Veřejné zájmy chtějí v Plzni MHD za korunu, kde na to vzít peníze už neříkají

Veřejné zájmy chtějí v Plzni MHD za korunu, kde na to vzít peníze už neříkají | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Stanislav KvasničkaStanislav Kvasnička

středoškolský učitel, zastupitel MěZ Planá

Více

Jiří StručekJiří Struček

Náměstek hejtmana PK pro oblasti školství a sportu, zastupitel PK, starosta města Tachov

Více

Iva HořanováIva Hořanová

Místostarostka města Stod, zastupitelka PK

Více

Veřejné zájmy chtějí v Plzni MHD za korunu, kde na to vzít peníze už neříkají

Plzeň, 14.08.2014, aktualizováno 21:45 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Svůj volební program založený v podstatě na jediném bodu, kterým je prosazení městské hromadné dopravy v Plzni za jednu korunu se představilo populistické politické uskupení Veřejné zájmy s podporou Iniciativy za levnější MHD, spolku PFANS a Úsvitu přímé demokracie. Dalšími záměry Veřejných zájmů je čistota a bezpečnost v ulicích Plzně a eliminace kmotrů. Šéfové uskupení neváhali Plzeň označit jako „město strachu,“ kde vládnou kmotři a vendeta zde není ničím výjimečným.

Lídrem kandidátky Veřejných zájmů je Dita Portová která v minulosti působila v nejužším vedení SPOZ, ale těsně před loňskými parlamentními volbami upadla v nemilost, protože veřejně vyjádřila své sympatie k osobě Miroslava Šloufa. Vedení SPOZ ji sesadilo z prvního místa krajské kandidátky na nevolitelné místo. Nyní se Portová pod křídly Veřejných zájmů snaží prosadit, aby obyvatelé Plzně měli MHD za jednu korunu. „Jízdné za korunu není utopie, zavádějí ho i v jiných městech ve světě, tak proč by to nešlo i v Plzni? Funguje to již například ve Frýdku-Mýstku,“ uvedla Portová.

Dále Dita Portová popřela, že by měly Veřejné zájmy spojitost se stranou Věci veřejné Víta Bárty, který si před loňskými parlamentními volbami zřídil v Plzni politickou kavárnu. „Veřejné zájmy byly v Plzni dříve, než Věci veřejné. Vít Bárta v Plzni je minulost, jeho role skončila tím, že ve městě odkryl kmotrovské praktiky. Nyní je v Plzni ale další kamenná strana ANO, která slouží jen k tomu, aby se tam kmotři překabátili,“ pokračovala v předvolební rétorice Portová.

Na požadavek provozování MHD v Plzni za jednu korunu reagoval náměstek primátora Martin Zrzavecký (ČSSD). Podle jeho slov může MHD zdarma samozřejmě může být, protože jde o politické rozhodnutí. „Ovšem ti, kteří požadují, aby byla MHD zadarmo, musí říct, kde na ni vezmou. Buď budou hledat v rámci rozpočtu nějaké úspory, nebo některé služby omezí a tuto budou preferovat, nebo musí získat nějaké další dodatečné příjmy. Například trojnásobným zvýšením daně z nemovitosti,“ řekl Zrzavecký.

Výběr z jízdného činil loni 296 milionů korun, což je téměř čtvrtina obratu Plzeňských městských dopravních podniků. Město dává letos ze svého rozpočtu 818 milionů korun na provoz MHD. „Nemyslím si, že je dnes reálné provozovat MHD zdarma, já bych do něčeho takového nešel. Není to jen o tom, že to bude zadarmo. Je to o tom, že co je zadarmo, ne vždy musí být nejlepší a ne vždy si toho lidé váží. Cena současného jízdného je přiměřená, považuji ten systém za dobře nastavený,“ dodal náměstek Zrzavecký.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (23 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

kedagW 18.08.2014 15:50, Reagovat

Například nestavět za 12 miliard depo, když reálná hodnota je desetinová - někdo ukradl cca 11 miliard a za to by byla na 30 let doprava zdarma. To samé půl miliardy za Rychtářku a podobně - když přestanete na magistrátu krást ve velkém po miliardách a dnes už desítkách miliard, tak ono to půjde. Ale vy krást nepřestanete a ještě haníte ty, co vám to chtějí zarazit, špíny jedny zlodějské.

Vosí Hnízdo 16.08.2014 07:48, Reagovat

Už i v Anglii si došlápli na kobylku zbohatlíkům. Budou platit daně předem. Když se chce, jde všechno. To jen u nás se pořád se zbohatlíky páráme a ne a ne je naučit slušnému chování. Mj. např. u dědiců velkých majetků cca nad 11,5 milionu Kč se platí 40% daň.

