BEZDOMOVCI

BEZDOMOVCI | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Nejpopulárnější politik

Pavel PrincPavel Princ

Starosta Kolince

Více

Iveta KrynesováIveta Krynesová

učitelka, sociální pracovnice

Více

Karel FerschmannKarel Ferschmann

Starosta Němčovic

Více

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Politici - Náhodný profil

Josef JanůJosef Janů

jednatel ve společnosti radamayer

Více

Josef HumlJosef Huml

živnostník – stavební práce

Více

Nikol KrejčováNikol Krejčová

Více

BEZDOMOVCI

22.07.2012, aktualizováno 16:35 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

DOBRÝ DEN,

ČASTO CHODÍM NAKUPOVAT DO TESCA - BÝVALEHO PRIORU, ALE UDIVUJE MĚ ŽE STÁLE UŽ LÉTA TAM OBTĚŽUJÍ BEZDOMOVCI, ČÍM DÉLE TO TRVÁ, TÍM VÍC MĚ TO ŠTVE, TO SE S TÍM OPRAVDU NEDÁ NIC DĚLAT??!!! DŘÍVE MI JICH BYLO DOCELA LÍTO, NEŽ JSEM ZJISTILA, ŽE JIM TENTO STAV VYHOVUJE A ŽE SI ZA DEN VYŽEBRAJÍ VÍC, NEŽ JÁ VYDĚLÁM V PRÁCI, BODEJĎ BY NEBYLI VYSMÁTÍ. VĚTŠINA Z NICH JE SICE SLUŠNÁ, ALE JSOU ŠPINAVÍ, SMRDÍ A VŮBEC, VZHLEDOVĚ ODPUZUJÍ, JE NEPŘÍJEMNÉ ODMÍTAT JIM NĚCO DÁT, ALE JÁ NEMÁM SLITOVÁNÍ, PONĚVADŽ VÍM, ŽE JSOU VYCHYTRALÍ A PENÍZE POUŽIJÍ TAK AKORÁT NA ALKOHOL. NA ZASTÁVKÁCH SI NENÍ KDE SEDNOUT, PROTOŽE LAVIČKY JSOU TAM ASI JEN PRO BEZDOMOVCE, PODOBNÉ JE TO V SOUSTAVĚ PARKŮ, KTERÉ MĚSTO VYBUDOVALO, OD SMETANOVÝCH AŽ PO ŠTRUNCOVY SADY, TAKOVÁ NÁDHERA A POLOVINA LAVIČEK JE OBSAZENA BEZDOMOVCI, CO SI O TOM ASI MYSLÍ NÁVŠTĚVNÍCI PLZNĚ. NA DOUBRAVCE PŘED POLIKLINIKOU BÝVALY TÉŽ OBSAZENY LAVIČKY BEZDOMOVCI, NEKDO VYMYSLEL BEZVADNÉ ŘEŠENÍ - LAVIČKY ZMIZELY, ČLOVĚK OPRAVDU NĚKDY NESTAČÍ ŽASNOUT, TAK SI TEDY JÁ ŘEŠENÍ NEPŘEDSTAVUJI!!!  A CO NA TO POLICIE, AŤ UŽ MĚSTSKÁ NEBO PČR, ČÍHÁ U SEMAFORU NA LIDI CO PŮJDOU NA ČERVENOU MÍSTO TOHO ABY ŘEŠILI CO JE TŘEBA. V CIZINĚ JSEM NIC TAKOVÉHO NEVIDĚLA A NEVĚŘÍM, ŽE TAM BEZDOMOVCE NEMAJÍ, UDĚLEJTE S TÍM UŽ KONEČNĚ NĚCO, VŽDYŤ JE TO OSTUDA PLZNĚ!!!!!

