Senátní kandidát ODS a Koalice pro Plzeň proslul svými šátky s lebkami i pevnými postoji

Senátní kandidát ODS a Koalice pro Plzeň proslul svými šátky s lebkami i pevnými postoji | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel ŠindelářPavel Šindelář

Náměstek primátora města Plzně

Více

Rudolf StáhlichRudolf Stáhlich

Starosta

Více

Michal DvořákMichal Dvořák

Člen rady města Plzně (pro oblast podpory podnikání a sportu)

Více

Senátní kandidát ODS a Koalice pro Plzeň proslul svými šátky s lebkami i pevnými postoji

Plzeň, 17.09.2014, aktualizováno 06.10.2014 11:15 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Šátky s lebkami patří neodmyslitelně k image starosty druhého plzeňského městského obvodu Lumíra Aschenbrennera (ODS), stejně jako jeho obrovská láska k bigbítu i pravidelné vyvěšování tibetské vlajky na slovanské radnici. Starostou na Slovanech je od roku 1998. Nyní kandiduje Aschenbrenner, známý též pod přezdívkou LEM do Senátu za obvod Plzeň město. I když se jedná o člena ODS, kandiduje pod hlavičkou Koalice pro Plzeň, která spojuje vedle ODS ještě Korunu Českou za podpory Svobodných, Strany soukromníků ČR v Plzni, Svazu pomocných technických praporů ČR (PTP) a Konfederace politických vězňů ČR.

Šátek s lebkou měl Lumír Aschenbrenner samozřejmě i na tiskové konferenci, kde se prezentoval jako kandidát do Senátu | Autor: Richard BenešŠátek s lebkou měl Lumír Aschenbrenner samozřejmě i na tiskové konferenci, kde se prezentoval jako kandidát do Senátu | Autor: Richard Beneš

Naskýtá se otázka, proč člen ODS kandiduje poněkud utajeně za zmíněnou koalici? „Nejde v žádném případě o nějaký odklon od ODS. Já nejsem jen ODS, nejdřív jsem byl Aschenbrenner, pak jsem byl LEM a teprve pak jsem se stal členem ODS. A v koalici jdu do voleb proto, že na obvodě mám dvanáct let nelevicovou koalici. Je to koalice všech nelevicových subjektů, které tam kdy chtěly být. Takže já pokračuji jen v tom, co jsem dělal na obvodě,“ vysvětlil Aschenbrenner.

Vedle kandidatury do Senátu figuruje Aschenbrenner také na kandidátce ODS pro komunální volby. Je jedničkou na kandidátce pro Slovany a z 10 místa kandiduje do městského zastupitelstva. V případě, že by uspěl i v senátních volbách, ponechal by si post starosty i senátora.

„Nejsem shromažďovač funkcí a v poslední době jsem prokázal, že se jich dokáži i vzdát. Odešel jsem například ze zastupitelstva města, protože tam byl rozpor v tom, co říkala ODS a co jsem si myslel já. Senátní okrsek Plzeň město bohužel nezahrnuje městskou část Slovany, kde jsem starosta a já jsem skutečně velký slovanský patriot. Pokud bych uspěl v obou volbách a bylo naprosto nečekané a úžasné, tak na rovinu říkám na rovinu, že bych si chtěl podržet obě funkce, pokud o mě bude zájem. Myslím si, že při šestnáctileté zkušenosti s vedením obvodu jsem schopen zvládnout obě funkce. A pokud bych je nezvládl, tak bych si ponechal jen jednu. Ti, co mě znají, tak ví, která z nich by to byla,“ prohlásil Lumír Aschenbrenner.

Jako důvod své kandidatury do Senátu uvedl Aschenbrenner, že zájmy a cíle obcí a měst nejsou hájeny na celostátní úrovni dostatečně silně a energicky, jak by bylo potřeba. „Dlouhá léta jsem se o to snažil z pozice plzeňského občana a starosty Slovan, než jsem zjistil, že to bohužel nestačí. Proto jsem se rozhodl kandidovat do Senátu,“ řekl Aschenbrenner. Vedle toho hodlá hájit i zájmy živnostníků i malých firem, protože stát nesmí živnostníkům podnikání komplikovat a překážet jim. Dále chce podporovat investice do budoucnosti mladé generace a bojovat za to, aby stát lépe pečoval o seniory.

