Čtyři stovky žadatelů z Plzeňského kraje si rozdělí kotlíkovou dotaci

Čtyři stovky žadatelů z Plzeňského kraje si rozdělí kotlíkovou dotaci | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,91%
Spokojený44,07%
Zklamaný21,47%
Zdrcený12,43%
Šokovaný14,12%

Celkový počet hlasů: 177

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Robert VaněčekRobert Vaněček

Živnostník

Více

Miroslav VildMiroslav Vild

místostarosta obce Holoubkov

Více

Jan ZavadilJan Zavadil

OSVČ, Člen Republikového výboru Svobodných

Více

Čtyři stovky žadatelů z Plzeňského kraje si rozdělí kotlíkovou dotaci

Plzeň, 19.08.2014, aktualizováno 16:12 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Kotlíkovou dotaci, sloužící na výměnu starých kotlů na tuhá paliva za moderní nízkoemisní, využije v Plzeňském kraji celkem 399 žadatelů, kteří si mezi sebe rozdělí 20 milionů korun. Polovinu peněz poskytne Plzeňský kraj a druhou část Státní fond životního prostředí (SFŽP). Krajská částka byla rozdělena napůl do dvou období 2014 a 2015. Novinářům to na tiskové konferenci sdělil radní pro životní prostředí Václav Štekl (KSČM).

„Všichni vybraní žadatelé už byli obesláni, na výměnu kotlů mají devět měsíců. Největší byl zájem o automatické kotle, které splňují čtvrtou emisní třídu. Naopak nejméně pak lidé chtěli plynové kotle. Zájem o ně projevilo jen devět žadatelů,“ informoval radní Štekl. Podle jeho slov je to z důvodu nejmenší dotací ve výši 15 až 20 tisíc korun na plynový kotel. Na vyčerpání celého objemu dotace stačilo v Plzeňském kraji po jejím vyhlášení 26. května jen několik hodin.

Příjemci dotace mohou být vlastníci či spoluvlastníci rodinného domu a vlastníci bytové jednotky v takovém rodinném domě za předpokladu souhlasu ostatních spoluvlastníků většinového podílu na rodinném domě. Jedná se o kotle s tepelným výkonem do 50 kW. Dotaci nelze použít za účelem podnikání. V Plzeňském kraji je celkem asi 8600 domácností, které jsou vytápěny tuhými palivy na dřevo a uhlí. Dotace na pět typů kotlů činí od 15 do 60 tisíc korun. Na kotel, který přijde na zhruba na 100 tisíc korun, dostane žadatel dotaci 40 tisíc korun.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Karel Ferschmann 20.08.2014 08:48, Reagovat

Otázkou je, kolik z nich nakonec dotaci přijme, protože na první dobrou to vypadalo dobře. Dostanu 55 tisíc na nový kotel, zlepší se mi komfort topení a můj komín bude míň hulit. Jenže pak přišlo u mnohých rozčarování, když zjistili, že nainstalovat nový např. zplynovací kotel s akumulační nádobou, který splňuje požadované parametry stojí s montáží cca 140 tis. Kč. Poptával jsem několik firem jako obec a výsledkem byl cenový rozptyl okolo deseti tisíc. Žadatelé o dotaci si pak snadno spočítají, že budou muset stejně doplatit okolo devadesáti tisíc z vlastní kapsy. Pokud se podíváme na internetu, kolik stojí nový kotel na pevná paliva (okolo třiceti tisíc kč), dojdeme pak snadno k závěru, že dotaci nepřijmou. A zlepšení ovzduší na vesnici v zimním období se zase nedočkáme. Jsem zvědav, kolik z těch 399 úspěšných žadatelů dotaci opravdu přijme. Budou to spíše ti, kterým o peníze tolik nejde!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.