Místostarosta Klatov Jiří Štancl nechce ve funkci pokračovat, chtěl hlavy některých vedoucích úředníků, ale neuspěl

Místostarosta Klatov Jiří Štancl nechce ve funkci pokračovat, chtěl hlavy některých vedoucích úředníků, ale neuspěl | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Filip SequensFilip Sequens

Středoškolský učitel

Více

Věstislav KřenekVěstislav Křenek

krajský zastupitel

Více

Michal JanekMichal Janek

Člen rady města Klatovy

Více

Místostarosta Klatov Jiří Štancl nechce ve funkci pokračovat, chtěl hlavy některých vedoucích úředníků, ale neuspěl

Klatovy, 16.10.2014, aktualizováno 20:34 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

O pořádný rozruch na jinak celkem klidné politické scéně v Klatovech se postaral krátce po komunálních volbách dosavadní místostarosta města Jiří Štancl (Sdružení pro Klatovy – SNK ED), jehož sdružení skončilo na třetím místě a získalo shodně jako druhá ČSSD čtyři mandáty v městském zastupitelstvu. Ve svém aktuálním prohlášení Jiří Štancl uvedl, že za současné situace na radnici nevidí smysl v tom, aby pokračoval ve funkci místostarosty. Jako důvod k tomuto rozhodnutí uvedl, že se mu nepodařilo prosadit výměnu některých vedoucích odborů klatovské radnice, s jejichž prací není spokojen.

Prohlášení místostarosty Štancla předcházela první kola povolebního vyjednávání o sestavení koalice na klatovské radnici. „ODS oslovila 11. října večer také naše Sdružení pro Klatovy – SNK ED, vedle TOP 09, Nestraníků a ČSSD ve věci povolební koaliční spolupráce. Dnes jsem starostovi, který je volebním lídrem ODS sdělil, že vidím smysl své další práce na radnici jedině v případě, že budu dál schopen něco zlepšovat, měnit, posunovat dopředu. To ale je čím dál obtížnější bez efektivní součinnosti úřadu, která na některých místech stále více pokulhává. Uvedl jsem konkrétní případy. Má-li se situace zlepšit, považuji za nezbytné provést změnu na místech vedoucích dvou odborů a následně se zabývat prací vedoucích dalších dvou odborů městského úřadu,“ uvedl v první části prohlášení Jiří Štancl.

„Moje stanovisko nebylo nové. O činnosti úřadu jsme mnohokrát za čtyři roky diskutovali, hledali cesty jak dál a pokusili jsme se dvakrát neúspěšně prosadit změny na jednání rady města již během volebního období. V jednom případě byl starosta pro, ale ani v takovém případě jsme nenašli většinovou podporu. Starosta mi sdělil, že na některou změnu má pohled shodný se mnou, na některou rozdílný, ale že v danou chvíli není schopen říci, jak by se k této otázce postavili členové jeho strany a už vůbec ne jak koaliční partner, kterého teprve hledají. Můj závěr byl, že za takovéto situace nevidím smysl v tom, abych ve funkci místostarosty pokračoval,“ vysvětlil Štancl svým voličům a popřál městu nové dobré vedení. Odmítl však specifikovat, o které odbory na radnici se jednalo.

Povolební vyjednávání o podobě koalice na klatovské radnici zůstává zatím otevřené, jasno by mělo být až po víkendu. ODS s osmi členy zastupitelstva jedná o spolupráci s ČSSD, která má čtyři čtyři křesla, dále pak s TOP 09 a Nestraníky, kteří mají v zastupitelstvu po třech mandátech. Tři mandáty získali také zástupci KSČM, hnutí ANO má v městském zastupitelstvu jen dva své zástupce.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.