Zastupitelstvo zažije tradiční "porcování medvěda" z přebytku hospodaření města ve výši 177 milionů korun

Zastupitelstvo zažije tradiční "porcování medvěda" z přebytku hospodaření města ve výši 177 milionů korun | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Josef BaumJosef Baum

Učitel

Více

Miroslav DoležalMiroslav Doležal

Technik

Více

Jiří KohoutJiří Kohout

Vedoucí dopravních projektů

Více

Zastupitelstvo zažije tradiční "porcování medvěda" z přebytku hospodaření města ve výši 177 milionů korun

Plzeň, 08.04.2015, aktualizováno 20:14 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Tradiční „porcování medvěda“ bude mimo jiné na programu čtvrtečního jednání plzeňského městského zastupitelstva. Zastupitelé rozdělí přebytek z loňského hospodaření města, který činí 177 milionů korun. Dalších 102 milionů korun ušetřily městské obvody. Na různé projekty město z přebytku vyčlení zhruba 80 milionů korun, asi 90 milionů korun by mělo jít do fondu kofinancování i do fondu rozvoje rezerv a především také na nákup akcií vodárny. Přebytky z obvodů se zatím rozdělovat nebudou. Informoval o tom ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas (ČSSD).

„Asi 35 milionů korun z přebytku města by mělo posloužit na opravu kolejí v úseku od Studentské ulice na konečnou tramvaje číslo 4. na Košutce. Za dalších devět milionů korun by mohla vzniknout lávka přes řeku Mži poblíž zoo,“ řekl náměstek Kotas. Šest milionů je určeno na výkup pozemků pro další etapu západního okruhu. Některé školy pak dostanou příspěvek na rekonstrukce kuchyní, topení a na zateplení fasád. Více než 1,5 milionu korun by měla získat městská policie na nové radary. Přebytek poslouží také pro případ, že město bude platit pokutu ve výši 4,5 milionu korun za to, že nezrekonstruovalo dům s Lossovými interiéry na Klatovské 19 a nedodrželo tak smluvní podmínky bezplatného převodu domu.

Podle slov opozičního zastupitele Petra Suchého (TOP 09) by mělo město ze zákona hospodařit s vyrovnaným rozpočtem, který by se měl na podzim aktuálně upravovat. „Samozřejmě, že je lepší hospodařit s přebytkem, než se schodkem, ale není pak vhodné utrácet takto ušetřené prostředky za nesmysly. Je správné, že se velká část peněz vrací do fondů kofinancování a rezerv. Některé projekty, na které půjdou peníze mají hlavu a patu, ale jsou tam samozřejmě i projekty, které si někdo vyloboval,“ uvedl zastupitel Suchý.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.