Gymnázium znemožnilo uspořádat europoslanci Pospíšilovi vzdělávací seminář pro studenty na téma fungování EU

Gymnázium znemožnilo uspořádat europoslanci Pospíšilovi vzdělávací seminář pro studenty na téma fungování EU | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Alena ŠůmováAlena Šůmová

Místostarostka Horní Břízy

Více

Vlastimil SladkýVlastimil Sladký

technolog obrábění – Kdynium a.s.

Více

Petr MyslivecPetr Myslivec

Starosta města Bor

Více

Gymnázium znemožnilo uspořádat europoslanci Pospíšilovi vzdělávací seminář pro studenty na téma fungování EU

Štrasburk, Plzeň, 22.12.2014, aktualizováno 21.01.2015 14:29 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Už během své předvolební kampaně do Evropského parlamentu avizoval současný europoslanec Jiří Pospíšil (BEZPP), že se hodlá zasazovat o výměnné pobyty studentů v zahraničí a o rozšíření vzdělávacích projektů, na základě kterých mladí lidí získají vědomosti o fungování Evropské unie a jejích institucí. Po zvolení do Evropského parlamentu Pospíšil své sliby plní. Překvapivě však ve své vzdělávací činnosti narazil ve svém regionu, kdy mu vedení klatovského gymnázia znemožnilo uspořádat dvoudenní seminář. Případem se nyní bude zabývat i Plzeňský kraj, který je zřizovatelem zmíněné školy.

Europoslanec Jiří Pospíšil ve své kanceláři ve Štrasburku. Do miniaturní kanceláře europoslanců se vejdou dva stoly, skříň a malá pohovka | Autor: Richard BenešEuroposlanec Jiří Pospíšil ve své kanceláři ve Štrasburku. Do miniaturní kanceláře europoslanců se vejdou dva stoly, skříň a malá pohovka | Autor: Richard Beneš

„Snažím se v rámci své činnosti evropského poslance pořádat přednášky po středních školách v České republice na téma Evropského parlamentu, jeho působnosti i o fungování dalších evropských institucí. To znamená, že se jedná o výchovnou a vzdělávací přednášku, která nijak nevyjadřuje mé subjektivní politické názory, natož mé pohledy na českou politiku. Přednášel jsem takto už na celé řadě škol v České republice a nikdy s tím nebyl problém,“ uvedl pro server Regionpodlupou.cz Pospíšil. Studentům klatovského gymnázia nabídl v říjnu účast na dvoudenním semináři, který měl proběhnout v jednom šumavském hotelu. Podle jeho slov byl o akci velký zájem jak ze strany studentů, tak i pedagogů.

„Připravil jsem peníze na zaplacení pobytu i všechny patřičné náležitosti. Pak to ale ředitel školy zakázal s odůvodněním, že se jedná o politickou propagandu. Vedle mé osoby tam měli přednášet renomovaní politologové, celé to bylo oficiálně placeno z peněz EU, bylo to mimo objekt školy a navíc to bylo v době, kdy už jsem dávno nikam nekandidoval, navíc vystupuji jako nestraník. Překvapilo mě to a zklamalo zároveň. Sháním peníze na vzdělávací kursy, chci ty mladé lidi vzdělávat, aby minimálně o EU hlouběji přemýšleli. To samozřejmě neznamená, že z nich mají být eurofilové. Pak vám to všechno ředitel školy zakáže s tím, že se jedná o politickou propagaci. Ale není k tomu žádný důvod. V zásadě jde o nestranické téma, kdyby bylo 14 dní do voleb a já jsem jako politik někde vystupoval, tak by něco takového samozřejmě nebylo vhodné, ale tohle úplně postrádalo logiku,“ konstatoval Jiří Pospíšil.

Jednací sál pro 750 europoslanců ve Štrasburku | Autor: Richard Beneš

Že se jednalo ze strany vedení klatovského gymnázia o nestandardní postup potvrdil i hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs (ČSSD). „Byla to chyba. Mladá generace má mít informace o Evropském parlamentu i o Evropské unii. Záležitost prošetříme,“ slíbil hejtman Šlajs.

V Evropském parlamentu (EP) je Jiří Pospíšil jedním z 21 českých europoslanců zvolených pro období 2014 – 2019. Jako nestraník kandidoval na kandidátce TOP 09 a Starostové. V rámci EP je Pospíšil členem poslaneckého klubu Evropské lidové strany (Křesťanští demokraté, EPP), který má celkem 219 členů a je největším klubem. Kromě Pospíšila je v tomto klubu dalších šest českých europoslanců. EPP je středo-pravicová politická skupina Evropského parlamentu, vyznávající křesťansko-demokratickou a liberálně konzervativní ideologii. Je průkopníkem projektu Evropského společenství.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Europoslanec Jiří Pospíšil ve své kanceláři ve Štrasburku. Do miniaturní kanceláře europoslanců se vejdou dva stoly, skříň a malá pohovka | Autor: Richard Beneš
  • Jednací sál pro 750 europoslanců ve Štrasburku | Autor: Richard Beneš
  • Budova Evropského parlamentu ve Štrasburku | Autor: Richard Beneš

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (14 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Karel 04.02.2015 11:57, Reagovat

Pane Pospíšile, nedivte se. Nechť se každý podívá na vaši minulost, na vaši politickou "rošádu" a musí dát za pravdu řediteli školy. Raději zajistěte v Bruselu stáž pro středoškoláky nebo vysokoškoláky jako to dělají ostatní poslanci EP.

