Zastupitelé posvětili dalších 45 milionů korun na rekonstrukci hlavní tribuny stadionu ve Štruncových sadech

Zastupitelé posvětili dalších 45 milionů korun na rekonstrukci hlavní tribuny stadionu ve Štruncových sadech | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,91%
Spokojený44,07%
Zklamaný21,47%
Zdrcený12,43%
Šokovaný14,12%

Celkový počet hlasů: 177

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Alois MachAlois Mach

Hudebník

Více

Jiří JindraJiří Jindra

živnostník – informační technologie

Více

Karel ZajíčekKarel Zajíček

zastupitel MěZ Rokycany

Více

Zastupitelé posvětili dalších 45 milionů korun na rekonstrukci hlavní tribuny stadionu ve Štruncových sadech

Plzeň, 10.04.2015, aktualizováno 12:23 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Další investici ve výši 45 milionů korun na dokončení rekonstrukce hlavní tribuny městského fotbalového stadionu ve Štruncových sadech posvětili ve čtvrtek plzeňští zastupitelé. Stavební práce začnou ještě letos po skončení jarní části sezóny. Rekonstrukce tribuny bude provázána s další stavební akcí na stadionu, kterou je vybudování dvou věží. Na rozdíl od tribuny, která je městskou akcí, staví věže na své náklady klub Viktoria Plzeň. První věž by měla stát do konce letošního roku. Stadion se postupně opravuje od jara 2011. Ne všichni zastupitelé ovšem souhlasí s nákladnou rekonstrukcí stadionu, který využívá privátní sportovní klub.

„Naším záměrem, na který už máme vypracovaný projekt pro stavební povolení, je obnovit horní části tribuny, tedy upravit povrchy, vyměnit sedačky i zábradlí, zrekonstruovat stanoviště pro složky integrovaného záchranného systému, opravit ochoz hlavní tribuny směrem k parku,“ přiblížil rozsah plánovaných prací technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

Kvůli připravovanému napojení rohových objektů věže sever a věže jih, budou odstraněna boční přístupová schodiště na hlavní tribunu. „Počítáme i se zateplením fasády včetně potřebné opravy balkonu ve druhém patře. Co se týká vnitřních prostor, bude rekonstruována rehabilitační část v prvním nadzemním podlaží,“ uvedl Pavel Šindelář. Součástí prací má být i rekonstrukce zpevněné plochy mezi hlavní tribunou a fotbalovým hřištěm i ostatních zpevněných ploch okolo hlavní tribuny.

Plzeň přestavuje fotbalovou část areálu postupně. Dosud už mimo jiné odstranila původní valy kolem atletické dráhy, posunula hlavní hrací plochu k objektu hlavní tribuny, nechala vystavět nový výstup na hřiště pro hráče, dostavěla jižní, východní a severní tribunu, udělala umělé osvětlení hlavní hrací plochy, vybudovala parkoviště a částečně zrekonstruovala objekt hlavní tribuny, kde se opravovaly vnitřní prostory a venku hlediště. Loni město nechalo dokončit přístavbu posledního modulu jižní tribuny včetně dvou televizních studií. Mimo fotbalovou část chybí ještě zrekonstruovat objekt „brány borců.“

Ne všichni zastupitelé ovšem jásají nad tím, že město investuje stamilióny korun do rekonstrukce sice městského stadionu, který ovšem využívá výhradně soukromý klub Viktoria Plzeň, byť za to městu platí nájem. „Dostáváme se postupně k sumě až půl miliardy korun jen za rekonstrukci fotbalového stadionu, další investicí města bylo 100 milionů za nový atletický stadion. Na jednu stranu se může říkat, jak moc se v Plzni podporuje sport, když jsme během tří let schopni dát do městských sportovišť 600 milionů. Na druhou stranu ovšem klesají příspěvky pro ostatní sportovní kluby, což rozhodně není dobře. Problémy s fungováním má celá řada sportovišť v Plzni. Je třeba v tom udělat jasný pořádek a koncepci,“ prohlásil opoziční zastupitel Michal Vozobule (TOP 09).

Podle slov šéfa zastupitelského klubu TOP 09 se nevyřešil model provozu stadionu ve Štruncových sadech a stadionu v Luční ulici. „Chápeme investice do městského majetku, ale zároveň by se měl definitivně vyjasnit model jeho provozování. Do budoucna je neudržitelné, abychom jako město investovali do svého majetku, který užívá někdo jiný za nájem neodpovídající hodnotě toho majetku. A zároveň abychom platili provozní prostředky včetně trávníkáře nebo úklidu sněhu. Je třeba si přiznat, že město do tohoto majetku dává ročně další provozní peníze ve výši 18 až 20 milionů. To znamená, že město stadion nejen zrekonstruuje, ale z větší části ho i provozně platí. Samozřejmě, že jde částečně i o podporu mládeže, to především na stadionu v Luční ulici, ale ten hlavní stadion využívá téměř výhradně profesionální A mužstvo,“ dodal Michal Vozobule.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.