O slavnostním zahájení EHMK 2015 trochu jinak...

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Nejpopulárnější politik

Karel FerschmannKarel Ferschmann

Starosta Němčovic

Více

Pavel PrincPavel Princ

Starosta Kolince

Více

Josef RousekJosef Rousek

Starosta Strážova

Více

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Politici - Náhodný profil

Jan PoduškaJan Poduška

Zastupitel PK, starosta Blovic

Více

Alena RatajováAlena Ratajová

vedoucí sociálního odboru MÚ Stříbro, zastupitelka OZ Heřmanova Huť – předsedkyně finančního výboru,

Více

Jan DudaJan Duda

ekonom, aktivní sportovec

Více

O slavnostním zahájení EHMK 2015 trochu jinak...

Plzeň, 19.01.2015, aktualizováno 22.01.2015 20:52 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

PLZEŇ - MĚSTO FUCKTURY 2015, SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ

Vážení spolulidé, "spoluplzeňané" - chcete-li,

"copa bylo tůto??? Na občasná zklamání jsem v životě jako každý z nás zvyklý, a patriotismus obyčejně neberu tak vážně jako patrioté skuteční, nicméně svá pozorování analyzuji na základě porovnávání skutečností mě známých, s ohledem na účel skutečnosti té, která před zrakem mým zjeviti se hodlá. Včerejší slavnostní zahájení, od kterého jsem očekával "nějak" umělecky pojaté a klidně i moderně zpracované "představení se města Plzně světu zevnějšímu" mě ale způsobilo vnitřní neklid, a kdybych byl opravdovým patriotem, asi bych byl vysloveně namíchnut a uražen. Nenutno dodávat, že to všechno asi stálo dost peněz, a zajisté by bylo vtipné spatřiti, odkud odevšad chodí na plzeňskou radnici "fucktury" za předvedený cirkus "Seberto".

 

Pominu-li skutečnost, že například První máj by byl pro takovou akci asi o něco vhodnější než 17. leden, nemohu pominout nedostatky v produkci tak nápadně nezahrnující spousty věcí "plzeňských", obzvláště pak v porovnání s "libovolným" použitím elementů "neplzeňských" - nic proti nim osobně, ale dovoluji si zde kritizovat scénář, ve kterém se z nějakých důvodů octly.

 

Představím-li si, že jsem "neplzeňák" sledující toto slavnostní zahájení nezadnebatelného významu někde v televizi s tím, že se mi takto město Plzeň představuje, výsledek tohoto sledování je dost podivný. Historie města totiž začíná o pouhých pár set let pozdějí než ve skutečnosti, a po závěrečné větě hlasového průvodce krátkým filmem, nabízející divákům kulturní bohatství či dědictví tohoto města, se na obrazovce objeví fotografie pohřební služby u bezejmené věže. (Až dost symbolické pro vyjádření vztahu mezi touto akcí a skutečnými kulturními reprezentanty města Plzně). 

Co si vlastně představujeme, když se řekne "Plzeň"? Ve světě to zajisté bude především pivo, a pro ty zainteresovanější se pak může přidat třeba Škodovka či podobně - průmysl je totiž součástí kultury města, a v každém případě byla tato dost podstatná část plzeňské tváře zastíněna těžko pochopitelným scénaristovým výběrem "plzeňské ikonologie". Ostatně ani barvy či ikony plzeňského znaku, zrovna tak jako mnohé jiné "plzňákoviny" přímo se nabízející k psaní scénáře pro takovýto druh akce vhodné, se ve scénáři prostě neobjevily (tím nemám na mysli uplatňování reklam, spíš nějak umělecky prezentovanou přítomnost všeho, co k Plzni patří).

Spejbl a Hurvínek přijímacím řízením naštěstí prošli, nicméně dominantnost monstrózní loutky novodobé byla zřejmá, a úspěšně odváděla pozornost jak od pana Skupy, tak od pana Trnky. S novodobou technologií by zajisté nebylo problémem, aby nás celou akcí provázeli právě Spejbl a Hurvínek, střídajíce se o slovo třeba s panem Horníčkem "im memoriam", o něm taky nepadlo ani slovo...