Autor: Milada Hanáková Prachařová

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • ZASTÁVKA HLAVNÍ NÁDRAŽÍ ČD AMERICKÁ | Autor: milpa
  • ZASTÁVKA HLAVNÍ NÁDRAŽÍ ČD AMERICKÁ | Autor: milpa
  • ZASTÁVKA HLAVNÍ NÁDRAŽÍ ČD AMERICKÁ | Autor: milpa

Doporučujeme také


Diskuse (21 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Veronika 07.11.2015 12:19, Reagovat

Toto je přesně výtvor hodný člověka chodícího ze zmiňovaného Tesca kolem bezdomovců, kterého pohled na bezdomovce sice popuzuje, ale jinak o tom neví zhola, zhola nic. A ještě má navíc předsudky.
Mám husí kůži, když si představím, že by slátanina podobné úrovně visela na internetu a pod ní by se krčilo moje jméno.
Jak Vás napadlo, že jsou bezdomovci vysmátí? To je bláhové zdání... A že v cizině nic takového není? Neměli by se podle Vás znovu \\\"uklízet\\\" tak jako za soudruhů, aby se Vám lépe chodilo z Tesca? A krásně jste je všechny hodila do jednoho pytle. Také trošku alibisticky tvrdíte, že většina z nich je slušná, ale to už jen pravděpodobně proto, abyste nevyzněla jako úplná ....... (doplňte si sama).

Ronja 27.03.2014 11:25, Reagovat

Vážená dámo, Vy toho o bezdomovcích asi moc nevíte, když jste schopná nejen takový šmahem odsuzující slátaniny, ale dokonce i slovních spojení jako "vzhledově odpuzují". Mě například odpuzujete Vy svými názory a upřímně Vám přeju pár let na ulici, aby se z Vás stal lepší člověk.

Jiří Schwarz 28.06.2013 10:55, Reagovat

Jaký starosta, takové město!
Jaký hejtman, takový kraj!
Přijedu do Plzně vlakem a jedna z prvních věcí, co mě přivítá ve městě, jsou žebrající, otravující a někdy až vyhrožující skupinky ušmudlaných postaviček v blízkosti autobusové a trolejbusové zastávky!
To patří k prezentaci Plzně jako EHMK?

Eva Nikita 06.06.2013 17:47, Reagovat

No nejsem si jistá, že se podařilo zcela vyhnat bezdomovce od Tesca, co vím ,tak tam stále vysedávají a žebrají..... No a v Liliové je to leta stejné a furt nic, navíc někteří se chovají velmi vulgárně a působí i dosti nebezpečně..... Mělo by se s tím konečně něco začít dělat.

Růžena Krásná 26.07.2012 10:26, Reagovat

Dobrý den. Sice se asi podařilo vyhnat bezdomovce od Tesca a z nádraží, ale teď se shromažďují jinde. U nás na Slovanech na zastávce Liliová. Je tam po nich plno odpadků a když tam mají sněm, tak si cestující, který čeká na tramvaj, nemá kam sednout.

KAB 23.07.2012 18:23, Reagovat

Jak jste správně napsala - řešením není odstranit lavičky, jako je to v hale na nádraží ČD (nedávno jsem jel po dlouhé době vlakem a sednout si lze při čekání jen na schody, absurdní); jak znám politiky, tak to ale skončí právě takhle.

Kdyby městská policie dělala co má a naopak nedělala co nemá, tak by to řešeno bylo.

Městská policie byla zřízena za účelem zajištění veřejného pořádku - ale postupem času se z toho stala standardní firma, jejímž úkolem je vybírat peníze do rozpočtu za parkování a podobně. Ale veřejný pořádek ji absolutně nezajímá, z toho nejsou prachy pro vedení města.

Jan Dvořák 23.07.2012 13:42, Reagovat

Dobrý den paní Prachařová. Děkujeme za námět. Tuto problematiku, stejně jako Vy, sledujeme a jsme připraveni se v dohledné době o ni blíže zajímat. Váš podnět je proto pro nás velmi přínosný a jistě ho předneseme kompetentním politikům.
S pozdravem za redakci serveru Regionpodlupou.cz
Jan Dvořák

