Václav Šlajs: Vyslali jsme do Klatov a do Nýrska dva pracovníky odboru sociálních věcí prověřit případ odebrání dětí

Václav Šlajs: Vyslali jsme do Klatov a do Nýrska dva pracovníky odboru sociálních věcí prověřit případ odebrání dětí | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,11%
Spokojený48,91%
Zklamaný19,71%
Zdrcený11,68%
Šokovaný14,60%

Celkový počet hlasů: 137

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

David SedláčekDavid Sedláček

Právník, VŠ lektor

Více

Libor HoraLibor Hora

dělník, truhlář

Více

Jiří PražskýJiří Pražský

Starosta města Zbiroh

Více

Václav Šlajs: Vyslali jsme do Klatov a do Nýrska dva pracovníky odboru sociálních věcí prověřit případ odebrání dětí

Plzeň, 28.01.2015, aktualizováno 14:29 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Ještě před zveřejněním otevřeného dopisu představitelů Strany svobodných občanů na stránkách našeho serveru Regionpodlupou.cz odpověděl Svobodným bleskově hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs (ČSSD) svým prohlášením ke kauze, na kterou se dotazovali. Zde je vyjádření hejtmana Václava Šlajse, které se týká smutného případu, jenž se v minulých dnech stal v Nýrsku a v Klatovech. Dopis poskytnul ke zveřejnění i naší redakci.

Vážený pane místopředsedo,

děkuji za Váš podnět. Částečnou informaci o Vámi zmiňované kauze jsem získal včera z médií a případ mě velmi zaujal. Na základě včerejší mediální informace poslal dnes vedoucí odboru sociálních věcí Krajského úřadu Plzeňského kraje dva pracovníky do Klatov a Nýrska prověřit tento případ.

Rozhodnutí odboru zdravotnictví a sociálních věcí v Klatovech je úkon tzv. státní správy, nezávislé na stanovisku volených politických zástupců. Ani hejtman nemá přímou pravomoc kauzu řešit. Jelikož se ale jedná o velice závažnou věc, budu tomuto případu věnovat maximální pozornost. Celý případ krajský úřad prošetří a o výsledku Vás budeme informovat.

S pozdravem

Václav Šlajs

hejtman

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (9 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Mirka 08.02.2015 11:53, Reagovat

jsem tim zaskočená co se stalo v mím rodném městě.Když jsem chodila na logopedii u nás tak tam nikdy syn nebyl sám ale byl tam s naší přítomností to co udělala paní z logopedie tak to je hrozný.To že tatínek děvčátka koupal tak to je normální věc,že je lochtal a hrál si s nimi tak to je taky normální.Já mam 4.letýho chlapce a hraju si s ním a starám se o něho tak to by na mně tahle paní z logopedie musela zavolat policii a říct že není něco v pořádku.Dokonce se tenhle týden semnou náš malý sprchoval a zdá se mi to v pořádku.Jestli to bude číst paní co muže za smrt otce co se oběsil tak at mi napíše že na mně pošle policii a nebo at mi napíše že je to normální věc.Ten to případ je hrozný co udělala návštěva u p.logopedky a ještě bez přítomnosti rodiču.

Milan Bernard 28.01.2015 21:36, Reagovat

Mám takový pocit, že paní doktorka logopedka už v Klatovech doúřadovala. Žádný rodič nebude chtít riskovat, že bude doktorka tahat rozumy z jejich dětí a pak dotyční rodiče skončí na policii s obviněním ze zneužívání dětí.

logopedka - ani náhodou 29.01.2015 16:08, Reagovat

přečtete si vyjádření Asociace klinických logopedů
o Dominice Bezděkové
.....
Dotyčná mgr. poskytuje služby, které patří do rezortu zdravotnictví. Pro logopedickou terapii poruch řeči nesplňuje kvalifikační podmínky dle platné legislativy (atestace v oboru klinická logopedie a registrace ministerstva zdravotnictví k výkonu povoláni bez odborného dohledu. )Poskytuje tedy služby, které jsou v ČR hrazeny zdravotními pojišťovnami. Smlouvy s nimi nemá a ani mít bez předepsané kvalifikace nemůže. Zadarmo to taky určitě nedělá. Tuto mgr. Jsem před časem písemně upozorňovala, že logopedie není ani školní předmět, ani volná živnost, takže bez atestace a registrace samostatně práci v logopedii dělat nesmí, a už vůbec ne za přímé platby ( pokud brala za své „logopedické“ služby peníze v hotovosti, porušuje tak nejméně dva zákony.

Dvě plně kvalifikované logopedky z Klatov teď čelí mnoha anonymům, dostávaji výhružné maily a SMS.

