Nepomuk zahajuje stavbu kruhové křižovatky u Pyramidy, řidiče čekají dlouhé objížďky nebo kolony

Nepomuk zahajuje stavbu kruhové křižovatky u Pyramidy, řidiče čekají dlouhé objížďky nebo kolony | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Stanislav KvasničkaStanislav Kvasnička

středoškolský učitel, zastupitel MěZ Planá

Více

Tamara SalcmanováTamara Salcmanová

1. místopředsedkyně krajské organizace

Více

Miroslav NenutilMiroslav Nenutil

Senátor PČR

Více

Nepomuk zahajuje stavbu kruhové křižovatky u Pyramidy, řidiče čekají dlouhé objížďky nebo kolony

Nepomuk, 30.03.2015, aktualizováno 10:46 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Nemalé dopravní komplikace očekává od dubna až do prosince letošního roku vedení města Nepomuk v souvislosti s výstavbou kruhové křižovatky u Pyramidy na hlavním tahu I/20 Plzeň – Písek. Průjezd touto komunikací bude během stavebních prací do konce roku 2015 výrazně omezen. Řidiči by zde proto měli počítat se zdržením v řádu několika desítek minut, varuje motoristy starosta Nepomuku Jiří Švec (ANO).

Výstavba křižovatky se uskuteční za plného provozu. „Zejména pro kamionovou dopravu bude průjezd po krajnici komunikace I/20 velmi náročný. Řidičům kamionů proto doporučujeme, aby raději zvolili trasu po dálniční síti Plzeň – Praha – Brno nebo objízdnou trasu Plzeň – Spálené Poříčí – Rožmitál pod Třemšínem – Písek, Strakonice – Tábor,“ radí nepomucký starosta Jiří Švec s tím, že v opačném případě musí řidiči počítat s čekáním v kolonách.

Průjezd pro místní nákladní dopravu lze zvolit po trase od Dvorce ve směru na Třebčice. Lze také odbočit z hlavního tahu u sádek v Prádle směrem na Klášter a Dvorec. Na radnici již vznikla koordinační skupina, která je připravena okamžitě řešit nastalé problémy a informovat občany prostřednictvím kabelové televize a webových stránek města. „Důvodem výstavby nové okružní křižovatky je především bezpečnost řidičů i chodců. Nahradí stávající nepřehlednou pětiramennou křižovatku, která byla místem častých nehod. Okružní křižovatka dále zpomalí zejména kamiony, které tudy často projíždějí velmi vysokou rychlostí,“ uvádí Jiří Švec.

Výstavba křižovatky proběhne ve třech etapách. První, která začne v průběhu dubna, se týká Nádražní ulice v úseku od křížení s I/20 u firmy Unibrick směrem k hostinci Na Otáčce a Husově ulici. S omezením je třeba počítat také v Kozlovické ulici, kde bude nutné snížit nájezd do křižovatky s Husovou ulicí a provést pokládku inženýrských sítí. Průjezdnost I/20 nebude v této etapě výrazně omezena. Souběžně bude probíhat výstavba náhradních panelových silnic podél stavby, které umožní omezený průjezd staveništěm křižovatky. Toto omezení je plánováno od května letošního roku a bude trvat po celou dobu rekonstrukce křižovatky.

Na výstavbě okružní křižovatky se budou finančně podílet Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD), Správa a údržba silnic Plzeňského kraje a město Nepomuk. Investice si vyžádá celkem 34 milionů korun. Město se na akci podílí částkou 10 milionů korun, ŘSD 15 miliony a Správa a údržba silnic Plzeňského kraje poskytne devět milionů korun.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.