Plzeňskou fakultní nemocnici už vede náměstek hejtmana a kandidát ČSSD na senátora Václav Šimánek

Plzeňskou fakultní nemocnici už vede náměstek hejtmana a kandidát ČSSD na senátora Václav Šimánek | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,98%
Spokojený45,40%
Zklamaný19,63%
Zdrcený12,27%
Šokovaný14,72%

Celkový počet hlasů: 163

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan DrnekJan Drnek

spisovatel a sociální pracovník

Více

Jitka HeřmanováJitka Heřmanová

OSVČ

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Plzeňskou fakultní nemocnici už vede náměstek hejtmana a kandidát ČSSD na senátora Václav Šimánek

Plzeň, 21.08.2014, aktualizováno 14:06 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Fakultní nemocnice Plzeň už má nového ředitele. Stal se jím současný krajský radní pro oblast zdravotnictví, lékař Václav Šimánek (ČSSD). Vystřídal v čele úspěšné nemocnice Jaroslavu Kunovou, která vedla největší zdravotnické zařízení v Plzeňském kraji dlouhých 16 let. Ve funkci skončila za nepříliš jasných okolností. Sama uvedla, že o odchodu uvažovala už delší dobu vzhledem k jejímu věku. Některá média však spekulovala, že Kunová odešla po nátlaku ministerstva zdravotnictví, kterému si měl stěžoval ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) na péči v nemocnici, kde byl hospitalizován a postihly jej vážné zdravotní potíže.

Bezprostředně po svém nástupu do funkce ředitele oznámil Václav Šimánek, že na místech zůstává všech šest náměstků ředitele. Jako své priority uvedl Šimánek udržení finanční i personální stability, další zkvalitnění péče a více peněz z evropských grantů na vědu a výzkum. Jeho mottem je prý „Uzdravený pacient, spokojený personál a ekonomicky silná a stabilní nemocnice." „Jsem rád, že tým ve vedení FN, který jsem převzal, zůstává a budou pracovat na tom, aby naše nemocnice byla neustále na špici českého i evropského zdravotnictví," konstatoval Šimánek.

I s novým ředitelem bude nemocnice pokračovat ve vědecko-výzkumném programu a řádně se připraví na příští plánovací období Evropské unie, kde se očekává velký podíl peněz na vědu a výzkum. Tyto peníze hodlá získat na své projekty i plzeňská FN. Dalším plánem ředitele Šimánka je koncentrace všech chirurgických oborů do areálu nemocnice na Lochotíně. Část z nich je totiž stále v druhém nemocničním areálu na Borech. Nemocnice si podle Šimánka vede velmi dobře po odborné i ekonomické stránce, špičkový systém nákupu a investic dává možnosti dál spořit. Další rozvoj nemocnice záleží i na nové úhradové vyhlášce.

Do budoucna by měla FN Plzeň více spolupracovat s krajskými nemocnicemi. „Jde o to, aby krajské nemocnice dělaly péči, která jim přísluší a aby opravdu dělaly rutinu. Fakultní nemocnice se naopak snaží koncentrovat špičkové výkony,“ prohlásil ředitel a dodal, že na září plánuje schůzku s vedením krajských i soukromých nemocnic a zdravotních pojišťoven.

Propouštění zaměstnancům FN Plzeň nehrozí. „Jsme na tom velmi dobře s lékařským i nelékařským personálem," konstatoval Šimánek. Díky dobrému hospodaření nemocnice velmi dobře platí všem skupinám svých zaměstnanců. V žebříčku zdravotnických zařízení v Česku se nemocnice svým obratem, počtem zaměstnanců a lůžek drží na třetím až pátém místě. Nemocnice má obrat 5,4 miliardy korun a zaměstnává téměř 4400 pracovníků. Ve dvou areálech Bory a Lochotín má nemocnice v 54 klinikách 1689 lůžek, ročně vykazuje přes 71 tisíc hospitalizací, přes 3000 porodů a 969 tisíc ambulantních vyšetření.

Do výběrového řízení na ředitele FN Plzeň se přihlásili pouze dva kandidáti. Komise 24 zástupců profesních komor, odborných společností, odborů, kraje a ministerstva zdravotnictví doporučila na post ředitele Václava Šimánka. Ten už dříve avizoval, že v případě jmenování do funkce ředitele nemocnice opustí post náměstka hejtmana a zůstane neuvolněným radním. Aby toho nebylo málo, nominovala sociální demokracie Šimánka jako svého kandidáta do senátních voleb za obvod Plzeň město. Pokud by ve volbách uspěl, zastával by funkci ředitele nemocnice i senátorský post a zůstal by řadovým zastupitelem kraje.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

pepe 21.08.2014 22:07, Reagovat

Je mi z těchto lidí na zvracení. Nestačí mu jeden post a jedna židle,potřebuje jich více. Nemohu to pochopit. Hrůza!!!!!

KAB-2 21.08.2014 16:20, Reagovat

Hm, volit sběrače koryt, to bude těžké. Uvidíme co ostatní strany - v 1. kole mám volbu jasnou, ale jestli se do 2. kola dostane tenhle papaláš a někdo taky nepřijatelný, asi půjdu místo voleb radši do hospody :)

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.