Vosí Hnízdo 23.07.2012 11:00, Reagovat

Prblém bezdomovců a žebráků je problém kapitalismu. Velice dobře si vzpomínám jak v 80. létech, když jsem byl v Západním Německu jsem tam žebráky spatřoval a přiznám se, že i fotil. Vždy jsem z toho měl takový nějaký cizí, studený neurčitý pocit. S úlevou jsem si vždy říkal, že toto u nás není a rád jsem se vracel domů do jistoty. Možná u nás nejezdila tak nablískaná auta, možná jsme neměli tak hezky zabalené zboží, možná tam byl i větší výběr zboží, ale žebrat u nás nikdo nemusel. Každý měl dost na to aby se uživil a měl střechu nad hlavou. Jak jsme říkávali u nás v rodině, nemusím mít kalhoty podle poslední módy, boty mohou být i trochu sešlapané, ale důležitý je plný talíř a střecha nad hlavou. V každém problému, v každém nešvaru je třeba hledat lék na radikální odstranění jeho příčiny. Nikoli jen odstranění důsledku. Strážník může bezdomovce vykázat za buzení veřejného pohoršení, ale bezdomovec odejde a bude problém činit jinde. To není řešení. Příčina je kapitalismus a ten dokud se neodstraní a nevykoření, neodstraní se bezdomovectví. Za komunistů měl každý práci. Bezdůvodné nepracování bylo trestné jako příživnictví. Téměř každý podnik disponoval ubytovnou, takže nikdo nemusel spát na lavičce nebo pod mostem. Fungovalo mj. za daných podmínek podnikové přidělování bytů. Za komunistů jsme bezdomovce na ulicích nepotkávali. Takže, chceme-li odstranit bezdomovce, musíme usilovat o znovunávrat socialismu, ve kterém se každý slušný člověk měl dobře a nevisel nad ním, jako dnes nad každým, Damoklův meč bezdomovectví a chudoby. I z tohoto důvodu je pro mne jediná volitelná strana KOMUNISTÉ!

Honza 25.07.2012 20:12, Reagovat

Rád bych si prohlédl Vaše fotky z cesty do západního Německa... Ano komunisté ubytovali zdarma nemakačenka za peníze všech daňových poplatníků, každý měl zaměstnání, přestože moc práce neodvedl. Proto se všichni měli stejně dobře jako ten, co se měl nejhůř. Do tohodle se vracejte, ale beze mě. Ani dnes Vám nic nebrání za své peníze ubytovat bezdomovce třeba u sebe na gauči v obýváku nebo mu zaplatit ubytovnu nebo mu jen zaplatit za to, že se nebude vyskytovat tam, kde Vy chodíte (aby Vás nepobuřoval). Asi si řeknete, proč bych to měl platit já? To přece musí stát. Ale kde stát získá peníze? No sebere je nám pracujícím, stejně jako to udělal za komunistů, aby mohl zdarma všechny ty bezdomovce ubytovat, nechat najíst atd.

Michal Šebek 16.03.2013 11:49, Reagovat

Souhlasím s Vámi v mnoha věcech, mimo jiné, že stát vyhazuje peníze za postarání se o tyto osoby. Nicméně pak je tu další skupina osob, např. vězni, kteří denně stojí daňové poplatníky několik desítek tisíc korun za jejich ubytování. Bohužel tito lidé povětšinou nic do státní kasy zpět nevracejí, to nemluvě o tom, že ve vězení nejsou povinni pracovat. O tom, že ve vězení nemusejí pracovat, je věc druhá. Také na tomto stát ztrácí mnoho financí. Myslím si, že řešení je jinde. Kupříkladu bezdomovectví je jev, který prostě k dnešní společnosti patří. Lze to brát jako jistou "daň".

V případě potírání závadového chování těchto osob by měli reagovat především zástupci policie (např. obecní policie), neboť bezdomovci, kteří se potulují ulicemi, kdy obtěžují okolojdoucí, se dopouštějí několika skutků - přestupků. Například se tito lidé, pokud obtěžují druhé, dopouštějí přestupku a to podle § 47, odst. 1, písm. c) zák. č. 200/1990 Sb. O přestupcích, stejně tak se v případě znečištění veřejhného prostranství může jednat a lze jejich jednání kvalifikovat podle stejného paragrafu, ovšem písm. d). Městská policie je pak povinna (na oznámení občanů) dle zákona O obecní policii (zák. č. 553/1991 Sb.) jednat. Konkrétně § 7, odst. 1 přikazuje strážníkům zasáhnout v případech, kdy je páchán trestný čin či přestupek. Je bohužel skutečností, že obecní nebo městská policie se danému problému závadových osob věnuje nedostatečně.

