Stodská nemocnice omezila provoz a zahájila velkou rekonstrukci operačních sálů i porodnice

Stodská nemocnice omezila provoz a zahájila velkou rekonstrukci operačních sálů i porodnice | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr BalounPetr Baloun

Jednatel obchodní společnosti

Více

Radek ŠkrdlantRadek Škrdlant

starosta obce Plískov, profesionální voják

Více

Jana ŠimkováJana Šimková

Učitelka MŠ

Více

Stodská nemocnice omezila provoz a zahájila velkou rekonstrukci operačních sálů i porodnice

Stod, 02.03.2015, aktualizováno 12:45 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Stodská nemocnice vstoupila v pondělí do druhé etapy rekonstrukce operačního traktu a vzduchotechniky, což nyní představuje dočasné omezení provozu chirurgického a gynekologicko-porodnického oddělení a o týden později i dětského. Rekonstrukce začala v nemocnici již loni v prosinci. Dosud práce probíhaly jen na chirurgických operačních sálech. Zavřená je tedy porodnice a pozastavují se velké gynekologické i chirurgické operace a to včetně akutních. Provádí se jen malá operativa v zákrokových sálech, které jsou v jiných částech nemocnice.

Rekonstrukce operačního traktu včetně nových zdravotnických technologií, sterilizace a vzduchotechniky vyjde na 35 milionů korun. Investici hradí majitel objektu a zřizovatel nemocnice Plzeňský kraj. „Důvodem rekonstrukce je, že dosavadní sály byly původní z poloviny 50. let, kdy se nemocnice budovala, a i když se průběžně upravovaly a dovybavovaly přístroji, tak již jako celek neodpovídaly současným požadavkům a vývoji medicíny,“ uvedl po zahájení rekonstrukce ředitel nemocnice Alan Sutnar. Proto se sály kompletně vybouraly a staví se zcela nové, včetně porodnice. Úplný konec rekonstrukce se plánuje na květen. Kromě operačních sálů by zhruba v polovině roku mohla nemocnice začít využívat i nové CT, jehož nákup se v těchto dnech připravuje.

„Nové porodní sály se zprovozní v druhé polovině dubna. Nabídnou lékařům, porodním asistentkám a hlavně také rodičkám daleko větší komfort,“ říká primář oddělení Jakub Mach s tím, že rodičky jsou připraveny přijmout například porodnice v Domažlicích a Rokycanech. Úplné uzavření operačních a porodních sálů využije nemocnice i k provozním úpravám v lůžkovém traktu.

Od 9. března se tak pozastaví provoz lůžek chirurgie, gynekologie a rovněž pediatrie a také dětské pohotovosti. „Tím, že nemůžeme dělat operace, se lůžka stejně vylidní. V pokojích a rovněž v některých ambulancích tak provedeme potřebné úpravy, které nelze dělat za provozu. S výjimkou dětské pohotovosti se ale provoz ambulancí omezovat nebude,“ popisuje ředitel nemocnice Alan Sutnar. Omezení se budou rušit postupně od druhé poloviny března. Nejprve se zprovozní všechny lůžkové části, dětská pohotovost a otevřou se nové chirurgické sály. Jakmile budou v provozu, začnou se opět provádět velké operace. Chirurgické sály budou využívat chirurgové i gynekologové.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.