Nechce však zůstat jen u regiponálních témat. „Budu prosazovat pevné postoje české reprezentace v oblasti zahraniční politiky a budu bojovat za posilování parlamentní demokracie a stability politického systému v ČR. Současná mezinárodní situace ohrožující hospodářské zájmy a dnes i bezpečnost mnohých členských zemí EU včetně naší republiky vyžaduje úzkou spolupráci všech politických i společenských sil, které mohou přispět ke stabilitě domácí politické scény a pevnému postoji ČR na mezinárodním poli,“ dodal Lumír Aschenbrenner. 

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (16 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Jaroslav 18.09.2014 12:57, Reagovat

Docela zajímavé postřehy

http://pravyprostor.cz/10-nejcastejsich-lzi-o-komunistech-a-socialismu/

senator 17.09.2014 20:32, Reagovat

tak nevím symbol lebky a pevný postoj zastával i jakýsi budoucí zločinec Adolf Schicklgruber..nevite jestli taky kandidoval za jinou stranu než NSDAP do senátu?

Sršní Hnízdo 17.09.2014 18:58, Reagovat

Mimo realitu jsou komouši a jejich čuráčci (přisluhovači) a příživníci demokracie (Vosí Hnízdo a KAB-2). Jen se bojíte podepsat, aby jste nepřišli o důchod.

KAB-2 18.09.2014 07:16, Reagovat

Ve svobodné zemi proč ne - ale i zde je vidět, že příznivec ODS mi chce za můj názor vzít důchod, málokdo má tak totalitně-mafiánský způsob myšlení jako česká pravice, jejíž ikonou byla a pro někoho ještě je ODS. Ono vyčítat někomu anonymitu a pak jménem ODS vystupovat jako Sršní Hnízdo je známkou velmi snížené inteligence, ale aspoň takový kripl pobaví, to zas jo :)

Jinak důchod nemám, takže jeho sebráním by ODS nic nezískala :) Pracuji a odvádím všechny daně, povinná pojištění a poplatky, kterých je podstatně více než za minulého režimu, na oplátku za ně máme ale mnohem méně služeb. Takže někde je chyba, když kapitalismus přerozděluje více a méně efektivněji než socialismus, možná tu tedy máme nějaký úplně jiný -ismus.

Probírají se tu lebky - to mě osobně vůbec nevadí, sám jsem aktivním fanouškem black a deathmetalu (a původního old-school trashmetalu) a tohle u starosty logicky neřeším. Osobně ho ani neznám, se Slovany nemám nic společného, takže hodnotím dle stranické příslušnosti - pro mě jsou členové natož funkcionáři NSDAP, ODS, KDU-ČSL, TOP09, DSSS apod. jako zástupci čehokoliv a kdekoliv nepřijatelní.

Sršní Hnízdo 18.09.2014 07:33, Reagovat

1. takže, to s tím důchodem...
nikde jsem nenapsal, že bych vám nejradši sebral důchod! jen jsem psal o zkušenosti z dob komoušů, kde se báli důchodci vyjádřit své názory s poukázáním na to, že by přišli o důchod.

2. příznivec ods...
kde jste to vzal, kde to píšu? jen jsou pro mě názory od kab-2 a vosího hnízda nepřijatelné. a to už jen proto, že ksčm a čssd jsou pro mě stejně nepřijatelné jako pro vás jiné strany!

3. sršní hnízdo?...
Copak váš parťák vosí hnízdo jako příznivce ksčm je něco jinýho než kripl!? moje přezdívka, je jen reakce na něj.

KAB-2 18.09.2014 09:28, Reagovat

1. za socialismu byly sociální jistoty nedotknutelné, tedy i důchod (narozdíl ode dneška, kdy jsou důchodci o jejich jediný a nezbytný příjem obíráni formou exekucí prováděné soukromými (sic) mafiemi, kam se dostali opět beztrestným řáděním zase jiných mafií)

2. jsem za svůj názor napadán pod oslavnou ódou na politika ODS, takže 1+1=2

3. poukazuji na pokrytecké napadení anonymního názoru někým, kdo je sám anonymní

Sršní Hnízdo 18.09.2014 12:28, Reagovat

1. Tvoje demagogie nezná zřejmě hranic.
Pseudo-sociální jistoty pro vyvolené a poslušné!
Nic jako sociální jistota neexistuje a existovat nebude!

