Před plzeňské sídlo ODS se sjely vozy se zajímavými registračními značkami

Před plzeňské sídlo ODS se sjely vozy se zajímavými registračními značkami | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Věstislav KřenekVěstislav Křenek

Zastupitel PK

Více

Jan SoulekJan Soulek

Starosta Bezdružic

Více

Ivana KrýslováIvana Krýslová

školní inspektorka

Více

Před plzeňské sídlo ODS se sjely vozy se zajímavými registračními značkami

Plzeň, 16.07.2012, aktualizováno 17.07.2012 14:44 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Zajímavé registrační značky automobilů byly k vidění v Sadech 5. května, kde je krajské sídlo ODS a v době pořízení snímků tam právě jednala Regionální rada ODS. Lze proto předpokládat, že automobily s nepřehlédnutelnými značkami, které stály ve vzdálenosti do 100 metrů od sídla ODS, přijeli na jednání právě členové vládní strany a s největší pravděpodobností nepatřily žádnému z hostů nebo zaměstnanců hotelu Marriott. Ten totiž stojí hned proti sídlu ODS.

Majitel tohoto vozu se může pochlubit krásnou registrační značkou | Autor: Archiv Regionpodlupou.czMajitel tohoto vozu se může pochlubit krásnou registrační značkou | Autor: Archiv Regionpodlupou.cz

Na všech registračních značkách, pro které se na veřejnosti ujal termín „kmotrovské,“  bylo písmeno „P“ určující příslušnost k Plzeňskému kraji. Levou část registračních značek jsme upravili, abychom znemožnili identifikaci majitele vozu. Fešácké registrační značky nasvědčují tomu, že i mezi členy ODS v Plzeňském kraji by mohlo být hodně příznivců vládou nedávno schváleného zákona, který navrhl ministr dopravy Pavel Dobeš. Podle tohoto zákona bude totiž možné za správní poplatek ve výši 10 tisíc korun získat na přání registrační značku s libovolnou kombinací znaků. Majitel by se tak vyšperkovanou registrační značkou opatřenou například vlastním jménem, nebo třeba politickou příslušností, mohl blýsknout daleko více, než jen nudnou kombinací stejných čísel.

Podle oficiálního vyjádření krajského manažera ODS Michala Šaška patřilo pouze jediné vozidlo s fešáckou registrační značkou zaparkované před sídlem ODS v Sadech 5. května členovi regionální rady.  

Před sídlem ODS parkoval i tento vůz | Autor: Archiv Regionpodlupou.cz

Na změnu registračních čísel svých vozidel si zájemci musí ještě nějaký čas ovšem počkat. Novelu příslušného zákona teprve čeká projednání v parlamentu, ale je více než pravděpodobné, že projde. Značka na přání bude obsahovat o jeden znak navíc, celkem tedy bude mít osm znaků. Nebude smět obsahovat například vulgarismy. Zájemci budou mít možnost, zarezervovat si určitou kombinaci znaků. Ministr dopravy Dobeš uvedl, že si od zavedení těchto placených registračních značek slibuje výrazné omezení prostoru pro případné korupční jednání. Podle slov ministra dosud často provázely přidělování lukrativních číselných kombinací značek úplatky.

V ulici Sady 5. května se to jen hemžilo netradičními značkami | Autor: Archiv Regionpodlupou.cz

Bezprostředně poté, co novela zákona úspěšně prošla vládou, uvedl premiér Petr Nečas, že on sám si takovou značku na přání určitě nepořídí. O svém majiteli prý vypovídá, že je nabob, neví co s penězi a vyzývá zloděje k vykradení, protože se mu to určitě vyplatí. Šéf ODS v Plzeňském kraji a dnes již bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil také konstatoval, že o podobné registrační značce neuvažuje.  Naopak právě ministr dopravy Pavel Dobeš, se nechal slyšet, že by si takovou značku chtěl pořídit. Teprve čas ukáže, zda se jí dočká ještě jako úřadující ministr dopravy, protože se pod ním povážlivě otřásá jeho křeslo.

Ani tato značka není k zahození | Autor: Archiv Regionpodlupou.cz

Přehlídka registračních značek před sídlem ODS pokračuje | Autor: Archiv Regionpodlupou.cz   

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 16.07.2012 15:59, Reagovat

Lumpi se sjeli na sněm. Tato sebranka zapříčinila degradaci, zaprodání, likvidaci naší země a jejích občanů. Jedni lotři mají desetitisíce na špeciální značky a jiní počítají každou korunu na nájem a jídlo. To je vidět, že mají peněz dost tak už je na čase, aby se zavedly daně z luxusu a tyto skvrny společnosti odváděly do společnosti více peněz a také zavést minimální mzdu vzhledem k poměrům tak 20.000Kč. Mají li na srandičky, ať platí lidi, co na ně dřou. Jinak za katr s nima a zabavit nakradený majetek!! Ať žije socialismus!! To byla doba, kdy se lidé měli ještě dobře. Volme komunisty.

Petr z Klatov 16.07.2012 13:41, Reagovat

Naše společnost je zvrácená. Nechápu, jak společenské postavení jednotlivce může deklarovat nějaká tabulka na hromadě plechu a plastů, která má prioritně sloužit úplně k něčemu jinému. Společenské postavení člověka má přece deklarovat jeho činy, morální kredit, lidskost apod. Určitě ne peníze nebo nějaká ubohost s názvem registrační značka...

KAB 16.07.2012 13:33, Reagovat

No vida, jak by bylo jednoduché s mafií zatočit, když se sama takhle krásně identifikuje :) Jen chtít...

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.