Vosí Hnízdo 01.04.2013 18:01, Reagovat

No příteli, to jste nám toho pověděl. Bavme se v rovině maximálně přestupků, protože na přečin, či zločin (dnešní kvalifikace dřívějších trestných činů) to chování bezdomovců většinou není. Za přestupek může být uložena maximálně pokuta a rád bych věděl, jak ji chcete na těch chudácích vymáhat. Nebo, že byste byl příznivec zapalování a podobných excesů na těch chudácích, co díky tomuto režimu přišli o vše. Řeknu vám jedno. Za Komunistů, i když se někdo dostal na šikmou plochu, společnost mu dala šanci, jak se dostat zpět. Ve vězení závadové osoby pracovaly, i si vydělaly nějaké peníze do začátku po propuštění, po návratu z vězení dostali střechu nad hlavou na ubytovně a byla jim dána práce, většinou manuální, ale za to tehdy velice slušně placená. Šel-li tehdy propuštěný vězeň třeba do dolů nebo do hutí, mohl si vydělat i 6000Kč na uranu až 10000Kč měsíčně a do roka byt, bez kaucí defacto zadarmo, jen s úvazkem k setrvání v zaměstnání po určitou dobu (na byt to bylo zpravidla 10 let). To tehdy byly opravdu velké peníze. Co dá dnešní společnost mladému člověku, který třeba zakopne? Doživotní odsouzení k živoření na ulici. A to mluvím o těch největších extrémech, kdy tomu předcházelo vězení ap. Na ulici se dostává stále více lidí bez kriminální minulosti. Třeba starých lidí, kterým už důchod nestačí na nájem, tak jsou jak prašiví psi vyhozeni. Nebo nemocní lidé, kteří už nemohou vydělávat. A tohle chcete brát jako daň? Proberte se chlape, co tady oprašujete paragrafy, kterým ani nerozumíte. To je genocida, proti které to chce bojovat. Nikoli řešit nějaké přestupky, ale odstranit příčinu tohoto děsného dění. To je kapitalismus, kapitalistická morálka a kapitalistické myšlení. To je zhouba a rakovina společnosti. Klasik Villon to vystihl dobře. "Nuzota z lidí lotry činí" a to na dnešní dobu a stav sedí jak ulité. A líp nebude, dokud se společnost bude řídit kapitalistickými zásadami.

Michal Šebek 01.04.2013 22:31, Reagovat

Vůbec nepochybuji, že se na ulici dostanou i ti, kteří nic nespáchají. Takových je víc než dost. To se obecně ví. Bohužel problém bezdomovců je prostě neřešitelným a kdo tvrdí opak, je snílek. Bezdomovectví existuje vždy podle historických pramenů tam, kde jsou státy vyspělé a poměrně stabilní ekonomika. A genocida je naprosto něco jiného, měl byste si přečíst význam tohoto slova.

Vosí Hnízdo 02.04.2013 04:15, Reagovat

Dost si protiřečíte a rád poučujete. Bezdomovectví je řešitelný problém, ale rozhodně ne v kapitalismu. Věřte, že kapitalismus není konečné řešení, jak se asi poblouzněn současnou demagogií domníváte. A jestli si myslíte, že tady nezačíná genocida, dívejte se kolem sebe. Možná se vás to zatím tolik netýká, ale jestli se nezmění systém, dopady budou strašlivé a katastrofické. Minimálně celý jen trochu vyspělý svět ví, že se blíží poslední hodinka kapitalismu. Není myslitelné, aby jeden měl tolik majetku, že to ani sám nezužitkuje a druhý neměl střechu nad hlavou. Společnost musí být solidární, ať se to někomu líbí nebo ne. Předpokladem je samozřejmě zavést pracovní povinnost, aby každý byl svým dílem společnosti užitečný. Tím mám na mysli důstojnou pracovní povinnost, které si společnost bude vážit, vážit práce každého jednotlivce. Ne jako dnes, kdy je zavedena otročina. V socialismu jsme to tady měli a fungovalo to. Bezdomovci nebyli, každý měl možnost minimálně ubytovny za pakatel. A kdo tvrdí opak, ty bláboly o tom, že se o tom nepsalo je demagog.