Alfa 15.08.2014 20:39, Reagovat

Václav Ženíšek? To je Ten samý co na Lochotíně do územního plánu navrhoval parkoviště a čerpací stanici pro vzducholodě? Myslel jsem, že ten člověk je v blázinci a né na kandidátce nějaké strany. Dnes je holt možné všechno.

Zdeněk 16.08.2014 23:24, Reagovat

JO, to je on!! Zkoušel to každé volby, ale nesehnal podpisy. Teď mu dal místo Okamura! Nebo Bakala???

Vosí Hnízdo 16.08.2014 07:58, Reagovat

Pokud je na lokální, výhradně města se týkající trachtaci osvobození tolika milionů Kč, klidně ať se postaví přistávací polygon pro mimozemšťany. Možná to bude účelnější a do budoucna prospěšnější.

Zdeněk 15.08.2014 15:48, Reagovat

VV ( Veřejné zájmy = Věci věřejné = Úsvit = Ženíšek = .... DOSAĎ SI CO CHCEŠ, PŘEHÁNĚJ, A JEŠTĚ TO BUDE MÁLO!!) chtějí MHD za korunu. Kotora ( Občané pro Lochotín´ODS b, nebo c nebo d, nebo...) chtějí odpafdy zdarma a každému dítěti 1000 Kč na mimoškolní činnost, Občané Patrioti, skvadra bývalých, i nedávno, viz Uhlík, ODS jsou jendotlivci, který záleží hklavně na Plzni, a to že ji zprivatizovali celou, to je jedno!!!! atd!
Já navrhuji každému občanovi denně kilo pomerančů zdarma!!! Nebo českých jablek??? Nebo raději české pivo?? Nebo, CO????? Proboha, lidi už jste je prokoukli???????? Máte ještě 2 měsíce!!!! Nevěřte jim!!! Je to podvod!!!!

Vosí Hnízdo 16.08.2014 07:55, Reagovat

Alééé, no tak já si myslím, že lidé už dávno prokoukli jiné lumpy a podvodníky, kteří je obrali o vše co mohli. Ti lumpové a podvodníci sedí ve stranách TOP 09 a ODS. A je-li tady na 2 lavičky za 350.000Kč, tak není problém i to pivo zdarma, proč nééé.

Pavel Hnilička 15.08.2014 14:46, Reagovat

A s čím kdo z populistů přijde příště? Třeba s požadavkem, že by se nemuselo platit za nájmy v městských bytech, nebo v městských objektech? A co třeba teplo zdarma? Když se bude ve spalovně pálit komunální odpad z našich domácností, mohla by zas nějaká hobby pidistrana přijít s návrhem na teplo zdarma...

Vosí Hnízdo 16.08.2014 07:42, Reagovat

Milý Hniličko. Pokud v Plzni mají na hajzlbudky za 2.000.000 Kč, na pompézní trachtace lokálního a výhradně města se týkajícího osvobození, pokud si tady dovolí takový luxus dát za 2 lavičky se stolkem ze dřeva a železa nevalné úrovně 350.000Kč, tak jsem přesvědčen, že městská kasa přetéká a neví se, co s penězi a že by opravdu nebylo od věci, aby lidé v městských bytech opravdu nemuseli platit nájem a že by mohli mít i teplo zdarma či jiné další věci (v bývalém SSSR bylo dříve také teplo v bytech zdarma). Peníze by tímto způsobem určitě byly vynaloženy lépe bohuliběji, než výše zmíněná rozmařilost, navíc zavánějící mafiánstvím a korupcí. Asi tak milý Hniličko. Máte přiléhavé jméno. U vás určitě bude něco nahnilého. Já bych si typnul nejmíň charakter!!

Vosí Hnízdo 15.08.2014 14:24, Reagovat

Jednou jsem četl studii nějakého amerického vědce, který dokázal, že 1% bohatých lidí na planetě by svým majetkem dokázalo uživit všechny ostatní lidi aniž by hnuli prstem asi na 100 let. Tak si představte, jaký ohromný majetek je v rukou jednotlivců. A kdo jim ten majetek vytvořil? Jejich poddaní, pracující a těm také tudíž jejich majetek patří.

