Kraj přitvrdil, na provoz chirurgické pohotovosti na Tachovsku hodlá investovat 5,2 milionu, lékaře ovšem stále nemá

Kraj přitvrdil, na provoz chirurgické pohotovosti na Tachovsku hodlá investovat 5,2 milionu, lékaře ovšem stále nemá | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený6,29%
Spokojený47,55%
Zklamaný19,58%
Zdrcený11,89%
Šokovaný14,69%

Celkový počet hlasů: 143

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Miroslav RauchMiroslav Rauch

Starosta Hostouně

Více

Libor PickaLibor Picka

Starosta Bělé nad Radbuzou

Více

Naděžda ChládkováNaděžda Chládková

Učitelka

Více

Kraj přitvrdil, na provoz chirurgické pohotovosti na Tachovsku hodlá investovat 5,2 milionu, lékaře ovšem stále nemá

Ťachov, 10.03.2015, aktualizováno 08.04.2015 14:57 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Hejtmanství do měsíce vyhlásí veřejnou zakázku v hodnotě 5,2 milionu korun na zajištění provozu chirurgické pohotovosti pro dospělé, potvrdila to na setkání se starosty z Tachovska krajská radní pro zdravotnictví Milena Stárková (ČSSD). Ani tentokrát však není jisté, zda se podaří službu na Tachovsku zajistit, protože dosud chybí lékaři, kteří by ji provozovali, byť mají inkasovat 1000 korun na hodinu. Chirurgická pohotovost na Tachovsku chybí a pacienti musí vyhledat pomoc buď v nemocnici ve Stodu v Domažlicích nebo v Plzni.

Chirurgická pohotovost na Tachovsku zoufale chybí poté, co tuto službu přestala před nedávnem poskytovat nemocnice v Mariánských Lázních. Ještě předtím však zkrachoval loni na podzim pokus hejtmanství, zajistit provoz chirurgické pohotovosti v soukromé klinice v Plané, za což kraj nabízel na pokrytí nákladů 2,6 milionu korun. Tehdy se však žádný zájemce nepřihlásil. Kraj proto přitvrdil a hodlá vyhlásit novou zakázku, která bude mít hodnotu 5,2 milionu korun. „Ve všední dny by fungovala pohotovost do 22.00 a v sobotu a v neděli od 07.00 do 22.00 hodin,“ řekla radní Stárková.

Hejtmanství má nyní před sebou obtížný úkol. Přesvědčit pět chirurgů, aby se ujali provozu chirurgické pohotovosti. Radní Stárková hledá lékaře kde se dá. „Oslovila jsem šéfy mariánskolázeňské nemocnice, polikliniky Tachov i soukromé nemocnice Swiss Med Clinic v Plané, ale doktory nenašli," uvedla Stárková. Vedle toho radní rozeslala dopisy dalším 15 chirurgům z Tachovska, ale žádný zájem zatím nezaznamenala.

I když na Tachovsku chybí chirurgická ambulance, region má nadstandardní pokrytí záchrannou službou. Výjezdová místa jsou v Tachově, Stříbře, Plané, Konstantinových Lázních a nové bude od ledna v Boru. Na Tachovsku v současné době poskytuje všeobecnou pohotovost poliklinika v Tachově, v Boru u Tachova a ve Stříbře. Nepřetržitá dětská pohotovost je v Plané. Lůžkové zařízení je dostupné do 60 minut a chirurgické ambulance přes den do 45 minut, jak nařizuje zákon.

Velká bojovnice za zlepšení zdravotní péče na Tachovsku, starostka Plané Martina Němečková (BEZPP) na setkání starostů s vedením kraje konstatovala, že kraj by měl shánět lékaře ve svých nemocnicích a nikoliv v soukromých zařízeních, protože tam má doktory, na které má páky a které platí. Kraj však nemůže svým lékařům nařídit, aby sloužili také na pohotovosti.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

pepe 11.03.2015 15:46, Reagovat

A co takhle kdyby paní starostka Němečková zvedla zadní část těla a také je začala hledat. Kritizovat to umí, ale ať přidá také ruku k dílu. Kraj svůj slib dodržel, sehnal na to více peněz. Mimochodem v Plané je také dost lékařů, vždyť za ní kandidovali.

XX 12.03.2015 08:41, Reagovat

Ano, shánět by měla nejen paní starostka, ale i další starostové a zastupitelé z té oblasti. I mezi tamními zastupiteli jsou lékaři. Kraj nabízí královské peníze - za 1 hodinu služby 1000 Kč. Lékaře ale do Plané nepřičaruje.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.