Hejtman Šlajs vzkázal ministru Babišovi: Nepoškozujte nepravdami Plzeňský kraj i město Plzeň!

Hejtman Šlajs vzkázal ministru Babišovi: Nepoškozujte nepravdami Plzeňský kraj i město Plzeň! | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený6,29%
Spokojený47,55%
Zklamaný19,58%
Zdrcený11,89%
Šokovaný14,69%

Celkový počet hlasů: 143

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jaroslava MaříkováJaroslava Maříková

Místostarostka MO Plzeň 3

Více

Pavel JanouškovecPavel Janouškovec

ředitel Městské charity Plzeň

Více

Ivo GrünerIvo Grüner

Náměstek hejtmana pro regionální rozvoj, fondy EU a informatiku, zastupitel, místostarosta

Více

Hejtman Šlajs vzkázal ministru Babišovi: Nepoškozujte nepravdami Plzeňský kraj i město Plzeň!

Plzeň, Praha, 13.04.2015, aktualizováno 06.05.2015 14:38 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Nelichotivé výroky ministra financí Andreje Babiše (ANO) vyřčené na adresu Plzeňského kraje i samotné Plzně během jednání Poslanecké sněmovny 8. dubna pořádně nadzvedly ze židle hejtmana Václava Šlajse (ČSSD). Prvnímu místopředsedovi vlády a ministru Babišovi v jedné osobě hejtman vzkázal, ať nepoškozuje kraj i město, doplní si informace a nemluví nepravdy. Babiš se při projednání vládní novely zákona o rozpočtovém určení daní tázal, proč není Plzeňský kraj zadlužený a proč Plzeň postavila nejdražší depo na tramvaje na světě a nejdražší divadlo? Podle jeho slov se tak stalo údajně díky největší bázi ODS a ČSSD a jejich širokým loktům.

Ministr financí Andrej Babiš uvedl, že by musel být úplný blázen, aby nahrával sociální demokracii navyšováním peněz do krajů. „A chci se na to podívat, na to přerozdělení mezi kraji. Víte, co jsem slyšel? No víte, proč Plzeňský kraj není zadlužený? Proč tam postavili nejdražší depo na tramvaje na světě a nejdražší divadlo? No protože údajně tam byla největší báze ODS a ČSSD a měli široké lokty a udělali si ten nejlepší koeficient. Tak možná by bylo zajímavé se podívat na ty kraje, jak vlastně my to rozdělujeme. Proč to není podle počtu kilometrů silnic, podle škol, podle nemocnic nebo nějakých objektivních kritérií,“ konstatoval ve svém projevu Andrej Babiš.

Hejtman Šlajs zase prohlásil, že ministr Babiš se opět projevil nekompetentně s neznalostí. „Všichni víme, že za 15 let na kraji nikdy koalice ODS a ČSSD nebyla, přesto jsem přesvědčen, že všechny minulé reprezentace, díky nimž je kraj nezadlužený, spravovaly kraj zodpovědně a za celou téměř patnáctiletou existenci nebyl zadlužený. Na úrovni města Plzně z 25 porevolučních let vládla koalice ODS a ČSSD zatím celkem osm let. Jak mohu konstatovat, lze toto období společné vlády spíše hodnotit pozitivně,“ řekl hejtman a pokračoval.

„To, že se Plzeň rozhodla, získala titul EHMK a postavila Nové divadlo, bylo svobodným rozhodnutím, které bych vůbec nezpochybňoval. A pokud město postavilo moderní depo, protože to staré bylo v havarijním a katastrofálním stavu, nevyhovovalo hygienickým, bezpečnostním, ekologickým normám a pan Babiš si plete depo na tramvaje, které se tady nestavělo, tak já si myslím, že se velmi mýlí. Měl by více pozornosti věnovat faktům, než něco řekne,“ prohlásil hejtman s tím, že město budovalo depo jen pro autobusy a trolejbusy. „Že je pan Babiš frustrovaný z toho, že se nepodařilo v Plzni sestavit koalici na bázi ANO v čele s primátorem, tak je to jeho problém a já to nebudu komentovat,“ dodal hejtman Šlajs.

První náměstek primátora Martin Baxa (ODS) zase považuje výroky prvního místopředsedy vlády za klasickou politickou rétoriku, která nemá nic společného s realitou. „V minulém funkčním období jsme vyřešili problém nové technické základny a její současné fungování ukazuje, že to bylo naprosto správné rozhodnutí,“ řekl náměstek Baxa. Pokud by podle jeho slov Plzeň nerozhodla o stavbě budovy Nového divadla, připravila by město o 150 let trvající tradici divadla se čtyřmi soubory.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (5 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Holub 15.04.2015 03:45, Reagovat

Ale na Babišovy otázky jak to, že máme depo a nové divadlo je přece jednoduchá odpověď:
"Prostě jsme to zařídili!"
:-)

Josef 14.04.2015 14:49, Reagovat

Mne by zajímalo, jakou poctivou cestou lze podnikáním za 20 let vybudovat takové monstrum a takový majetek, jaký má Babiš?
Poctivě to není možné.

Volič 15.04.2015 10:00, Reagovat

Kdybys to zkusil, tak to poznáš. Možné je všechno ... Zkrátka když chceš, dokážeš to. Jenže Češi dokážou akorát kecat a stěžovat si! Třeba jako Vosí Hnízdo, kterej si myslí, že všechno mu spadne do klína a nemusí nic dělat. Nemakačenko to je.

Na každého jednou dojde 13.04.2015 20:06, Reagovat

Hejtman Šlajs v sobě našel odvahu, kterou nemá většina poslanců, kteří ve sněmovně poslouchají urážky a obvinění z úst špicla Babiše a jen klopí oči místo toho, aby se mu postavili. Bohužel, se to asi nebude líbit ministru Chovancovi, který slušně řečeno Babišovi sekunduje a čeká na to, až Sobotka udělá chybu.Podrazil jednou, podrazí znovu.

XX 13.04.2015 17:25, Reagovat

Pan Babiš by si skutečně nejdřív měl zjistit fakta a pak se vyjadřovat. Plete si pojmy MĚSTO PLZEŇ a PLZEŇSKÝ KRAJ. To je u politika - místopředsedy vlády - zarážející.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.