Volič 18.08.2014 11:45, Reagovat

Taky je dokázáno, že mají-li všichni stejně, je to horší než lepší! :-)

Vosí Hnízdo 18.08.2014 16:07, Reagovat

No, tak to musel dokazovat nějaký tupec tvojí ráce. To by potom sedělo. Jinak např. v Anglii děti ve školách nosí jednotné školní oblečení, aby se zamezilo povyšování se bohatších dětí. V každé společnosti ten kdo má víc budí nevraživost ostatních. Proto rovnostářská společnost je nejideálnější. Důkaz je doba socialismu, kdy relativně lidé měli přibližně stejné majetky, byly lepší mezilidské vztahy, přátelské vztahy, lidé si více pomáhali a byli k sobě ohleduplní. A to nevyvrátí žádný tupec ani sebeservilnějšími argumenty.

Gospo 19.08.2014 09:55, Reagovat

Ano, to je pravda, a taky jakmile si někdo koupil něco lepšího v Tuzexu, tak mohl očekávat udání na SNB i STB. Lidé měli stejné majetky a jakmile si někdo našetřil a koupil si něco super, tak byl hned obětí záště, závisti a udávání.

Vosí Hnízdo 19.08.2014 12:30, Reagovat

Milý Gospo, máme tu svobodu cestování, tak to využij a podívej se třeba přes tu hranici jen kousek tady do Bavor. Zkus tam z běžného platu nějak vybočovat, žít nad reálné poměry. Garantuji tě, že tě tam udají dřív než tady. Tady jsou lidi proti lumpům až moc teď tolerantní. Já si myslím, že to na škodu nebylo, že se extrémy hlásily. Jestli řezník nebo zelinář s platem 3000Kčs si najednou pořídil Renaulta 18 za 209000Kčs (za tu cenu je prodávala tehdejší MOtotechna), asi někde nebylo něco v pořádku. Na druhé straně si například tato auta nebo auta v Tuzexu kupovali montéři ze zahraničních montáží, kde jim šel dvojí plat a nikdo jim to nezáviděl, protože si na to vydělali poctivě. Nebo horníci, letci atad. Do Tuzexu chodilo tisíce lidí denně a to by se ta SNB / StB musela uhonit, aby to hlídala. NIcméně Tuzex měl sloužit výhradně pro lidi s valutovým kontem a jestli někdo ve větší míře tam kupoval, neprokázal, kde vzal bony, byl důvod se o takového člověka zajímat, ale rozhodně ne za džíny nebo magneťák. To už muselo být do očí. Nebo bylo li zboží zdrojem pašování atd. Nevím, proč by se nečinně někdo měl dívat, jak lumpům, vykukům, hochštaplerům a podobné svoloči beztrestně kvete pšenka. Tolerance k lumpům a jejich manýrům dnes dovedla tak daleko, že se nám tady prohánějí fracci ve svých drahých autech nerespektující ani základní pravidla slušného vychování, natož Vyhlášky a zabíjí naše blízké. Jak dlouho máme mlčet a budeme mít strach, že nás někdo nazve bonzákem?

Vosí Hnízdo 15.08.2014 14:16, Reagovat

Po Plzni jezdí několik velice drahých vozů - Ferrari, Lamborghini, viděl jsem i Bentley, Aston Martin, Jaguar, mnoho Mercedesů S Klasse atd. Jestli má někdo na auto za 7 či více milionů, myslím si, že by mu nedělala problém řekněme 10% daň z odhadní ceny ročně. K té by se povinně museli registrovat všichni majitelé vozů, jejichž pořizovací cena je řekněme na 700.000Kč. Nebo by to platilo pro vybrané typy a značka takových aut, tabulku by nebyl problém sestavit, sestavil li např. lump Drábek tabulky na to, kdo má nárok na invalidní důchod. Rád bych se do takového projektu ochotně zapojil.

insider 20.08.2014 14:59, Reagovat

Závist je špatná, pane Vosí

Vosí Hnízdo 15.08.2014 14:10, Reagovat

Je třeba urychleně zavést milionářské daně a daně z luxusu. Daně podle výše mzdy dle ideálního francouzského vzoru. A budeme koukat na co všechno možná bude. Věřím, že by tímto systémem bylo i na Všeobecný Nepodmíněný Příjem a vyřešila by se nezaměstnanost. Nikdo si ani představit neumí, jaké ohromné částky zůstávají v rukou některých jednotlivců. Na úkor jejich zaměstnanců, kteří nemají ani na základní životní potřeby. Ve zbohatlících jsou velké rezervy, kde lze čerpat pro všeobecné blaho lidu.

Jiřina Holotová 15.08.2014 09:09, Reagovat

Byla jsem přítomna a musím říci, že Portová, kde na to vzít říkala, stejně tak jako byly představeny další body programu, informování pana Beneše tak považuji za ránu pod pás!

