Oficiální zahájení projektu EHMK na náměstí Republiky se obejde bez projevů politiků, řečnit se bude až později v Novém divadle

Oficiální zahájení projektu EHMK na náměstí Republiky se obejde bez projevů politiků, řečnit se bude až později v Novém divadle | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Dana LukášováDana Lukášová

Konzultantka firemního vzdělávání

Více

Petr ŠauflPetr Šaufl

sociální pracovník MěÚ Rokycany, kurátor pro děti a mládež

Více

Nikol KrejčováNikol Krejčová

Více

Oficiální zahájení projektu EHMK na náměstí Republiky se obejde bez projevů politiků, řečnit se bude až později v Novém divadle

Plzeň, 12.01.2015, aktualizováno 13.01.2015 01:18 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Účastníci slavnostního zahájení projektu Evropského hlavního města kultury v Plzni se nemusejí obávat toho, že je namísto slibované bombastické show budou nudit projevy politiků a pozvaných hostů. Oficiality se totiž odehrají v objektu Nového divadla, až po ukončení venkovní show pro veřejnost. Té bude dominovat především 240 metrů dlouhý přechod švýcarského provazochodce Davida Dimitriho z věže františkánského kláštera na ochoz katedrály sv. Bartoloměje, dále premiérové rozeznění nových zvonů, obří videomapping na domy i katedrálu a také vystoupení 150 českých i zahraničních umělců.

„Přál bych si, aby lidé měli co nejvíc zážitků, překvapení je ta nejlepší forma, jak jim je zajistit. Nechci proto další podrobnosti z programu příliš prozradit. Lidé se ale mohou těšit mimo jiné na oblíbené domácí umělce, které mají rádi," mlžil stále umělecký ředitel projektu Petr Forman a je tedy jasné, že program zůstane utajen až do posledního okamžiku.

Plzeňané s napětím očekávají okamžik, až se v 18.00 hodin poprvé rozezní po 70 létech všech pět zvonů, čtyři nové, pořízené díky sbírce občanů a jeden historický. Zvony chyběly na katedrále od okamžiku, kdy je je za druhé světové války zabavili Němci za účelem zbrojní výroby. Zvony na počest Plzně, jako evropského hlavního města kultury, se rozezní ve stejnou dobu například v Paříži, Helsinkách, Stockholmu, Glasgow, Essenu v Rize, Košicích, Marseille, Pécz, nebo u nás v Praze, Hradci Králové, Olomouci, Ostravě a v Českých Budějovicích.

Podle slov ředitele projektu EHMK Jiřího Suchánka se pozvaní politici dostanou ke slovu až později v prostorách Nového divadla, kde bude pokračovat oficiální zahájení projektu. „Nechtěli jsme míchat kulturu a politiku. V Novém divadle budou mít politici příležitost ke svým projevům,“ uvedl Jiří Suchánek.

„Účast na zahájení potvrdilo už 20 velvyslanců států Evropské unie, řada vysoce postavených politiků z Bruselu, například člen Evropské komise pro kulturu a vzdělávání Tibor Navracsic, vedle nich přijedou i naši nejvyšší ústavní činitelé, jako je předseda Senátu Milan Štech (ČSSD), dále pak premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL), ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a mnozí další. Je to doklad toho, že událost má opravdu evropský význam,“ řekl náměstek primátora Martin Baxa (ODS).

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 16.01.2015 18:21, Reagovat

Čekal jsem větší komentovatelnost té opičárny. Na to, že to má být prý evropská událost o tom neštěkne ani pes. V našich médiích a natož za hranicí. NOjo, no, na reklamu už prachy nezbyly. Ty propadly na nekřesťanské platy managementu a na investice do zbratříčkovaných firem. A to čekají, že se jim do Plzně poženou kolony cizinců. Zlaté oči!! Ani z té HOrní-Dolní Lhoty sem nikdo nepojede, protože u nich o muzice možná zažije lepčí zábavu. To bude ostudy, to bude zase tunel, co svět neviděl. Dejte na má slova, že až se ti zloději co se kolem toho motaljí začnou hádat, kdo urval do své zlodějcké kapcy víc a kdo míň, začnou si závidět, tak se budou společně udávat a to zas bude panečku kauza, že proti tomu Open Card je nevinná kapesní krádež.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.