovaných dětí, mládeže a handicapovaných sportovců. Pokud návrh úspěšně projde květnovým jednáním zastupitelstva, podpis memoranda se uskuteční 15. května. „Osobně toto memorandum beru jako velký průlom, zároveň ukazuje respekt zmíněné trojice klubů vůči městu. Uvědomují si, že se je město snaží maximálně podporovat,“ uvedl radní Michal Dvořák.

Podle ekonomického náměstka primátora Pavla Kotase (ČSSD) příprava tohoto materiálu vede i k úpravě statutu Fondu rezerv a rozvoje města Plzně, upravit je nutné i pravomoci Rady města Plzně. „Peníze od klubů totiž půjdou do Fondu rezerv a rozvoje, budou zdrojem rezervy na podporu sportu. Tento princip je zvolen s ohledem na skutečnost, že z pohledu memoranda je možný časový nesoulad mezi rokem přijetí prostředků a jejich použití až v následujícím roce,“ vysvětlil Pavel Kotas. O uvolňování peněz z rezervy budou rozhodovat radní na základě návrhů na konkrétní využití. Do částky 50 tisíc korun může o jejich využití rozhodnout rada města. V případě překročení částky 50 tisíc korun budou mít konečné slovo zastupitelé.

„Je velmi dobře, že kolega Michal Dvořák přesvědčil kluby ke spolupráci,“ pochválil nováčka v městské radě primátor Martin Zrzavecký (ČSSD) s tím, že nejzajímavějším partnerem pro město je v tomto případě samozřejmě Viktoria Plzeň. Podle jeho slov by peníze mohly sloužit například na podporu velmi úspěšných jednotlivců, kteří se v Plzni věnují lukostřelbě, nebo karate.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.