Ta obrovská loutka, zrovna tak jako ozvonkovaná krasavice a provazochodec ve mě vyvolali pamětnickou nejistotu, přehlušující zajímavou hudební produkci. Plzeňská filharmonie je takto doprovázela z oken okolních domů - dobrý nápad. Projekce na domy - rovněž vynikající nápad (pominu-li historickou neúplnost) se mi také líbila, ale nebýt těchto elementů sloužícím jako pozadí vůči středu jeviště, nepochopil bych "plzeňskost" tohoto aktu. Omlouvám se, jsem-li nedostatečně informován o souvislosti předvedeného pojetí s účelem tohoto slavnostního zahájení.

"Plzenští dudáci" mě taky trochu zarazili, nikoli z důvodů uměleckých - symbióza hudební byla spíše vydařená, si myslím, ale při pohledu na kroje atd., "Plzeň" rozhodně nebylo to, co na mysli mi vytanulo. Ale dobře, dejme tomu, Plzeň zjevně nemá svoji lidovou hudbu a schopnou kapelu, která by se nějak vkusně zapojila do produkce... 

No, a to mne přivádí k poslední úvaze po zhlédnutí představení Cirkusu Seberto, týkající se zúčastněných, ale spíš nezúčastněných umělců z oblasti hlavně hudební. Nad tímhle totiž přemítám už od včerejška víc než dost...

Předem se musím omluvit všem, jejichž jména ani neznám, tedy umělcům hudebním i nehudebním z oblasti uměleckých odvětví mnou nesledovaných či opomenutých vzhledem k dlouhé nepřítomnosti v Plzni a České republice vůbec. Nepochybuji ale ani chvilku o tom, že Plzeň má vedle svých malířů či spisovatelů a dalších i své básníky, zpěváky a hudebníky či herce, jejichž vystoupení se zde měla objevit. Plzeňská opera? Plzeňská činohra? Divadlo Alfa? Pozval je někdo reprezentovat své město? A v hudbě populární, tak to bylo "fiasko totál"! 

Pan Suchý, z účinkujících pop-umělců jediný "rodák plzeňský", působil dojmem, že se s doprovázejícími muzikanty ani neznal, a vystoupení bylo dáno dohromady pár minut před představením. To je u umělce takového kalibru a pro tak významnou událost dost zvláštní, i když vezmu v potaz jeho věk atd. - A před panem Suchým jsem vždycky smekal klobouk a dlouho ještě budu. To byl nějaký pořadatelský nedostatek či z nouze ctnost na poslední chvíli? Opravdu to bylo příliš nápadné...

Ti další dva - které já znám spíše tak z doslechu, u těch jsem ale vysloveně znejistěl. Pam Bárta si alepoň mohl vzít na jeviště svojí bývalou kapelu, která skutečně plzeňská byla, a přítomnost mistra Kollera jsem nepochopil ani jako "milé překvapení" ani jako souvislost s čímkoli (tímto nekritizuji jeho hudební kvality,  tam je na tom prej dobře...)

Na druhé straně by zajisté bylo milé překvapení, a rozhodně ne od věci, kdyby účinkovali sám velký Karel Gott a Václav Neckář. Odmítli? Nebo nebyli pozváni? Ti totiž s Plzní mají co dočinění, a patriotická hrdost by je měla zahrnovat. No, a když už jsme tedy  u té populární hudby (i když si nemyslím, že měla být tak úplně zlatým hřebem večera - mělo snad jít o rozmanitost kulturního bohatství Plzně), kde byly třeba jen náznaky Katapultu, Turba, kde byl Bohouš Josef a Burma, Míša Leicht a Cop, Mandražéééé, tedy z těch významějších za hudbu populární v Plzni kultivovanou??? 

Tedy já kdybych byl "plzeňským umělcem" druhu jakéhokoli, tak tohle by mě dost urazilo. Myslím, že by se organizátoři akce měli Plzeňákům omluvit. A už vůbec by neškodilo, kdyby byl rozpočet na tuto akci zveřejněn tak, aby bylo vidět odkud kam šly peníze, to by asi byla velká "show" sama o sobě.

Nechci nikomu sahat do svědomí - každý dělá jak umí a může, ale připadlo mi to celé spíš jako "Pan Předák využívající pár plzeňských prvků k propagaci svého umění", namísto "Plzně využívající nadání pana Předáka k propagaci kulturního bohatství sebe sama". Po zhlédnutí slavnostního zahájení si totiž nejsem jist, jestli Plzeň není cirkus. 

