Metalisté vyrážejí s peticí do boje za oblíbený Metalfest, z lochotínského amfiteátru jej vytlačuje evropská dotace

Metalisté vyrážejí s peticí do boje za oblíbený Metalfest, z lochotínského amfiteátru jej vytlačuje evropská dotace | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený6,29%
Spokojený47,55%
Zklamaný19,58%
Zdrcený11,89%
Šokovaný14,69%

Celkový počet hlasů: 143

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Vlastimil KonrádyVlastimil Konrády

zastupitel města Domažlice

Více

Jiří ŠnebergerJiří Šneberger

Zastupitel PK, člen výkonné rady ODS

Více

Marek SýkoraMarek Sýkora

Zastupitel PK, radní města Dobřany

Více

Metalisté vyrážejí s peticí do boje za oblíbený Metalfest, z lochotínského amfiteátru jej vytlačuje evropská dotace

Plzeň, 11.02.2015, aktualizováno 23:20 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Milovníci metalu se nehodlají smířit s tím, že v oblíbeném amfiteátru na plzeňském Lochotíně by se do budoucna neměl konat velmi oblíbený a hojně navštěvovaný Metalfest. Město dostalo na rekonstrukci zchátralého amfiteátru mnohamilionovou dotaci z EU. Její čerpání však nyní brání tomu, pořádat na místě jiné, než regionální akce. Příznivci metalových kapel v reakci na to zorganizovali petici i protestní pochod a tlačí na město, aby zabránilo likvidaci nejen Metalfestu, ale i dalších nadregionálních hudebních akcí v amfiteátru.

Metalfest v amfiteátru na Lochotíně je v Plzni oblíbenou a zavedenou akcí | Autor: Richard BenešMetalfest v amfiteátru na Lochotíně je v Plzni oblíbenou a zavedenou akcí | Autor: Richard Beneš

Na rekonstrukci lochotínského amfiteátru získalo město evropskou dotaci ve výši 35 milionů korun výměnou za to, že následujících pět let se tam budou konat jen akce regionálního charakteru. A tím rozhodně není festival Metalfest, který už léta obsazují špičkové metalové soubory z celého světa i fanoušci ze zahraničí. Metalisté nyní spojili síly a zorganizovali protestní petici.

„Požadujeme, aby festival Metalfest pokračoval na Lochotíně, čemuž radnice zamezila přijetím dotace ve výši 85 procent. Kdyby si vzala jen 50 procent, tak tam mohly být všechny akce. Řekl bych, že je to ostuda Plzně, je to ostuda radnice přijít o takovou akci, protože festival přitáhl spoustu lidí z republiky ale i z ciziny a myslíme si, že to na propagaci Plzně mělo větší vliv třeba než divadlo, cirkusy, nebo vejce před divadlem,“ prohlásil za organizační výbor petice Václav Hadač. Elektronickou petici už podepsalo přes 800 lidí a v plánu je dokonce i protestní pochod. Ten vyrazí v sobotu 21. února od Lochotínského amfiteátru k plzeňské radnici. Metalisté mají podporu i od některých muzikantů, kteří na festivalu vystoupili a kteří se nyní organizátorům akce ozývají.

Zastání našli příznivci metalu i u primátora Plzně Martina Zrzaveckého (ČSSD). „V této chvíli diskutujeme o výjimce, která ale na úrovni Evropské komise dnes už existuje, pouze není aplikována v rámci České republiky. Mám takový dojem, že nikdo nechce přijmout odpovědnost za to, že takový typ akcí na těchto zařízeních nemůže být realizován. A myslím si, že se to netýká jen Plzně. Já bych chtěl, aby v amfiteátru velké kulturní akce zase byly a uděláme pro to maximum,“ řekl primátor Zrzavecký.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.