Dopravní omezení v centru Plzně zůstanou stejná do poloviny srpna, rekonstrukční práce postupují podle plánu

Dopravní omezení v centru Plzně zůstanou stejná do poloviny srpna, rekonstrukční práce postupují podle plánu | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jaroslav ŠobrJaroslav Šobr

Radní Plzeňského kraje

Více

Jan LátkaJan Látka

Senátor PČR, zastupitel PK, zastupitel města Domažlice

Více

Robert VargaRobert Varga

Advokát

Více

Dopravní omezení v centru Plzně zůstanou stejná do poloviny srpna, rekonstrukční práce postupují podle plánu

Plzeň, 29.07.2014, aktualizováno 14:35 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Podle plánu postupují rekonstrukční práce na čtyřech důležitých stavbách v centru města. Do poloviny srpna zůstanou dopravní omezení v zásadě stejná. Situace se změní od 1. srpna jen v souvislosti se stavebními pracemi na tramvajové trati v křižovatce Fügnerova, Anglické nábřeží, informovala v úterý mluvčí magistrátu Zdena Kubalová.

Do konce srpna se počítá se skončením prací na tramvajové trati před magistrátem | Autor: Richard BenešDo konce srpna se počítá se skončením prací na tramvajové trati před magistrátem | Autor: Richard Beneš

„Veškerá vozidla přijíždějící z Anglického nábřeží a nákladní auta z Fügnerovy ulice budou smět pokračovat jen ve směru ke křižovatce U Jána,“ upřesňuje Václav Lacyk, projektant a zároveň zástupce firmy, která má na starost koordinaci všech čtyř staveb. S omezením musejí počítat rovněž pěší, a to v lokalitě křižovatky Smetanovy sady, sady Pětatřicátníků, kterou od úterý 5. srpna začnou stavebníci upravovat. „V této souvislosti dojde k uzavření přechodů pro pěší přes obě ulice, zhruba v místě proti vstupu do Velkého divadla,“ doplňuje Václav Lacyk.

Nepatrné změny plánují od 1. srpna i Plzeňské městské dopravní podniky. „Ve vazbě na zlepšení návaznosti tramvajových spojů na odjezdy prvních ranních vlaků z hlavního nádrží upravujeme na linkách č. 1, 2 a 1/2 odjezdy při ranním provozu. Odjezd ze Slovan bude posunut ze 4.43 na 4.41 hodin, odjezd z Prešovské pak ze 4.57 na 4.55 hodin. Obdobné je to u linky č. 2. Provizorní linka s č. 1/2 bude odjíždět z Bolevce o minutu déle, tedy ve 4.40 a v sobotu a v neděli bude odjezd posunut na 4.37 hodin,“ sděluje Petr Hojer z Plzeňských městských dopravních podniků.

Od poloviny srpna by měla být znovu otevřena Solní ulice. „Tady už byly položeny panely BKV a pracuje se na usazování kolejí. Kompletně hotová a zadlážděná bude v polovině srpna,“ potvrzuje Václav Lacyk. Do konce srpna se počítá se skončením prací na tramvajové trati před radnicí.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.