Václav Ženíšek 15.08.2014 09:05, Reagovat

Vážený pane Beneši, asi jsme byli každý na jiném brífinku,na tom, na kterém jsem byl já jasně padlo, že MHD zdarma je vize a levná a komfortní MHD cíl, kterého lze snadno dosáhnout, když se přestane tunelovat městský rozpočet. Namátkou uvádím depo PMDP za 1,5 mld bez výběrového řízení. Lídři obvodů představili jasně své další programové priority, já za obvod jedna zastavení tunelování městských pozemků na panelových sídlištích na nesmyslné dostavby bytových domů a supermarketů a to prostřednictvím regulace v novém územním plánu, Mgr. Huspeková za trojku zlepšení pořádku a bezpečnosti cestou zvýšení kvality činnosti příslušníků MP a jejich asistentů a předsedkyně spolku Veřejných zájmů Páníková za čtyřku zastavení předražených a zbytných projektů typu "silnic od nikud nikam" a to zlepšenou prací zastupitelů, k čemuž bychom chtěli přispět, pokud bychom ve volbách uspěli. Předseda P FANS Petr Kovanda představil směřování klubu nejen cestou fandění vrcholovým sportovcům, ale i podporou masovému sportu s cílem přitáhnout mládež od počítačů na hřiště. Nejsme populisti, jsme dlouholetí občanští aktivisti. Víme co chceme, i jak toho dosáhnout. Václav Ženíšek, OS PRSKINK, Úsvit přímé demokracie.

Vosí Hnízdo 15.08.2014 08:54, Reagovat

Snížit rozpočet šaškárny na osvobození Plzně spojenci, mj, hlavně destruktéry, co na konci války rozmlátili celou Plzeň a nejen ji, dále snížit rozpočet další šaškárny EHMK a myslím si, že by na provoz MHD zadarmo bylo na několik let. Ten mnohamilionový rozpočet na lokální oslavu osvobození města, která má jediný účel se tvářit jako že Američani osvobodili celou tehdejší ČSR je nehoráznost. Taškařice pro pár amerikofilních nadšenců versus účelná věc pro všechny obyvatele města.

Vosí Hnízdo 15.08.2014 08:44, Reagovat

To schvaluji!! Jde-li to v jiných městech, proč by to nešlo v Plzni. Dotuje se kdejaký nesmysl, proč ne takováto účelná věc. A jinak například výnosy z parkování, které odchází do soukromých rukou by halt šli na prospěšnou věc. Dále např. daň z luxusu, z nadprůměrných příjmů aj. Našlo by se toho dost, z čeho by se bohulibá věc zaplatila. A v neposlední řadě by 1Kč platil jistě každý. Dnes mnoho lidí na jízdné nemá a jezdí na černo. Odpadly by nemalé peníze na přepravní kontrolory, to je taky malá domů. Zbohatlík, který si bezúčelně musí vozit zadek do centra města by za to také zaplatil.

Volič 15.08.2014 12:02, Reagovat

Nemá na jízdné, to mě nechtěj rozesmát? Když nemá, tak má chodit těch pár metrů po Plzni pěšky! A nebo to risknout a jet na černo. V tom případě se vlastně jedná o krádež, protože si bereš službu zadarmo.

Daň z luxusu, daň z nadprůměrných příjmů? A podle čeho chceš hodnotit, že je něco luxusní? Že třeba exotické ovoce je luxusní? Že večeře v lepší restaruace je luxusní? Hold si budeme závidět cokoliv, prostě Čecháčkovství. Když se mám špatně já, ty budeš mít taky!

Vosí Hnízdo 15.08.2014 14:03, Reagovat

To není závistivé čecháčkovství, to je prostě solidarita, který funguje všude v civilizovaném nemafiánském světě. Ve Francii zbohatlíkům napařili 70% daň. Sice brblají, ale furt mají dost na bezstarostná život. Co je a není luxus by nebyl problém stanovit do tabulek dle zemské reálné mzdy. Určitě by do toho spadala dražší auta, lodě, letadla, nadstandardní domy a byty atd. A třeba i ta tvá večeře řekněme za 2000Kč. To je skutečně nadstandard a když na to někdo má, nechť společnosti přispěje. Ale to sobecké prase nikdy nepochopí. A zkus vybočovat i třeba v Německu, žít si nad poměry a nedoložit, kdes na to vzal, neplatit daně. Tam tě okolí udá úřadům věřím rychleji než v Čechách. Tam tě udají dokonce za nedělní sekání trávy sekačkou a solíš jak mourovatej na pokutách, když rušíš nedělní odpočinek.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.