A na závěr poděkování za mojí maminku, skutečnou "plzeňskou patriotku", hrdou i na ty, kteří něco dokázali - byť mimo rámec jejího vkusu, která si ve svém pokročilém věku tolik přála být přítomna prvnímu zvonění nových zvonů, a vůbec za všechny ty skutečné patrioty a obyvatele, se kterými se asi prostě vůbec nepočítalo. Skvělá SHOW!!!

 

Děkuji za přečtení,

Jan Lichtenberg st. 

(můžete sdílet máte-li touhu)

Autor: Jan Lichtenberg st.

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Doporučujeme také


Diskuse (37 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Kultůrní pracovník 17.02.2015 21:28, Reagovat

Za 20 mega KORUN (!), nikoli euro nebo dolarů, se s tím ještě kluci vypořádali moc pěkně. 20 mega v schowbyzniesu je jako když nic.

Mevald 17.02.2015 21:25, Reagovat

A komu tím prospějete, soudruhu ? ? ?

Kája 11.02.2015 15:23, Reagovat

Forman jen okopíroval Košice,nemá s Plzní nic společného,stejně ten program.
Je to tady pořád jen nějaký cirkus,asi jako na Magistrátu,kde hraje šaška hloupý primátor.

Karel 05.02.2015 10:20, Reagovat

Co pořád řešíte?! Místo toho abyste byli rádi, že po Plzeňácích nic nechtějí, jen bezmezný obdiv, tak jen reptáte!

MILOUŠ 04.02.2015 12:35, Reagovat

žÁDNÝ Z NÁS NEBERE TAKOVÝ PLATY JAKO TŘEBA BAXA, FORMAN, SUCHÁNEK A DALŠÍ. ONI JSOU TO SICE MILÍ HOŠI, ALE KDO Z NÁS BERE MILIÓN, DVA MILIÓNY, TŘI MILIÓNY A VÍCE ROČNĚ? ŽÁDNÝ Z NÁS...

Šárka 03.02.2015 13:51, Reagovat

Co zaseli, to dnes sklízí a že jim to zmutovalo a přerostlo přes hlavu, si stále neuvědomují. "Nevědomost hříchu nečiní".

Anna 03.02.2015 13:45, Reagovat

Pracuji v kultuře přes 30 let. Něco tak nevkusného a nedůstojného slavnostního zahájení jsem ještě nezažila. Připomíná mi to císařovy nové šaty.

jana 02.02.2015 11:20, Reagovat

Nemohu souhlasit s autorem článku. Jsme s přítelem nesmírně vděčni panu Formanovi, že se projektu ujal a dovedl ho k zdárnému konci. Dívali jsme se na záznam oslav v Belgickém Mons a nemá se vskutku Plzeň za co stydět, ba naopak. Jsme rádi, že světelným trdlovačkám s žoviálním moderátorem v čele a hopsajícími "umělci" je už odzvoněno a každý si mohl vychutnat svou atmosféru.

Pavel 02.02.2015 16:35, Reagovat

Taky nechápu tu nevraživost na organizátory a program. Měli bychom poděkovat zejména panu Formanovi za to, že zahájení stálo jen 20 miliónů korun. Ta skvělá atmosféra bez světelných trdlovaček, žoviálního moderátora a hopsajících umělců, kterou jsme si všichni tak vychutnali, mohla stát klidně jednou tolik.

Aleš 30.01.2015 12:36, Reagovat

Technicky to bylo provedené supr.
Obsahově to bylo žalostné.
Taky mi tam chyběl Primátor.

PS:Dobrá rado ty budeš asi stejný moula jak ten Primátor.

Petr 30.01.2015 18:08, Reagovat

Tak jsem se zasmál...ale máš pravdu.

