Roman Jurečko: Proč jsem kandidoval do představenstva Vědeckotechnického Parku Plzeň

Roman Jurečko: Proč jsem kandidoval do představenstva Vědeckotechnického Parku Plzeň | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Milan VřešťálMilan Vřešťál

Pedagog v lesní mateřské škole

Více

Karel ZrůbekKarel Zrůbek

Starosta Horažďovic

Více

Petr DoušaPetr Douša

Designer

Více

Roman Jurečko: Proč jsem kandidoval do představenstva Vědeckotechnického Parku Plzeň

Plzeň, 06.02.2015, aktualizováno 14:47 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Abychom jako město a region v budoucnosti ekonomicky uspěli a lidé zde mohli najít dobré zaměstnání, je nezbytné se výrazně více zaměřit na podporu rozvoje kreativního a inovativního byznysu. V opačném případě nás čeká souboj s asijskou produkcí o to, kdo dokáže vyrábět levněji, ve kterém dlouhodobě nemůžeme uspět. Máme u nás několik příkladů technologických firem, které uspěly i na zahraničních trzích, ale jejich počet se bohužel pohybuje spíše v jednotkách.

Musíme v Plzni vytvořit prostředí, které umožní talentovaným mladým lidem naučit se, jak přetvořit svoje nápady ve fungující a prosperující firmy. Vědeckotechnický park je plně obsazený, pokud nechceme rezignovat na vytváření prostředí, které bude podporovat tvorbu pracovních míst s vysokou přidanou hodnotou, měla by se jeho kapacita dále rozšiřovat. Ale ještě důležitější než zázemí je know-how. V technologických start-upech dnes od prvního dne soutěžíte na globálním trhu, a proto musíme intenzivně rozšířit mezinárodní spolupráci v rámci mentorských programů. Pokud chceme být nejlepší, musíme se učit od těch nejlepších.

V dlouhodobém horizontu by pak bylo koncepční sloučit Vědeckotechnický Park Plzeň s Podnikatelským a inovačním centrem BIČ Plzeň. Činnost těchto městských společností se totiž v určitých segmentech neefektivně překrývá. Nekandidoval jsem do představenstva VTP proto, že bych potřeboval jakousi „trafiku." Kandidoval jsem tam proto, že vnímám rozvoj inovativního byznysu pro naše město jako klíčový a chci tomu svými manažerskými zkušenostmi a schopnostmi maximálně pomoci.

Dva roky jsem byl předsedou představenstva Plzeňské energetiky, následně jsem potom šest let vykonával funkci předsedy představenstva v Plzenské teplárenské. Za dobu mého vedení jsme navzdory složité situaci na trhu ubránili druhou nejlevnější cenu tepla v zemi a vydělali městu Plzeň přes miliardu korun na dividendách. Způsob řízení PT byl obecně hodnocen jako koncepční a odpovědný, což potvrzuje i to, že pro moji nominaci do představenstva VTP hlasovali zastupitelé napříč politickými stranami a koalicí i opozicí. Urážlivé útoky pana Rösche (OPAT) na moji osobu při zasedání Zastupitelstva města Plzně v minulém týdnu tak vnímám jako nevhodné a za hranou slušností. Tak důležité téma pro naši Plzeň, jako je podpora rozvoje inovací, start-upů a kreativního podnikání, si zaslouží věcnou debatu nad obsahem a nikoliv nevhodné osobní urážky. Lidé by se měli soudit na základě práce, kterou odvedli, ne podle předsudků a polopravd.

 

Autor: Roman Jurečko, místopředseda regionálního sdružení ODS

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (4 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

? 06.02.2015 22:25, Reagovat

Napsal R. J. sám?!

pepe 07.02.2015 09:12, Reagovat

Rozhodně si myslím, že on to určitě nepsal. Takový genius není a jsou slova a věty z akademického prostředí. Ten by to určitě nevymyslel. A nechápu proč se cpe do oblasti vzdělávání. Neměl by tam být úplně někdo jiný? Jenže ten leze všude, kde cítí peníze a hlavně kšefty.

jan 08.02.2015 10:21, Reagovat

Každý úspěch, pracovitost je třeba vždy zpochybnit, zašlapat a pomluvit. Kdy už toto v Čechách přestane!

pepe 08.02.2015 16:37, Reagovat

Tak se probuďte a podívejte se kolem sebe.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.