V kraji je 6,1 procenta lidí bez práce, nejlepší situace je na jižním Plzeňsku, nejhorší tradičně na Tachovsku

V kraji je 6,1 procenta lidí bez práce, nejlepší situace je na jižním Plzeňsku, nejhorší tradičně na Tachovsku | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,98%
Spokojený45,40%
Zklamaný19,63%
Zdrcený12,27%
Šokovaný14,72%

Celkový počet hlasů: 163

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Lucie MoravcováLucie Moravcová

Sociální pracovnice a ochránkyně zvířat

Více

Jan KönigsmarkJan Königsmark

Místostarosta Přeštic

Více

Václav RaisVáclav Rais

Student

Více

V kraji je 6,1 procenta lidí bez práce, nejlepší situace je na jižním Plzeňsku, nejhorší tradičně na Tachovsku

Plzeňský kraj, 11.07.2012, aktualizováno 13:31 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Nezaměstnanost v Plzeňském kraji klesla v červnu v porovnání s předchozím měsícem o 0,1 procenta a bez práce bylo ve sledovaném období v regionu 6,1 procenta obyvatel. Ke 30. červnu 2012 bylo v Plzeňském kraji v evidenci celkem 20 156 uchazečů o zaměstnání, což je o 268 méně než v minulém měsíci. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 19 664 dosažitelných uchazečů o práci, informoval Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce.

Úřad práce | Autor: Archiv Regionpodlupou.czÚřad práce | Autor: Archiv Regionpodlupou.cz

„Během června 2012 evidujeme v Plzeňském kraji nově 1 606 uchazečů o zaměstnání, což je o 41 méně než v květnu.  Z evidence jsme vyřadili 1874 uchazečů, tedy o 831 méně než minulý měsíc. Do nového zaměstnání během června nastoupilo 1210 osob, což je o 660 méně než v květnu. Bez umístění jsme vyřadili 664 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec. K poslednímu červnu bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 10 781 žen, což představuje 53,5 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 2 842 osob se zdravotním postižením, tedy 14,1 procenta ze všech nezaměstnaných.

Prostřednictvím pracovního úřadu hledá v kraji práci 794 absolventů škol a mladistvých, což je o 49 méně než minulý měsíc. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v červnu celkem 4297 uchazečů o zaměstnání, tedy 21,3 procenta všech nezaměstnaných. „Nejnižší míru nezaměstnanosti vykazuje okres Plzeň – jih, kde je bez práce 4,9 procenta obyvatel, naopak nejvyšší míru nezaměstnanosti, která činí 8,7 procenta, registrujeme tradičně v okrese Tachov. V Domažlicích dosáhla míra nezaměstnanosti 7,2 procenta, v Klatovech 6,8 procenta, v Plzni 5,4 procenta, na severním Plzeňsku se drží na rovných šesti procentech a na Rokycansku činí 5,2 procenta,“ informoval Moravec.  

K poslednímu červnu nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 2954 volných pracovních míst, což je o 26 méně než v minulém měsíci, ale o 712 více než v červnu předchozího roku. Na jedno volné pracovní místo připadá 6,8 uchazečů. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 167 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 239. Hromadné propouštění pracovníků neoznámila v regionu žádná firma, stejně jako nábor většího počtu lidí. Největší zájem je o obchodní zástupce a technické profese, hlavně strojaře, o číšníky, kuchaře, prodavače, řidiče nákladních vozů i sociální pracovníky. 

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.