Na dobré cestě je dohoda, která vrátí na opravený lochotínský amfiteátr megakoncerty i fastivaly

Na dobré cestě je dohoda, která vrátí na opravený lochotínský amfiteátr megakoncerty i fastivaly | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,01%
Spokojený45,86%
Zklamaný20,38%
Zdrcený12,10%
Šokovaný14,65%

Celkový počet hlasů: 157

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

František WeinfurterFrantišek Weinfurter

majitel racionalizační agentury

Více

Vlastimil HálekVlastimil Hálek

Soukromý podnikatel

Více

Vítězslav BlažekVítězslav Blažek

ekonom, starosta obce Chotíkov

Více

Na dobré cestě je dohoda, která vrátí na opravený lochotínský amfiteátr megakoncerty i fastivaly

Plzeň, 09.03.2015, aktualizováno 10.03.2015 07:48 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Na dobré cestě je dohoda o využívání amfiteátru na Lochotíně po rekonstrukci z prostředků EU. Oblíbenému místo pro pořádání velkých koncertů hrozilo nebezpečí, že vzhledem k evropské dotaci se tam budou v následujících pěti létech konat jen regionální akce a škrtnout si tam neměly obří koncerty skupiny Lucie nebo festival Metalfest. Představitelé města v minulých dnech vyrazili do Bruselu, aby tam vyjednali narovnání podmínek. Podle vyjádření primátora Martina Zrzaveckého (ČSSD) by mělo být jasno už tento týden a na pokyn Bruselu se mají dohodnout příslušné zdejší úřady a vše by mělo dobře dopadnout.

Na rekonstrukci lochotínského amfiteátru za 35 milionů korun získalo město evropskou dotaci ve výši 85 procent výměnou za to, že následujících pět let se tam budou konat jen akce regionálního charakteru, kde budou vystupovat jen amatérští nebo začínající umělci.

„Kolegové z EU nám doporučili, abychom se především domluvili na národní úrovni. V té souvislosti jsme odeslali dopis na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Odpověděli nám, že se také domnívají, že ty akce by tam mohly být. Nicméně je potřeba provést další konzultace,“ řekl primátor Zrzavecký. Podle jeho slov má tento týden proběhnout jednání na kterém by se celý případ definitivně uzavřel.

„Stále si hrajeme na to, kdo má a nebo nemá vydat to stanovisko. Z našeho pohledu je to Úřad na ochranu hospodářské soutěže, který by to stanovisko měl dát. Mělo by být podkladem pro město i pro poskytovatele dotace, tedy Regionální operační program. V momentě, kdyby přišla kontrola, která by kontrolovala čerpání dotace a naplňování parametrů dotace, tak my bychom vytáhli toto stanovisko a řekli OK, od ÚOHS máme pozitivní stanovisko, že akce tohoto typu tady mohou být. Tím směrem se snažíme jít,“ vysvětlil primátor. Dodal, že se nejedná jen o Metalfest, nebo o koncerty velkých rockových skupin. Lochotínský amfiteátr chtějí využít i organizátoři Maajálesu nebo Divadlo J.K.Tyla, které tam chce pořádat akci k vyvrcholení divadelní sezóny, kde by neměly chybět takové osobnosti jako je Peter Dvorský nebo Eva Urbanová.

Úplně vyhráno ale ještě nemá festival Metalfest, který by se měl konat 5. června. Termín dokončení rekonstrukce a předání lochotínského amfiteátru je totiž posledního května. Podle vyjádření technického náměstka primátora Pavla Šindeláře (ODS) zatím běží stavba podle harmonogramu. Vyloučit nějaké zpoždění však úplně dobře nelze. Pokud by nedošlo k dohodě a nebyl včas dokončen lochotínský amfiteátr, proběhne Metalfest na plzeňském plochodrážním stadionu.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.