Ladislav 28.01.2015 15:33, Reagovat

Jaký primátor,takové město.
Hňup,který sotva ukončil ZŠ (Zrzavecký)dělal ekonomického náměstka primátorovi Baxovi,po volbách si to vyšaškovali tak,že ten šašek bez vzdělání se stal primátorem a Baxa dělá nějakého náměstka.
Pohnojili oba v Plzni co se dalo a tak nemohli od válu,aby se to vše neprovalilo (Světovar,aféra bývalého Domu hrůzy a pod)
Na hodně nepovedeném zahájení Zrzavecký nebyl schopen říct ani jednu větu.Ono stačil jeho krátký blbý proslov při rozsvícení ván.stromečku.
Na co si vytvořili zákon o státní službě,když se politickou cestou dostane k moci takový hloupý a nevzdělaný člověk,který lže i o svém vzdělání.
Viz rozhovor,kde lže o tom,jak si na vojně udělal druhé učňovské zkoušky co není pravda: http://plzensky.denik.cz/zpravy_region/rozhovor-byval-delnikem-i-barmanem-ted-se-stane-primatorem-20141023.html
Plzeň má nejblbějšího primátora,lháře a podvodníka.

Dobrá rada 28.01.2015 15:40, Reagovat

Ale, pane Ladislave, taková hořká slova! Vstupte do ČSSD a můžete být bez vzdělání primátorem nebo ministrem vnitra taky!

Helena 29.01.2015 14:21, Reagovat

Jaká hořká slova.Má pravdu!! To musí někdo vstoupit do nějaké strany aby řekl svůj názor?Má pravdu.Zrzavecký je podvodník,lhář a nic neumí.Přečtěte si jeho životopis.Dělal montéra nábytku ve firmě Chovance,nebyl schopen udělat jakoukoliv školu a v životopise má pořád dokola manažer,manažer,obchodní ředitel..směšné.takový člověk mohl dělat ekonomického náměstka? Probněte si výběrko na magistrátu na nějakou pozici.Papírů jako na ministra,vyžadují znalosti ředitele zeměkoule a primátor je nula,která neumí ani mluvit.O jazykovém vybavení ani nemluvím.Je to ostuda Plzně!!! A za tím si stojím.Ladislav má pravdu.

Petr 29.01.2015 13:32, Reagovat

Hořká? Spíše pravdivá. To jaký je to kašpar dokázal před volbami, když ze sebe udělal šaška a převlékl se za 20 druhů činností. Je fakt, že mluví jak pitomec, takže proto raději mluví co nejméně před lidmi. Ale co, zvolili jsme si ho.

Viktor E. Korbel 28.01.2015 13:45, Reagovat

Zahájení nemělo (kromě účasti pana Jiřího Suchého) nic společného s Plzní. Byla to neosobní, neadresná show, která ohromovala diváky světelnými efekty a provazochodeckým (mj. skvělým) výkonem. Stejně tak dobře se za tu cenu (je pravda, že to stálo 20 mil. Kč ?) mohla konat v Las Vegas.

Jarka 27.01.2015 19:47, Reagovat

Bohužel, nelze, než souhlasit.Trapné, nedůstojné, pochmurné a nic neříkající. A vše jen pár metrů od trapně nedokončených uprav města, hromad sutin a stavebního materiálu, který po několik týdnů před zahájením ležel nepovšimnut bez jediného pracovníka. Je mi trapně za organizátory.

Marie 27.01.2015 19:00, Reagovat

Město,které ve svém středu nechá tak zdevastovat bývalé mětské lázně si rozhodně titul kulturního města nezaslouží.A našlo by se plno další příkladů..Na zahajovací program jsem se těšila, ale byla jsem velmi zklamaná.Čekala jsem připomínku plzeňských rodáků,ale to bych se opakovala.

pavel 27.01.2015 12:34, Reagovat

Kazdy pochopi.ze jde pouze o utraceni penez... je to neskutecna holirna . S kulturou natoz s Plzenskou to nema nic spolecneho. Rozdeliji si to hlavy ktere s Plzni nemaji nic spolecneho. Opravdouvou kulturu vyprodukoval treba tehdejsi sef espritu pan Komorous,kdyz za minimalni prostredky vymyslel a zrealizoval legendarni Struny na ulici kdysi. Plakaty 2015 dnes povinne musi viset i na akcich o kterych tato agentura ani nevi..

Dobrá rada 27.01.2015 10:52, Reagovat

Přátelé, choďte k volbám a také na schůze zastupitelstva a reagujte na ně, první příležitost máte ve čtvrtek 29.1.od 9 hod.na radnici. Podávejte trestní oznámení a trvejte na trestně právní odpovědnosti zastupitelů a představitelů EHMK. Máte tu odvahu?? Pláčem nad rozlitým mlékem se nic nezmění...

