Kandidát na senátora Petr Rybář: Vadí mi dlouhé debaty o věcech, které jinde již dávno fungují

Kandidát na senátora Petr Rybář: Vadí mi dlouhé debaty o věcech, které jinde již dávno fungují | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Oldřich SedlákOldřich Sedlák

jednatel společnosti – bezpečnostní služba

Více

Ladislav LegoLadislav Lego

technik

Více

Alena DrlíkováAlena Drlíková

ředitelka Oblastní charity Rokycany

Více

Kandidát na senátora Petr Rybář: Vadí mi dlouhé debaty o věcech, které jinde již dávno fungují

Plzeň, 28.08.2014, aktualizováno 11.09.2014 15:27 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Kandidátem KDU-ČSL na křeslo senátora ve volebním obvodu Plzeň – město je ekonom, politik a starosta plzeňské jednoty Orel Petr Rybář. V Senátu hodlá usilovat o řešení řady problémů jak v celostátním měřítku, tak s důrazem na Plzeň. Při řešení všech problémů je podle něj nutné zapojit především zdravý rozum, a proto si jako své motto zvolil Zdravý rozum pro Plzeň bezpečnou a prosperující.

Kandidát KDU-ČSL do Senátu Petr Rybář vsadil během kampaně na rybářskou image | Autor: Archiv Regionpodlupou.czKandidát KDU-ČSL do Senátu Petr Rybář vsadil během kampaně na rybářskou image | Autor: Archiv Regionpodlupou.cz

„Nelíbí se mi stagnace našeho státu v posledních letech, kdy se nám vyspělé západní země opět vzdalují, zatímco Polsko a Slovensko nás dohánějí. Vadí mi, že dlouze debatujeme o věcech, které jinde již dávno fungují. Mrzí mě například, že nejsme schopni si brát příklad z úspěšných zemí, že nedokážeme vyčerpat evropské dotace, které jsme si v Bruselu sami vyjednali,“ říká Petr Rybář.

Plzeňského kandidáta KDU-ČSL do Senátu trápí problémy, způsobené nedokončenou dálniční sítí, nedokonalá legislativa, která nedokáže ochránit slušné lidi před kriminálníky, ale i problémy nezaměstnaných absolventů a lidí starších 55 let. Jako senátor by chtěl přispět k tomu, aby byly nejen tyto, ale i mnohé další nedostatky odstraněny. „Občané musí mít možnost demokraticky prosazovat svůj názor i mimo volby. Proto jako svoji první legislativní iniciativu v Senátu bych chtěl prosazovat zákon o obecném referendu,“ uvedl Petr Rybář.

Vedle celostátních záležitostí se chce Petr Rybář věnovat i řešením konkrétních problémů v Plzni. K těm hlavním podle něj patří rekonstrukce vodárny a její vrácení městu, zachování ceny tepla a teplárny ve vlastnictví města, vybudování tramvajové linky na Borská pole a silniční obchvat z Borských polí na Lochotín. „Pokud by se dostala společnost Plzeňská teplárenská do soukromých rukou, hned by se zvedla cena tepla. Je to klasický městský podnik, který musí zůstat v majetku města, stejně jako vodárna,“ řekl Rybář, který by rád zůstal ve styku s vedením města Plzně a v Praze by působil jako jeho ambasador.

Pro případ zvolení do Senátu má Petr Rybář jasno i v tom, jak naložit s částí svého senátorského platu. „Deset procent měsíčního platu bych věnoval na charitu,“ dodal Petr Rybář. V předvolební kampani vtipně využil i své jméno, na fotografiích se nechal zvěčnit i rybářské vestě a veřejná setkáním s ním doprovází ochutnávka čerstvých grilovaných ryb.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.