Rodiče by si tedy vždy měli dávat pozor, komu své dítě svěřují, byť jde jen o úpravu artikulace. Taky by si jistě nenechali dítě operovat lékařem bez plné kvalifikace.

Je nepřípustné, aby základní vyšetření probíhala bez jejich přítomnosti. Plně kvalifikovaný privátní klinický logoped má ve své ordinaci na viditelném místě registraci MZ ČR k výkonu povolání bez odborného dohledu. Neatestovaný logoped může pracovat pouze pod odborným dohledem plně kvalifikovaného klinického logopeda. Ani jednu z výše uvedených podmínek tato paní mgr. nesplňuje. Rozhodně tento případ nenecháme zapadnout.

PaedDr.Eva Škodová, předsedkyně Asociace klinických logopedů ČR

omluva - oprava 29.01.2015 16:10, Reagovat

ten podpis paní Škodové, jsem zkopíroval s jejím vyjádřením
- není autorkou tohoto příspěvku
- na rozdíl ode mne dotyčnou nejmenovala

je to jinak 29.01.2015 15:49, Reagovat

a o to je to příšernější.
Přečtěte si dnešní článek p. Marina Zvěřiny na www.Lidovky.cz

Nešlo o žádnou doktorku logopedku - ale o amatérskou psycholožku, a na její udání ty dvě blbky navrhly odebrání dětí
Cituji Zvěřinu
"Soud následně, na návrh sociálních pracovnic, odebral rodičům dvě malé dcerky, AČKOLI POLICIE ANI PSYCHOLOG ŽÁDNÉ ZNEUŽÍVÁNÍ NEPROKÁZALI. Otec to neunesl a spáchal sebevraždu."
"Jenže poté, co děvčata přišla o tatínka a maminka o partnera, sociálka obrátila a děti matce promptně vrátila, ačkoli ta pro ně byla, dokud byl otec dětí naživu, nedůvěryhodná."
"
Mnohaleté zkušenosti ukazují, že sociální pracovníci si v Česku troufají jen na někoho, a pokud by jejich zásah znamenal konflikt s nějakou komunitou či rodinným klanem, zpravidla tak radikální nebývají.
O to smutnější je tenhle jejich počin."
Zdroj: http://www.lidovky.cz/zverina-kdo-krade-deti

DOČTĚTE SI SAMI - JE TO HRŮZA, CO SE DĚJE.

KAB-2 28.01.2015 19:15, Reagovat

Tohle je primárně problém přístupu státu k občanům - tento stát (podobně jako kdysi nacistické Německo nebo aktuálně dnešní Norsko) považuje děti za majetek státu a takový stát považuje za svou povinnost být jediným, kdo o výchově dětí rozhoduje a to k obrazu svému.

Zcela se vytratila ta jediná správná cesta, tedy že dítě je součástí rodiny a až pak rodina je součástí státu.

Na celém tomto konkrétním případu jsou šílené 2 věci:

1) skutečně si ČSSZ a tedy stát myslí, že v zájmu dítěte je, že stát zabije jejich otce a ony budou sirotky?

2) ta holčička si s sebou až do smrti ponese vinu za to, že jedna její nevinná věta způsobila, že stát zabil jejího tátu - i když vina samozřejmě není ani omylem na její straně, na její život to bude mít zásadní vliv už navždy a nikdy se toho nezbaví.

To co se stalo už se vrátit nedá, ale je třeba co nejvíce zmírnit následky (Nýrská radnice už nějaké kroky učinila, Krajský úřad by měl také) a zabránit tomu, aby stát jen ze zlé vůle bezdůvodně zabíjel rodiče dětí a obecně své občany.

Pavel 29.01.2015 13:53, Reagovat

Jen bych si dovolil upřesnit: není to ČSSZ (česká správa sociálního zabezpečení) nýbrž OSPOD (odbor sociálně-právní ochrany dítěte) útvar státní moci, který snad nikomu nepodléhá, ve svých rozhodnutích je "nezávislý" a vše co dělá schová za kouzelnou formulku "v nelepším zájmu dítěte". Domnívám se, že většina lidí ani neví, že něco takového tu ještě máme.

KAB-2 29.01.2015 18:00, Reagovat

Omlouvám se za nepřesnost, měl jsem zato, že jde o ČSSZ spadající pod MPSV. Vaším upřesněním je to celé ale ještě absurdnější a hlavně pro lidi včetně dětí nebezpečnější.

Hudec 28.01.2015 22:13, Reagovat

Ano, je to hrůzný příklad.
Stát se stále více sere do věcí, do kterých by neměl, ale kašle na věci, které by měly být v jeho gesci.
Příklad - ve které restauraci/hospodě se smí nebo nesmí kouřit (mělo by být věcí provozovatele/majitele) versus katastr nemovitostí (kde se stát zříká odpovědnosti, což racionálně pochopit nelze)

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.