Libor 26.01.2015 22:04, Reagovat

Je mi smutno. předloni jsme dávali úplatek ve školce na doubravce, aby se naše robátko dostalo do školky. městské lázně, nová vozovna, nové divadlo, nesmyslné silnice, kašny na náměstí a do toho HMEK 2015.
Dal by to těm šmejdům k úhradě. A fascinovalo mě, jak dokáže naše politická špína na radnici lhát a dělat z lidí blbce, že očekávají na zahájení 60000 lidí. Kde by se vzali :))))

Jana 26.01.2015 13:49, Reagovat

Čekala jsem více, když byla taková propagace, ani zmínka o plzeňských rodácích, což tak tam dát Horníčka, Gotta, Trnku, Heyrovského, atd., bylo by jich hodně. Spíše to byla ostuda, než evropské zahájení, asi si lidičky budou hodně rozmýšlet do Plzně vyrazit na výlet. Doufejme, že do léta si to propagátoři uvědomí a napraví chyby.

Petr 2 25.01.2015 10:38, Reagovat

Musím - bohužel - napsat, že v článku pana Lichtenberga st. nebyla věta, se kterou bych ne neztotožnil. Mám takový dojem, že taková "propagace" Plzně byla téměř sabotáží.

Petr 24.01.2015 21:01, Reagovat

Jak bylo uvedeno v první reakci, názor pěkný, leč možná dost při zdi. Proč nenazývat věci správnými jmény? Zahájení se prostě nepovedlo, tak jak by si Plzeň zasloužila. Bohužel tak jak nyní vypadá centrum, jak se dařily, tedy spíše nedařily některé kroky představitelů města, tak v podobném tónu přišlo zahájení této akce. Všichni známí rodáci nyní kulturního města roku 2015, kteří už jsou v kulturním nebi, museli jít na nebeský záchod a vyzvracet se. Kde bylo slavnostní zahájení akce? Proč bylo náměstí skoro celý den prázdné? Proč nebylo na náměstí vpuštěno více lidí? Proč nedostali větší šanci úmělci z Plzně? Proč akci řídil někdo, kdo nemá z Plzní nic společného? Tím nemám nic proti panu Formanovi, ale prostě Plzeňák není a bylo to vidět. Podle mého by většina Plzeňáku, ač kulturní analfabeti, by dokázala vytvořit zahájení, na které by byli Plzenáci hrdí. Já tedy hrdý nejsem a zaplacená média od rádií, novin po televize konče mne opravdu na mém názoru nijak neovlivní. Hlavní je, že nás letos čeká kulturní fičák. Jděte se podívat na náměstí a uvidíte tam šapito, ale jinak mrtvo. Co myslíte, Plzeň budou držet již tradiční akce, nikoliv to nové, co zde předtím nebylo. Navíc lze očekávat spoustu akcí pro okrajové skupiny, ale nic moc, co by dokázalo strhnout dav. Plzeň měla z této akce vytěžit mnohonásobně více. Zahájení akce mohlo být něčím pompezním a plejádou plzeňských umělců a to ideálně někdy v létě, kdy by celá akce jela klidně až do rána. Nestalo se a tak jako při zahájení byla poměrně zima, tak i z celé akce cítim silný chlad. To nejspíše pocítila i smetánka, která raději před strachem v případě neúspěchu utekla do skvělého nového divadla, kde se následně alespoň slušně pobavila a najedla.
Závěrem bych jen uvedl, že na tuhle show lidé rychle zapomenou. Jednou možná někdo vysloví názor, že Plzeň tohoto titulu prostě nevyužila, jak měla. Jednou...

Vašek 26.01.2015 14:13, Reagovat

Sohlas. Nebylo to férové ani vůči vystupujícím umělcům.Řada z nich měla nástup už v 11 hod. a asi pěkně prochladla.Organizace opravdu nic moc.Obdivuji lidi na náměstí, kteří zde 3,5 hod. bez možnosti WC,které bylo mimo a fronta veliká, možnost se ohřát žádná .... . Už toto nepovažuji za moc kulturní.Já to sledovat v tv, umělecký zážitek se nedostavil. Jakeš byl vzpomenut, ale J.K.Tyl, E. Škoda, p. Horníček a další ?? Kde byl předsda vlády, primátor a další ???