2. 1+1=2 - ty vole, to je kec, jak vod mé tchyně

3. Při tom jak tady ta a vosák vykřikujete, že komunismus byl fajn a píšete pod nicky, je asi lepší držet se vámi nastavených pravidel

KAB-2 18.09.2014 17:15, Reagovat

Kecy, důchod měl každý, práci měl každý a nikdo nemusel žebrat a bát se o život, že zdechne pod mostem. Já nejsem nějakým obhájcem minulého režimu - ale po 25 letech mohu srovnávat, žil jsem v obou systémech a současný je o dost horší, byť ne ve všem. Kdybych si mohl vybrat, volím ten minulý, toť vše - nebál jsem se tehdy o život, dnes ano, stačí přijít i o špatně placenou práci a je konec.

Jan 23.09.2014 13:28, Reagovat

I za Němců se mnohým žilo dobře..

Sršní Hnízdo 18.09.2014 22:17, Reagovat

Zase jen komunistický plky, nic víc.

Vosí Hnízdo 19.09.2014 07:15, Reagovat

Vysvětli mi, co v tom vidíš za plky. To, co je výše napsáno v příspěvku KAB-2 je čistá pravdivá realita a jestli nevěříš, zeptej se někoho slušného a staršího. Je zarážející, co si ještě dovoluje pravičácká verbež tvé ráce podobných. To, že o lidi bylo za socialismu postaráno je neoddiskutovatelný fakt. Dokonce bylo postaráno i o ty, kteří si režimu nevážili či v něm páchali trestnou činnost. I když někdo spadl na šikmou plochu, nikdo z něj neudělal bezdomovce a žebráka. Každý měl šanci slušně žít či znovu začít a vůbec k tomu nepotřeboval naditou prkenici!! Asi tak!!

Sršní Hnízdo 19.09.2014 10:27, Reagovat

Tohle si jdi vykřikovat někam na fotbal, nejlépe na okresní přebor. Tam se to snese :-)

Vosí Hnízdo 19.09.2014 17:59, Reagovat

To nebylo vysvětlení, ale opět výkřik do tmy a plácnutí klackem do vody, ty primitívní neandrtálče. Co jiného taky může tíhnout k pravici. PS: a na fotbal nechodím....

Sršní Hnízdo 21.09.2014 09:23, Reagovat

To je chyba, mohl by sis vybít emoce někde jinde. A normální lidi by tady nemuseli číst ty tvoje komoušský bláboly!

Vosí Hnízdo 17.09.2014 17:53, Reagovat

Historie i současnost zrovna lidi s lebkami, hnátami a podobnými obscénními výjevy ráda nemá. O lecjaké to zvrácenosti to jen vypovídá a svědčí. Pozor na takové lidi!!!!

KAB-2 17.09.2014 16:49, Reagovat

Hm, že nejde dělat senátora do toho Tibetu - asi neví, že v tibetské absolutistické monarchii by se se zlou potázal, kdyby usiloval o takovouto kacířskou funkci :)

Mimochodem to že Dalajláma už nesmí skoro nikam cestovat, protože mu prakticky nikde na světě neudělí vízum, asi má nějaký důvod - takže šaškárna s vlajkou je jen vizitkou toho, že kandidát myšlenkově zamrznul v době před 20-40 lety, kdy dalajláma aktivně spolupracoval s CIA, což je příznak mezinárodního terorismu - byť to slovo nemám rád, vždyť i Mandela byl ještě před několika lety na seznamu teroristů a to měl současně i Nobelovu cenu (aka Arafat).

Otázka je, co chce člověk nacházející se mimo realitu v Senátu hájit (ona celá ODS je mimo realitu).

Mimo téma - včera jsem zaslechl, že Janoušek dostal 4,5 roku natvrdo a 7 let zákazu řízení - kdybychom měli ještě vládu ODS, tak by se mu státní zástupce omluvil a k soudu by se těžké ublížení na zdraví pod vlivem návykové látky ani nedostalo - nezapomeňme co to byla ODS a buďme rádi, že je na hnojišti dějin ČR.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.