Strana zelených kritizuje magistrát, že oficiálně nevyvěsil tibetskou vlajku

Strana zelených kritizuje magistrát, že oficiálně nevyvěsil tibetskou vlajku | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,24%
Spokojený46,05%
Zklamaný19,08%
Zdrcený12,50%
Šokovaný15,13%

Celkový počet hlasů: 152

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Kateřina HoletováKateřina Holetová

Účetní

Více

Miloslav RubášMiloslav Rubáš

Starosta Nýrska

Více

Jiří TrhlíkJiří Trhlík

odborný ekolog

Více

Strana zelených kritizuje magistrát, že oficiálně nevyvěsil tibetskou vlajku

Plzeň, 11.03.2015, aktualizováno 10:00 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Strana zelených v Plzni je zklamaná z přístupu nového primátora k tradičnímu vyvěšování tibetské vlajky na radnici. V minulosti Plzeň patřila mezi města, která tibetskou vlajku pravidelně vyvěšovala. Letos byla po dlouhé době tradice přerušena. Letos magistrát vlajku oficiálně nad svým vchodem nevyvěsil, zavlála jen z okna kanceláře bývalého primátora a současného prvního náměstka primátora Martina Baxy (ODS). Vlajka pro Tibet je každoroční mezinárodní kampaň konaná vždy 10. března, jejímž cílem je poukázat na porušování lidských práv v Tibetu formou vyvěšení tibetské vlajky.

Zelení uspořádali v městských sadech pro veřejnost malování tibetské vlajky | Autor: Strana zelenýchZelení uspořádali v městských sadech pro veřejnost malování tibetské vlajky | Autor: Strana zelených

Tibetská vlajka zavlála na magistrátu jen z okna kanceláře náměstka primátora Martina Baxy | Autor: Richard Beneš„Je to pro nás zklamání. Plzeň se v minulosti řadila mezi města, která se jasně staví na stranu lidských práv a proti útlaku a bezpráví. Vyvěšení tibetské vlajky z radnice je symbolický akt. Nebolí, nic nestojí. Je to nejmenší, co můžeme pro těžce zkoušený tibetský národ udělat a připomenout si důležitost dodržování lidských práv i jinde ve světě,“ říká Roman Černík, člen Strany zelených v Plzni.

Strana zelených podle Černíka oslovila primátora Plzně a vedení jednotlivých městských obvodů s dotazem, zda se do akce Vlajka pro Tibet zapojí. „Na dotaz přišla odpověď jen z několika obvodů, které se až na jednu výjimku do akce zapojily. Vlajku přislíbili vyvěsit na úřadech městských částí Plzeň 2, Plzeň 5 a Plzeň 10,“ uvedl Černík s tím, že Strana zelených věří, že se v budoucích letech podaří tradici Vlajky pro Tibet zase obnovit.

 

Zelení vedle apelu na zastupitele města chtěli tradici Vlajky pro Tibet přinést i do veřejného prostoru, mezi občany a občanky Plzně. „Uspořádali jsme v městských sadech pro veřejnost malování tibetské vlajky, účastníci akce si mohli tibetskou vlajku vybarvit nebo sami namalovat. Vytvořené vlajky jsme pak v centru města symbolicky vyvěsili, abychom situaci Tibetu připomněli sobě i kolemjdoucím, alespoň touto spontánní akcí vzniklou odspodu, když už vyjádření solidarity s Tibetem nemá oficiální podporu vedení města,“ doplnil člen Strany zelených v Plzni a další z účastníků akce Malování pro Tibet Ondřej Beran.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Zelení uspořádali v městských sadech pro veřejnost malování tibetské vlajky | Autor: Strana zelených
  • Tibetská vlajka zavlála na magistrátu jen z okna kanceláře náměstka primátora Martina Baxy | Autor: Richard Beneš

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (5 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Odpověď 16.03.2015 16:37, Reagovat

Pane Černíku, neříkejte nesmysly, jeďte do Tibetu, ať se přesvědčíte o "utlačovaném" státu! Korupce již v základních školách a zločinnost je na nejvyšší možné příčce! Je směšné, co obhajujete!

Vosí Hnízdo 12.03.2015 07:32, Reagovat

Strana zelených nechť zaleze někam do kouta a tiše šoupe nohama, aby se náhodou nevzpomělo na to, co škodlivostí tito šílenci zavinili. Uvedu za všechny šílenost, kterou si pamatuje snad každý a to obchvat a obstrukce, co kolem toho dělali. A nyní budou krafat, co kdo má vyvěsit za vlajku a zase poučovat? Navíc vlajku fanatické a roztahovačné enklávy? Je jen dobře, že jsou tito tibetští fanatici držení Čínou na uzdě. A to nejsem a ani jsem nikdy nebyl nějakým extra fandou Číny a vůbec celého asijského kontinentu. Tudíž nejsem ani nějak moc nadšen se zaprodáváním zbytků naší země ještě těmto dravcům, kteří nám asi rozhodně nepředvedou vzorový zaměstnavatelský model moderní Evropy 21. století.

Jan 11.03.2015 20:04, Reagovat

I my jsme v roce 1968 byli rádi, když se nás po ruské okupaci někdo zastal / např. Rumunsko a Jugoslávie/. Tibet byl v padesátých letech přepaden , 80 tis. lidí zabito a od té doby je okupován. Bohužel, někteří nevyšší představitelé naší země lezli v Číně do zadku čínským bolševikům. To je k pláči!

Co to je za blbost zase 11.03.2015 10:14, Reagovat

Zde je Česká republika a má zde oficiálně viset vlajka České republiky. Tibetská vlajka má zase oficiálně viset a visí v Tibetské autonomní oblasti ČLR. Stejně tak v ČR oficiálně nevisí vlajky Japonských prefektur Hokkaidó nebo Okinawa a nikdo to naprosto logicky ani nevyžaduje. Nemám tyhle zasahovače do cizích věcí rád :(

Holub 11.03.2015 14:22, Reagovat

Ta blbost se jmenuje "Strana zelených".

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.