Primátor zkritizoval fotbalové výtržníky a pochválil nový kamerový systém na jejich identifikaci

Primátor zkritizoval fotbalové výtržníky a pochválil nový kamerový systém na jejich identifikaci | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Martin MarekMartin Marek

Na volné noze, předseda o.s. Plzeňané

Více

Lukáš BartoňLukáš Bartoň

Konstruktér, Krajský předseda Pirátů

Více

Tomáš VendišTomáš Vendiš

specialista ve zdravotnictví, IT specialista, aktivní člen

Více

Primátor zkritizoval fotbalové výtržníky a pochválil nový kamerový systém na jejich identifikaci

Plzeň, 07.11.2014, aktualizováno 17:03 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Ve své nové funkci se primátor Martin Zrzavecký (ČSSD) pustil fotbalových fanoušků, kteří narušují výtržnostmi utkání první fotbalové ligy. Při setkání s vlastníkem klubu Viktoria Plzeň Tomášem Paclíkem odsoudil primátor použití pyrotechniky, potyčky i agresi několika neukázněných jedinců, kteří svým jednáním třikrát pozastavili sobotní zápas mezi Viktorií a Spartou. Primátor schvaluje postup vedení fotbalového klubu Viktoria Plzeň vůči výtržníkům na stadionu.

„Viktoria zvládla duel výborně, ale celkový dojem zbytečně komplikovali vlastní fanoušci. Riskovali tím přerušení zápasu, ale co je podstatnější, ohrožovali ostatní diváky,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký.

Poprvé mohl primátor Zrzavecký ocenit pořízení nového kamerového systému Panomera, kterým stadion ve Štruncových sadech disponuje jako jediný v České republice od konce září. Multifokální senzorová soustava umožňuje sledovat rozsáhlé plochy ve velmi vysokém rozlišení z jednoho místa. Díky ní se podařilo v krátké době identifikovat čtyři diváky, kteří použili při utkání Viktorie se Spartou pyrotechniku. „Už nyní můžeme říct, že se investice města do této kamerové novinky, kterou zatím využívá jen několik desítek stadionů v Evropě, vyplatila. Bezpečnost diváků je pro nás na prvním místě,“ podotkl primátor.

Podle Tomáše Paclíka podala Viktoria Plzeň trestní oznámení na neznámého pachatele. Při očekávaném finančním trestu od disciplinární komise fotbalové asociace bude vzniklou škodu vymáhat právě po jednotlivých vinících. „Městu Plzeň patří obrovský dík za to, že nadále zlepšuje prostředí Doosan Areny pro všechny milovníky plzeňského sportu. Důkazem toho je jak zmíněný kamerový systém Panomera, tak také probíhající dostavba jižního bloku tribuny. Vážíme si pravidelně zaplněných tribun Doosan Areny a o to více chceme na všech zápasech Viktorie udržet kulturní prostředí a stoprocentní bezpečnost. Řešení sobotních událostí je tak pro nás v tuto chvíli jednou z priorit,“ uvedl prezident plzeňského klubu Tomáš Paclík.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

KAB-2 10.11.2014 08:20, Reagovat

Kvůli několika magorům šmírovat ve vysokém rozlišení všechny návštěvníky - to je spíše důvod na stadion nevkročit, pokud člověk chce alespoň elementární soukromí. Ne že by to v této šmírovací totalitě jinde bylo lepší, ale to je skoro na to aby člověk už nevycházel z domu a ani tam si dnes není jistý - v tomto jsme se dostali do o několikrát horší situace než tomu bylo za minulého režimu, tam se ani zdaleka tolik nešmírovalo.

Jarda 08.11.2014 11:56, Reagovat

Měl by se pořídit kamerový systém do Astry v Lobzích,když je Zrzavecký ožralý jak doga,kam se za ním fanoušci hrabou :-D JJ,piji víno kážu vodu !!!

Holub 10.11.2014 08:31, Reagovat

Netuším, zda bývá Zrzavecký v té vaší Alfě "ožralý jak doga", nechodím tam. Ale sdělte mi, prosím - vy jste se nikdy neožral? Když ne jako doga, tak alespoň jako pinčlík?

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.