Pavel 23.01.2015 20:43, Reagovat

Ostuda, něco takového si Plzeň nezasloužila. Souhlasím s pisatelem, čekal jsem něco úplně jiného a za tyhle peníze jsme mohli mít zvony ještě dvoje další.

EVA 23.01.2015 15:11, Reagovat

Jo ještě musím dodat, že jsem to sledovala v televizi - takže jsem viděla jen to, co mi bylo nabídnuto. V reálu by to ale asi nebylo o moc lepší.

EVA 23.01.2015 15:05, Reagovat

Asi jsem méně inteligentní, než s jakými diváky se počítalo, ale jsem to prostě nepochopila.

petrx 27.01.2015 12:32, Reagovat

Kazdy pochopi.ze jde pouze o utraceni penez... je to neskutecna holirna . S kulturou natoz s Plzenskou to nema nic spolecneho. Rozdeliji si to hlavy ktere s Plzni nemaji nic spolecneho. Opravdouvou kulturu vyprodukoval treba tehdejsi sef espritu pan Komorous,kdyz za minimalni prostredky vymyslel a zrealizoval legendarni Struny na ulici kdysi. Plakaty 2015 dnes povinne musi viset i na akcich o kterych tato agentura ani nevi..

Jája 23.01.2015 09:09, Reagovat

Hrozně jsem se těšila na zahájení EHMK v Plzni. Neměla jsem!!!!!!! Zklamalo mě na celé čáře. V TV to vypadalo jakž takž, jak to bylo sestříhané, ale ve skutečnosti to bylo zoufalé. Nejdříve dlouhé čekání na cosi....., pak program o čemsi......, co vštšině z přítomných nic neříkalo. Nikdo se nenamáhal se slavnostním slovním zahájením, ani komentováním. Jakási pohyblivá kovová loutka.....proč?, artistický program vyjadřoval co....? A tak dále a tak dále......!!!

Čenda 22.01.2015 12:06, Reagovat

Někdo nebude spokojen nikdy a s ničím ... tak by si to měl asi zkusit ...

J.S.Kozina 21.01.2015 17:10, Reagovat

Něco tak nádherně hnusného jsem dlouho neviděl.

MUDr.Terezia Štuksová 21.01.2015 01:09, Reagovat

Program zahájení EHMK mne šokoval dvakrát.Poprve při sledování TV a podruhé,když jsem četla na NETu nějakého všeumělce-kritika,který vychvaloval kvalitu programu.Terezia

Brbla 20.01.2015 21:00, Reagovat

Milí přátelé, podívejte na většinu médií, jak to vychváluila - aby ne, bylo to dobře inzertně zaplaceno. Také páni zastupitelé se budou jistě lísat a naši radní? Kdy už je konečně vyokníme?!?

Jana 20.01.2015 14:12, Reagovat

Slabá kritika, ale díky za ní! Možná by pisatel přitvrdil, kdyby věděl, že scénář byl velmi špatně okopírovaný ze slavnostního zahájení EHMK Košice 2013 a že celá tato nevkusná, trapná a ubohá šaškárna stála na naivitě dobrovolníků a draze placených cirkusácích uměleckého ředitele Petra Formana, kteří s Plzní nemají nic společného a vše stálo 20 miliónů korun!! Plzeňané, plzeňští umělci, plzeňský patriotismus a umělecká úroveň bylo a je poslední, co tým EHMK Plzeň 2015 zajímá, o čemž také vypovídá, že tento zahajovací cirkus nebyl komentovaný, natož aby pan primátor nebo "extrémně kreativní" manažeři včetně vedení týmu přišli Plzeňany na náměstí pozdravit a slavnostně tak titul zahájit. Tímto "slavnostním" zahájením turisty maximálně odradili od další návštěvy Plzně. Celá tato nafouknutá bublina primitivní zábavy je odrazem duševní krize a neutěšeného stavu ve společnosti, kde se vytratily veškeré hodnoty včetně uměleckých.

J.Štěpán 26.01.2015 16:51, Reagovat

Mohu jen souhlasit... amatérismus první třídy...!!!

Jan Lichtenberg 25.01.2015 20:17, Reagovat

Omlouvám se za "slabou kritiku", jednalo se o můj prvotní postřeh pro pár přátel na Facebooku, který se k mému překvapení rozletěl po regionálních médiích apod. Nejsem "kritik", ba ani nepíšu příspěvky kamkoliv, prostě se to tak stalo..

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.