Michal Šebek 24.04.2013 20:57, Reagovat

Jak jste pečlivě četl mé příspěvky, je jisté, že protiřečení v nich jistě není. Ohledně poučky druhých, to není můj styl. Osobně je mi tuze jedno, co si kdo myslí. Je to čistě jeho věc a názor, který mu neberu a ani nehodlám vyvracet.
Kapitalismus je bohužel prakticky vzato bezedný, je jen těžko pochopitelné, že skončí tak, jak zrovna Vy pane předpovídáte. Jisté však je jediné. Svět je na pokraji velké revoluce a nutné změny poměrů. V tomto s Vámi jistě budu souhlasit.

Růžena Krásná 30.07.2012 15:12, Reagovat

Stát všechno rozdal a daroval a teď je tu pár zbohatlíků a my co jsme celý život poctivě pracovali máme nízké důchody, chodíme prosit na sociálku aby nám dali příspěvek na bydlení. Nikdy jsem žádné podobné příspěvky nepotřebovala, vždy jsem si na vše vydělala, uživila jsem 3 děti a nikdo mne nemusel podporovat. Vůbec se mi to nelíbí a připadám si velice trapně, když jdu žádat na sociálku...fuj.

Milada Hanáková Prachařová 26.07.2012 19:22, Reagovat

HONZO, MYSLÍM, ŽE V DNEŠNÍ DOBĚ PLATÍME HORŠÍ VĚCI, A NIŽ BYCHOM O TOM ROZHODOVALI A ZA MNOHEM VÍC PENĚZ, CO TŘEBA SOCIÁLNÍ DÁVKY PRO NAŠE MILÉ CIKÁNY!!!!!

Ronja 27.03.2014 11:29, Reagovat

Nic jako sociální dávky pro Cikány, milý nebo nemilý, prostě neexistuje. Sociální dávky jsou stejný pro všechny a nevím, co vůbec může v době snadného přístupu k informacím vůbec vést k šíření žvástů typu "jedna paní povídala".

Vosí Hnízdo 26.07.2012 11:43, Reagovat

Jestli jste se tehdy flákal vy nebo spíše vaši veksláčtí rodičové ještě neznamená že se flákal celý národ. Asi vám nemá cenu psát, co se všechno vybudovalo. Ano, pracovat se muselo, nikdo se neflákal. Ale pracovalo se důstojně. Lidé pracovali 8,5hodiny a potom měli volno na svou rodinu, koníčky, zábavu. O sobotách a nedělích až na výjimky se nepracovalo. A tak by to v civilizovaném neotrokářském řádu mělo být nebo ne? A také nevím, co na tom bylo špatného, když se společně vydělané peníze spravedlivě přerozdělovaly. Jenže to moula s vymytým mozečkem asi nepochopí.

SYLVA 31.07.2014 09:35, Reagovat

je mi Vás líto všech co se tu hádáte o něčem co jste nikdy neprožili,vím o čem mluvím.A věřte ,že KSČ nám nepomůže.Protože pokud se mezilidské vztahy budou pohybovat stále na úrovni nula nic se nezmění,naopak bude to ještě horší.Hezký den Vám všem .

Honza 27.08.2012 14:26, Reagovat

Když dojdou argumenty, přijdou na řadu urážky. Toť typické pro zastánce "starých pořádků" :-)

***** 13.09.2012 00:02, Reagovat

BEZTAK NEVÍŠ ANI O ČEM MLUVÍŠ A DĚLÁŠ CHYTRÉHO :-P

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.