O osudu stavebního povolení pro spalovnu v Chotíkově rozhodne středočeský krajský úřad

O osudu stavebního povolení pro spalovnu v Chotíkově rozhodne středočeský krajský úřad | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Miloslav KuntMiloslav Kunt

Starosta Přimdy

Více

Tereza KubalíkováTereza Kubalíková

studentka FF ZČU

Více

Marek TěšínskýMarek Těšínský

Manipulační dělník

Více

O osudu stavebního povolení pro spalovnu v Chotíkově rozhodne středočeský krajský úřad

Plzeň, 14.04.2015, aktualizováno 11:07 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Ministerstvo pro místní rozvoj pověřilo středočeský krajský úřad rozhodnout ve věci stavebního povolení pro téměř dokončenou spalovnu komunálního odpadu v Chotíkově u Plzně. Účinnost stavebního povolení, který původně schválil plzeňský krajský úřad, zrušil svým verdiktem letos v únoru Krajský soud v Plzni na základě žaloby ekologických aktivistů. V případě, že Středočeši obnoví stavební povolení do 60 dnů, stihlo by se spalovnu dokončit a spustit do zkušebního provozu ještě v prosinci, jak se původně plánovalo. Informoval o tom Tomáš Drápela, generální ředitel společnosti Plzeňská teplárenská, která je investorem stavby.

„Ministerstvo minulý týden rozhodlo, že celý spis přejde na Krajský úřad Středočeského kraje, kde by měly ze zákona úředníci rozhodnout do 60 dnů, co s tím odvoláním bude dál. Jsme přesvědčeni, že je dokumentace v pořádku a stavební povolení opět nabude účinnosti. Pak budeme pokračovat ve stavbě podle původního harmonogramu," řekl Tomáš Drápela. Tento týden by měl plzeňský krajský úřad předat spis středočeským kolegům. Teplárna věří, že stavba bude počátkem července pokračovat. Pokud nenastanou další komplikace, tak bude podle Drápely možné zahájit zkušební provoz spalovny v plánovaném termínu.

V těchto dnech probíhá na stavbě spalovny v souvislosti se zrušením stavebního povolení konzervace staveniště podle speciálně vypracovaného projektu. Na stavbě pracuje podstatně méně lidí než dříve, zajišťuje se bezpečnost a ochranu majetku před vlivy počasí.

Ekologičtí aktivisté u soudu uspěli s žalobou na podjatost Krajského úřadu Plzeňského kraje, který pro spalovnu potvrdil stavební povolení i územní rozhodnutí. Proti verdiktu soudu podali investor i krajský úřad kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu. „Pokud se to zkomplikuje a nestačíme spalovnu aktivovat do konce roku, vzniknou nám stamilionové škody,“ uvedl bezprostředně po rozhodnutí soudu Drápela. Stavební povolení, které vydal stavební úřad v Nýřanech, je stále platné, ale verdiktem soudu pozbyla jeho účinnost. „Nechápeme proč jsme trestáni za něco, když jsme ani nebyli žalovanou stranou. Tou byl krajský úřad. To není žaloba proti spalovně nebo naší firmě kvůli tomu, že bychom něco zanedbali. Je to o tom, že krajští úředníci jsou údajně podjatí,“ informoval již dříve Drápela.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.