Ředitel FN Plzeň Václav Šimánek rezignoval na post krajského radního, jeho resort dočasně povede hejtman Václav Šlajs

Ředitel FN Plzeň Václav Šimánek rezignoval na post krajského radního, jeho resort dočasně povede hejtman Václav Šlajs | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Libor ŽďánskýLibor Žďánský

OSVČ v potravinářství, člen sociální komise při MěZ Dobřany

Více

Václav SmihrodskýVáclav Smihrodský

finanční poradce, člen Rady MZ Tachov

Více

Petr PolachPetr Polach

strojník stavebních strojů

Více

Ředitel FN Plzeň Václav Šimánek rezignoval na post krajského radního, jeho resort dočasně povede hejtman Václav Šlajs

Plzeň, 30.09.2014, aktualizováno 08.10.2014 11:05 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Radní Plzeňského kraje pro oblast zdravotnictví Václav Šimánek (ČSSD) předal hejtmanovi Václavu Šlajsovi (ČSSD) rezignaci na svůj post v krajské radě, který opustí ke dni 30. září 2014. Nadále však Václav Šimánek zůstává členem Zastupitelstva Plzeňského kraje. V létě se stal Václav Šimánek ředitelem Fakultní nemocnice Plzeň a vedle toho je také kandidátem ČSSD na senátora za volební obvod Plzeň město.

„Rada Plzeňského kraje na svém zasedání dne 20. října 2014 bude hlasovat o návrhu pověřit dočasně vedením oblasti zdravotnictví hejtmana Plzeňského kraje Václava Šlajse. O novém členovi Rady Plzeňského kraje pro oblast zdravotnictví budou hlasovat zastupitelé na svém zasedání dne 8. prosince 2014,“ uvedla v tiskovém prohlášení mluvčí Plzeňského kraje Alena Marešová.

Už v září rezignoval během jednání zastupitelstva Plzeňského kraje ředitel FN Plzeň Václav Šimánek na pozici náměstka hejtmana pro zdravotnictví, ale přes značné výhrady opozice si ponechal post neuvolněného a tedy neplaceného radního i s resortem zdravotnictví. O týden později však oznámil, že bez ohledu na výsledky senátních voleb opustí ještě před volbami místo v krajské radě a svůj slib nyní dodržel. Podle svých slov Šimánek uvedl, že vše nyní směřuje k tomu, aby uspěl v senátních volbách.

Vedení Plzeňského kraje oznámilo rezignaci radního Václava Šimánka v okamžiku, ve stejnou dobu, kdy před budovou Západočeského muzea probíhal velký předvolební mítink ČSSD za účasti předsedy ČSSD i premiéra Bohuslava Sobotky, ministrů Svatopluka Němečka a Milana Chovance. Na mítinku samozřejmě vystoupil i kandidát na senátora Václav Šimánek, který svým voličům slíbil v případě zvolení, že zůstane věrný Plzni a fakultní nemocnici.

„Budu vyjednávat o alternativách porodů, chci jako lékař bojovat proti velmi rizikovým domácím porodům. Chceme přinést alternativní řešení těchto porodů,“ uvedl během svého proslovu senátní kandidát Šimánek. Podporu přislíbil především seniorům a rodinám, kteří o své starší příbuzné pečují doma. ČSSD hodlá zřídit denní stacionáře, které budou sloužit z části seniorům a z části předškolákům. Společně se pak mohou ve stacionáři potkávat.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Jaroslav 08.10.2014 11:46, Reagovat

Tento pán bude pro FN Plzeň pohromou!

KAB-2 01.10.2014 10:15, Reagovat

No tím už to nezachrání. V prvním kole jako vždy budu volit kandidáta KSČM a ve druhém, kdyby ten neprošel, bych logicky volil ČSSD - ale nějakého sběratele koryt, který se najednou vylíhnul, nikdy nic nedělal a neudělal a nyní chce brát za několik funkcí (které nebude vykovávat, den nemá 60 hodin) milión měsíčně, to místo voleb radši strávím čas smysluplněji.

pokrytec Šimánek 30.09.2014 21:02, Reagovat

... á soudruh čerstvý ředitel (poté co Chovanec vyhodil Kunovou) pochopil, že voliči nemají rádi sběratele koryt - a mění svoje původní plány.
Už tedy jenom zastupitel, ředitel, senátor, ...

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.