ANO má nové vedení, místopředsedou se stal i Jan Volný z Plzeňského kraje

ANO má nové vedení, místopředsedou se stal i Jan Volný z Plzeňského kraje | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Ladislav LegoLadislav Lego

technik

Více

Stanislav VrbaStanislav Vrba

ředitel ZŠ Kolinec, hasič

Více

Jitka HeřmanováJitka Heřmanová

OSVČ

Více

ANO má nové vedení, místopředsedou se stal i Jan Volný z Plzeňského kraje

Praha, 28.02.2015, aktualizováno 01.03.2015 22:02 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Hnutí ANO volilo na svém celorepublikovém sněmu v Praze nové vedení. V jeho čele i nadále zůstává miliardář a ministr financí v jedné osobě Andrej Babiš, který při volbě získal sto procent platných hlasů. Stejně jako v případě předsedy se nekonalo žádné překvapení ani při volbě prvního místopředsedy, kterým se stal podle očekávání šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek. Do předsednictva hnutí se nakonec probojoval doslova s odřenými zády i zástupce Plzeňského kraje, poslanec Jan Volný. Tomu se podařilo ve třetím kole volby získat čtvrtý místopředsednický post. Dalšími místopředsedy ANO se stali brněnský primátor Petr Vokřál, místopředsedkyně Sněmovny Jaroslava Jermanová a pražská šéfka hnutí Radmila Kleslová.

Ve volbě místopředsedů byl nejúspěšnějším kandidátem Petr Vokřál, který v prvním kole získal 125 ze 188 odevzdaných hlasů, Jermanová dostala 124 hlasů a pro Kleslovou hlasovalo 109 delegátů sněmu. Ve volbách na místopředsedu naopak zcela propadl bývalý novinář a poslanec Martin Komárek, který dostal jen 37 hlasů.

Trnitější cestu k místopředsednickému postu měl poslanec Volný, který se utkal s poslankyní Radkou Maxovou. S 92 hlasy se Volný přiblížil v prvním kole potřebné nadpoloviční většině, ve druhém kole dostal 89 ze 185 odevzdaných hlasů. Neplatných jich bylo 22. Poslankyni Radku Maxovou, která spolu s Volným postoupila do druhého a posléze třetího kola, volilo v úvodním hlasování 66 delegátů, ve druhém 71. Mezi oběma kandidáty tak rozhodlo až třetí kolo, v němž Volný získal 96 hlasů ze 188 odevzdaných, zatímco Maxová 85.

Po volbě ovšem Andrej Babiš nesbíral jen gratulace od svých kolegů politiků z jiných politických stran. Jízlivou poznámku si neodpustil například ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD), do kterého se Babiš mnohdy pořádně obouvá. „Blahopřeji ke zvolení. Ale proč jen 100 procent?," ptal se na Twitteru ministr zdravotnictví.

V podobném duchu reagoval i jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). „Panu předsedovi a prvnímu místopředsedovi nezbývá než blahopřát k volebnímu výsledku, který evropská, a troufnu si říci, euroatlantická politika dosud nezná, nebudu se však snižovat k vyvolávání ducha Gustáva Husáka či k paralelám s Kim Čong-unem," uvedl na svém Facebooku Hašek a dál pokračoval ve svém dalším prohlášení. „Je jasné, že Babiš nyní zaútočí na kraje a bude chtít z nich, prostřednictvím „svých“ hejtmanů, udělat další divizi svého impéria. Úkolem ČSSD i ostatních tradičních demokratických nebyznysových stran bude zabránit „agrofertizaci“ krajské politiky v České republice," dodal Hašek.

Poměrně ostrý tón volila například i místopředsedkyně ÚV KSČM Miloslava Vostrá. „Potvrzení staronového předsedy ANO není nijak překvapující. Přejme sami sobě, aby se naše republika nestala teritoriem, které ovládne pouze hnutí ANO. Ze slov Babiše při projevu zněla neomezená touha po moci. Vše co je dobré, je zásluhou hnutí ANO. Vše špatné vinou ostatních. Tak to opravdu není. Věřím, že zvítězí zdravý rozum našich občanů, kteří jistě pochopí, co je marketingový tah a co je pravda,“ uvedla Vostrá.

Netradičně glosoval volbu nového vedení Hnutí ANO na Twitteru také ekonomický expert ODS Jan Skopeček. „Předsedou bývalý komunista, prvním místopředsedou bývalý sociální demokrat. Dále kandiduje rozvědčice Kleslová. Liberální hnutí ANO volí vedení...," napsal Jan Skopeček.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.