Martin Zrzavecký: Chceme ze strážníka sejmout nálepku botičkáře a toho, kdo jen pokutuje

Martin Zrzavecký: Chceme ze strážníka sejmout nálepku botičkáře a toho, kdo jen pokutuje | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený6,29%
Spokojený47,55%
Zklamaný19,58%
Zdrcený11,89%
Šokovaný14,69%

Celkový počet hlasů: 143

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Dana HajšmanováDana Hajšmanová

ekonomka, učitelka, členka sboru pro občanské záležitosti

Více

Václav KohoutVáclav Kohout

vedoucí výroby nakladatelství

Více

Marie ČadkováMarie Čadková

starostka obce Tisová

Více

Martin Zrzavecký: Chceme ze strážníka sejmout nálepku botičkáře a toho, kdo jen pokutuje

Plzeň, 02.04.2015, aktualizováno 15:11 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Experti z plzeňského magistrátu i mimo něj pracují na koncepci bezpečnosti na území města, která se bude opírat o aktuálně zpracované analýzy, vymezí roli a fungování městské policie, navrhne zajištění pořádku v městské hromadné dopravě, nebo vytipuje plzeňské lokality, v nichž je nutné zvýšit dohled a podobně. První verze dokumentu bude hotova na podzim, poté jej dostanou k projednání zástupci městských obvodů a následně půjde do zastupitelstva.

Nová koncepce bezpečnosti města má posunout dál práci strážníků městské policie | Autor: Richard BenešNová koncepce bezpečnosti města má posunout dál práci strážníků městské policie | Autor: Richard Beneš

„Bezpečnost je vnímána jako jedna z hlavních priorit města Plzně, a tak k tomuto tématu také přistupujeme,“ řekl primátor Martin Zrzavecký ČSSD), jenž se problematikou zabývá poté, co byl po loňských komunálních volbách zrušen post radního pro bezpečnost. Koncepce podle primátora navrhne opatření, která dál posunou městskou policii a oblast bezpečnosti. Cílem městské policie bude pomáhat občanům, spolupracovat s nimi, plánuje se posílení prevence.„Chceme ze strážníka sejmout nálepku botičkáře a toho, kdo jen pokutuje,“ vysvětlil primátor Zrzavecký.

Tipovat se budou i lokality, kam umístit služebny, jež už kapacitně nestačí. Záměr počítá se čtyřmi velkými služebnami ve čtyřech největších obvodech. Z nich by bylo možné obsluhovat obvody menší, v těch by ale mohly vzniknout i stanice. Nově by se mělo území města rozdělit na zhruba polovinu ze stávajících 62 okrsků, na každý bude dohlížet okrskový strážník. Ten se zaměří na stav veřejného pořádku v přidělené lokalitě, černé skládky, rozbité prolézačky, drobné krádeže atd. Informace o nich přenese přímo k vedení městských obvodů, ve vážnějších případech k Policii ČR. Strážníkům odcházejícím do důchodu by město mohlo nabídnout dohled nad sportovišti u základních škol.

Koncepce zahrne také lokality, v nichž je třeba zvýšit dohled. Podle radního města Davida Šloufa (ODS) funguje pracovní skupina Plac, jež se zabývá lokalitou vymezenou ulicemi Plachého a Korandova. „Už je zpracován materiál, jak tam investovat a dohlížet. Skupina je nepolitická, meziresortní, tvoří ji odborníci z neziskových organizací a složek magistrátu," sdělil David Šlouf. Další lokalitou, kterou se město zabývá, je Americká ulice. Ta se stává problémem zejména v nočních hodinách o víkendu. O zvýšení dohledu se jedná s dopravními podniky i státní policií.

Speciální tým složený ze zástupců městské hromadné dopravy, neziskových organizací i dalších odborníků zase řeší problém nepřizpůsobivých lidí, kteří znečišťují vozy a nerespektují přepravní řád. Revizoři už absolvovali školení, jak se chovat k nepřizpůsobivým cestujícím, nově mají strážníci MHD zdarma. Odborníci řeší i to, jaké mají kompetence řidiči vozidel městské dopravy a jaké by jim ještě bylo možné dát.

Úkolem bude také nadále prohlubovat spolupráci se státní policií, již se město snaží podporovat i prostřednictvím každoročně vypisovaného dotačního titulu ve výši zhruba půl milionu korun. Aktuálně město podporuje i aktivity plzeňské policie, která nyní kampaní oslovuje zájemce o práci u Policie ČR.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (4 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Rudla 07.04.2015 07:42, Reagovat

Skutečně "nezklamal" občany a daňové poplatníky, jejichž chleba žere. Žvanil, hochštapler a gauner - prostě pravý socan.

To jsem zvědav 03.04.2015 11:04, Reagovat

No jen aby... Městskou policii považuji za potřebnou, měla by se však zaměřit na to základní - veřejný pořádek a bezpečnost; zasahovat proti těm, co toto ohrožují a pomáhat naopak těm, co jsou ohroženi či omezeni tou první skupinou.

Ona to sice MP má ve svých materiálech, jenže nic z toho není výdělečné pro město ani pro mafii napojenou na vedení MMP - nasazovat botičky je výhodně pro mafii a od ní pak zřejmě dostávají šeky radní (jinak se jejich absurní řízení MP vysvětlit nedá). Přitom to nemá logiku - pokud auto netvoří překážku, pak na co botičku nebo zákaz stání - a pokud tvoří překážku, pak jen debil ji může botičkou zafixovat na mnístě, aby překážkou a tedy i ohrožením zůstalo.

Jelikož podobných "strategií" jsem už v Plzni slyšel snad 10 a MP je stále stejná a dělá stále to samé, pro lidi nic moc, jen vydělává na pokutách městu a mafii, tak nevěřím, že zrovna 11. strategie bude tou, co to změní. Třeba překvapíte, ale zrovna od tohoto složení rady, která to tu rabuje už čtvrt století a vede město k horšímu a horšímu by bylo dost bláhové očekávat změnu.

Muf 02.04.2015 23:15, Reagovat

Ten strážník na obrázku, by měl být při výkonu opatření, které provádí, velmi opatrný. A možný důvod mých obav? V pozadí snímku si pozorný čtenář může všimnout vlajky Jůesej a ztoho by mohlo vyplívat, že právě vytěžovaná osoba by mohla být zatoulaným členem jízdy dragounů.

Kozadona 02.04.2015 20:23, Reagovat

Proboha zrušte tu odpornou línou chamraď !!!! Co furt vymýšlíte za blbosti,vždyť jsou k ničemu !!!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.