He 24.12.2014 12:52, Reagovat

Kde na to bere čas ten odpornej chameleon ?

Jiří P. 23.12.2014 12:42, Reagovat

Pospíšil, který tuneloval ODA, Mladé konzervativce, ODS a teď si zařídil trafiku v Bruselu pod TOP09 chce někde přednášet a učit studenty? On, který v životě nepracoval a jeho angažmá na FPR bylo jen kvůli CV? Kam ten svět spěje, když se takového nemakačenků (podobně Sobotka, Tejc, Hašek, Benda) zastává politická reprezentace kraje???

Kadel 04.02.2015 11:58, Reagovat

Souhlas.

Zdeněk Rybák 23.12.2014 10:46, Reagovat

Ano pane KAB-2, ať zůstanou sedět naši studenti hezky doma v zaprděném Česku, kde mohou vesele nadávat na poměry a ujede jim vlak stejně jako vám. Kdo dnes nemá přehled o Evropě a jak to venku chodí, ten jako by nebyl. Zajímavé, že na jiných školách to jde.

KAB-2 24.12.2014 06:20, Reagovat

Tak na mě osobně už celkem nezáleží, takže moje vlaky můžete nechat mimo a nepřevádět to do osobní roviny - ale Česko jen vyměnilo nadvládu z Moskvy za nadvládu z Bruselu, jen ta z Bruselu je mnohem výraznější a tvrdší, zřejmě nechce opakovat "chybu" té z Moskvy, které se to rozpadlo pod rukama, Brusel to nedovolí, s ním na věčné časy a nikdy jinak.

A tahle akce měla za cíl dětem vymýt mozky, aby mávali a tleskali Bruselu - tak jako se dřív mávalo a tleskalo v průvodech 7. listopadu. Ředitel zřejmě nechce, aby se z jeho studentů staly mávající vypatlané loutky, ale lidé s vlastním rozumem, což se politikům samozřejmě nelíbí a tak si to odskáče.

Holub 24.12.2014 23:11, Reagovat

Souhlas!

KAB-2 23.12.2014 07:33, Reagovat

Já myslím, že politická propaganda do škol nepatří - to že se nějaký nacista (TOP09 navazuje myšlenkově na NSDAP bez jakýchkoliv skrupulí) rozhodne naočkovat svým zvráceným nenávistným myšlením studenty považuji za zvlášť odsouzeníhodné a mělo by to být i trestné.

Jinak dr. Šlégl, současný ředitel zdejšího gymnázia mě kdysi dávno učil a patřil k mála slušným lidem na té škole v té době (vedle dr. Krejči nebo p. Němcové a několika dalších výjimek) - jistě ví co dělá a proč to dělá.

pepe 23.12.2014 12:08, Reagovat

Pletete si dva pojmy. Je mi teď jednou z jaké strany je pan Pospíšil. Žádná politická agitka to rozhodně není, vím přesně o co jde. To by prospělo jak dětem tak učitelům. A to druhé přeci tady nehodnotíme, kdo jak učí. V této zemí se trestá když někdo má dobrý nápad a naopak. Volí se lidé, kteří dopustili, že jsme tam kde jsme a nikomu to nevadí a nadále je volí. Jsou jak ODS, ČSSD i KSČM a k tomu ještě teď ANO a Úsvit. Pochybuji o tom , že pan ředitel ví co dělá. Tvrdím, že je to dobrá osvěta o EU. Spoustu dětí a učitelů absolutně nemá přehled jak to tam vypadá. Jestliže patřil pan ředitel k těm málo slušným , nabízí se se tedy otázky co ti ostatní. To je tedy povl? Ano, přesně tak na jiných to jde a tady pan ředitel nechce. Doufám, že mu Plzeňský kraj pořádně vyčistí hlavu a dá pořádnou sodu.

KAB-2 24.12.2014 06:07, Reagovat

Tak je jasné, že hejtman se před Pospíšilem a jeho vůdci Kalouskem a tím náckem z Rakouska připo*al a tak si to pan ředitel odnese - politici neposlušnost nepromíjejí a kdo není s nimi, je proti nim.

Jiné ředitele neznám a nemohu hodnotit - zřejmě měli strach se postavit vymývání mozků ze strany nácků a tak jsou z obliga, jsou poslušní a budou nadále řediteli.

pepe 22.12.2014 15:58, Reagovat

Pan ředitel asi není na svém místě nebo je tak hloupý, že neví o co jde, navíc ta akce byla zadarmo, tak to úplně nechápu. Kolikrát na ředitelských postech sedí takový zabedněnci, že bych je hnal holí. Naší mladí lidé toho moc EU nevědí a někteří učitelé už vůbec ne, jedině by jim to prospělo. To musím zase říci.

Ivan Hlas 23.12.2014 18:26, Reagovat

ODS se bez ohledu na zákon cpala vzdy do skol a snažila se mladým vymyvat mozky,coz jiné strany snad jeste s výjimkou TOP nemohly..A nemohly správně! Pospíšil s ODS byl vždy proti EU,teď je tam za 14 dní týden a už bude o ni přednášet. Je to jasná politická agitka a jako takovou je nutno i pojímat.Jestli on,potom i všichni politici..

XX 24.12.2014 10:20, Reagovat

Souhlas. Tak potom by senátor mohl jezdit po školách a seznamovat s prací Senátu, poslanec s PS atd.

Jan 02.01.2015 10:16, Reagovat

Ale vždyť poslanci a senátoři po školách jezdí ... a je to dobře. Současní učitelé toho moc nepřednášejí.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.