Radní Plzně schválili koncepci zklidnění problémové lokality Plac

Radní Plzně schválili koncepci zklidnění problémové lokality Plac | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Richard BastlRichard Bastl

Radní města Přeštice

Více

Pavel ŠrámekPavel Šrámek

poslanec parlamentu ČR

Více

Věra DvořákováVěra Dvořáková

Starostka Myslovic

Více

Radní Plzně schválili koncepci zklidnění problémové lokality Plac

Plzeň, 26.03.2015, aktualizováno 15:24 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Koncepci, která má vést ke zklidnění problémové lokality s městskými byty v ulicích Plachého a Korandova, tedy na tzv. Placu odsouhlasili radní města na jednání ve čtvrtek. Jejím cílem je nejen zlepšit stav bytů, ale i snížení kriminality a drogové závislosti tamějších obyvatel nebo pomoc získat návyky pro samostatné bydlení. Koncepce počítá s postupnou rekonstrukcí čtyř vchodů o 60 bytech, se zavedením domovníků, dohledem správce i přítomností sociální terénní služby, informoval radní David Šlouf (ODS). Koncepci musí ještě schválit zastupitelstvo.

„Letos bychom chtěli získat stavební povolení na celou lokalitu. S první rekonstrukcí objektu Plachého 42 počítáme na začátku roku 2016,“ uvedl radní David Šlouf, jenž má oblast správy městských nemovitostí na starost. „Rekonstrukce bytů v prvním vchodě, která zahrne nahrazení příček novými, opravy stropů, položení podlah, zavedení a instalaci koupelen i WC do všech bytů, nové rozvody vody, kanalizace i ústředního topení vyjde na zhruba 5,8 milionu korun. Další tři vchody, tedy Plachého 44, 46 a 48 by měly následovat v příštích letech, město na ně plánuje vyčlenit peníze ve svém rozpočtu, pokusí se ale využít i možnosti dotací,“ řekl radní Šlouf.

Správcem bytů se stane městem vlastněná akciová společnost Obytná zóna Sylván, jež se stará i o další městské nemovitosti. S žadateli bude uzavírat ubytovací smlouvy, platit by měli 82 korun za metr čtvereční, tedy standardní nájem stanovený pro městské byty v Plzni. Bydlení v těchto zrekonstruovaných bytech chce město profilovat jako takzvané prostupné, z něhož se lidé dodržující pravidla budou moci dostat k nájemní smlouvě na městský byt v jiné lokalitě.

Opravené byty město nabídne jednak stávajícím nájemníkům, kteří splňují podmínky dané Směrnicí pro přidělování městských bytů, a dále lidem, kteří prošli azylovými domy nebo službami podobného typu, matkám s dětmi, jež jsou na ubytovnách, osobám, které přišly ne vlastním zaviněním o bydlení i dalším. „Chceme jim nabídnout slušné ubytování, současně jim i pomáhat. Ukázat, že když se budou slušně chovat a plnit své povinnosti, mohou i slušně bydlet,“ vysvětlil David Šlouf.

V prvním z opravovaných vchodů bude k dispozici 13 bytů a dva nebytové prostory, jež mají sloužit asistentům prevence kriminality, kteří už v lokalitě působí, dohledovým zaměstnancům správcovské společnosti i neziskové organizaci, která zde bude nabízet terénní služby. Obsazenost bytů je nyní v těchto čtyřech problémových vchodech zhruba 50 procent. Konkrétně v Plachého 42 je v současné době obsazeno šest bytů, přičemž ale pouze ve třech bytech jsou řádní nájemci. Se zbylými třemi byla ukončena nájemní smlouva z důvodu neuhrazeného nájmu, řeší se jejich vystěhování a vyklizení těchto prostor.

Kandidáty na ubytování může navrhovat nejen bytový odbor, odbor sociálních služeb a odbor bezpečnosti a prevence kriminality magistrátu, ale i sociální odbory jednotlivých městských obvodů, Obytná zóna Sylván, neziskové organizace a další subjekty. Nadále bude fungovat mezirezortní apolitická pracovní skupina Plac, která byla zřízena za účelem komunikace problematiky a monitorování práce všech zúčastněných složek v této lokalitě a předávání zpětné vazby příslušným organizačním složkám Magistrátu města Plzně.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.