Magistrát už nyní rozjíždí akce k oslavám 70. výročí konce války a osvobození Plzně

Magistrát už nyní rozjíždí akce k oslavám 70. výročí konce války a osvobození Plzně | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

František HrubešFrantišek Hrubeš

Zastupitel PK

Více

Petr ŠauflPetr Šaufl

sociální pracovník MěÚ Rokycany, kurátor pro děti a mládež

Více

Miloš VolfMiloš Volf

zámečník, letecký mechanik

Více

Magistrát už nyní rozjíždí akce k oslavám 70. výročí konce války a osvobození Plzně

Plzeň, 25.07.2014, aktualizováno 16:18 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Už s předstihem se plzeňská radnice připravuje na 70. výročí oslav konce druhé světové války a osvobození města americkou armádou. Jednou z prvních akcí, které magistrát chystá je seriál s názvem Týden po týdnu. Od 1. srpna bude na webových stránkách Slavností svobody mapovat události při osvobozovací cestě americké Třetí armády napříč Evropou. Oslavy osvobození v Plzni se mají v roce 2015 stát velkolepou akcí, jsou zařazeny mezi hlavní akce programu projektu Evropské hlavní město kultury 2015.

Slavnosti svobody Plzeňané milují | Autor: Richard BenešSlavnosti svobody Plzeňané milují | Autor: Richard Beneš

„Příprava oslav osvobození Plzně americkou armádou začala v podstatě okamžitě po skončení letošních Slavností svobody. Intenzivně připravujeme program, jednáme s jednotlivými zainteresovanými subjekty, řešíme umístění aktivit v nejrůznějších lokalitách, protože už nyní víme, že náš záměr využít letiště Líně nemůže být vzhledem k zatím neskončenému soudnímu sporu vlastníka a pronajimatele areálu naplněn,“ uvádí Jana Komišová, vedoucí odboru prezentace a marketingu magistrátu.

Marketingovou kampaň Slavností svobody 2015 už město zahájilo v Normandii při příležitosti 70. výročí vylodění spojenců. „Využíváme naší zahraniční spolupráce v rámci projektu D-day to V-day, kterou jsme společně s kurátory památníku Patton Memorial Pilsen navázali se zástupci muzeí ve Francii a v Lucembursku. Jedná se o 14 muzeí a turistických cílů, které se věnují odkazu postupu spojenců v letech 1944 až 1945 z Normandie na jihozápad Čech,“ upřesňuje Komišová. Spolupráce spočívá především v umístění reklamních stojanů s pozvánkou do Plzně v roce 2015 a rovněž v propojení webových stránek jednotlivých subjektů.

Seriál o postupu Třetí armády pod vedením generála George Smith Pattona má být vedle již zveřejněných příběhů jednotlivých veteránů, archivu vzpomínek, fotogalerií nebo ukázek ze zajímavých knih jedním z dalších lákadel webu Slavností svobody. „Věříme, že seriál Týden po týdnu zaujme. Text bude doprovázen fotografiemi a mapami dokumentujícími postup spojenecké osvobozující armády, které pocházejí z Národního archivu ve Washingtonu,“ sděluje Denisa Krylová, koordinátorka Slavností svobody.

První díl seriálu, jehož autorem je kurátor muzea Patton Memorial Pilsen Milan Jíša, vyjde v pátek 1. srpna. Každý další pátek se mohou návštěvníci webu těšit na informace k následujícím krokům vojáků na bojové cestě Třetí armády.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (20 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 25.07.2014 16:42, Reagovat

A ještě připomenu jednu věc. Hlavně, aby město mělo také na jiné, lidem prospěšnější věci, než vyhazovat takové nekřesťanské miliony na takovou trachtaci. Za sebe a celé své okolí. Ani cent, ani geller neutratíme na této opičárně a doporučuji to každému slušnému člověku, tváří v tvář tomu, co Amerika dělá se současným světem!!!

Alfa 29.07.2014 09:47, Reagovat

Ty tam nikomu chybět nebudeš, rudý poskoku...

Jan 28.07.2014 15:27, Reagovat

Komunisté zase zuří a hulvátí.

Vosí Hnízdo 25.07.2014 16:37, Reagovat

Rovněž by na stránkách mělo být připomenuto, co škody způsobili v Plzni (a nejen tam) američtí destruktéři, přičemž bombardování už tehdy vůbec nebylo třeba, boje byly u konce. A připomenout i fakt, že Plzeň vlastně osvobodila domobrana, převážně řízená komunistickým odbojem. Američané už jen přijeli v nažehlených uniformách před radnici, možná svedli jediný boj s vyčerpanými fašisty na kostele a pak už jen žrali, chlastali a prznili ženský. A rozhodně bych nazapomenul zdůraznit a podtrhnout fakt, že tehdejší Československo osvobodila Rudá armáda, aby si snad někdo, historie neznalý, nemyslel, že měli spojenci nějaký významný podíl na osvobození republiky.

Frič Jan 24.04.2015 15:20, Reagovat

Sovět.letectvo bombardovalo 8.5.45':Liberec,Č.Lípu,Děčín,Ždírec n.Doubravou 9.5.:N.Město na Moravě,Ml.Boleslav,Roudnici n.Labem,Litoměřice,Mělník,10.5.prostor okolí Havlíčkova Brodu. ČEST PRÁCI,SOUDRUHU!!

K výsledku se nedoberete :) 28.07.2014 07:13, Reagovat

Ta diskuze je poměrně zbytečná a nikam nedospějete :) Každý režim, každá ideologie a každý systém někomu přínáší přece škody. Konkrétně k této diskuzi:

- kapitalismus způsobil škody např. bombardováním Škodovky, protože zde viděl nový trh a vyřadil tak místní konkurenci z trhu

- komunismus zas škodovákům způsobil škodu třeba měnovou reformou v roce 1953, kdy dostali místo výplaty jen bezcenné papírky.

Na rovinu, neznám systém, který by neškodil, jde jen o ten poměr, kolika lidem škodí a kolika je prospěšný a jak moc. Na to má samozřejmě každý svůj názor podle toho, kde se ve společnosti nachází on, případně jak moc vnímá pojmy jako spravedlnost či empatie (pak je spíše komunista) anebo zisk a osobní prospěch (pak je spíše kapitalista).

Holub 29.07.2014 07:05, Reagovat

To je rozumný názor

Vosí Hnízdo 28.07.2014 09:03, Reagovat

Rád bych trochu osvětlil tu zmiňovanou měnovou reformu. Běžnému škodovákovi, který nekradl, nekeťasil či neprovozoval jinou nekalou výdělečnou činnost nijak ta reforma neuškodila. Své peníze si převedl v daném kursu a o nic nepřišel. Nevýhodný kurs byl od částek, které běžný střadatel rozhodně neměl. Reakční živly vyhecovali a zneužili některé zaměstnance, aby spolu s nimi vyšli do ulic a protestovali. Řadoví lidé ale neměli za co protestovat a jen se stali šátrem pro protest keťasů a jiných živlů, co si nakradli a po právu měli být o nepoctivé peníze připraveni. Reformy měli jediný cíl. Zajistit rovnost majetkových vztahů na principu beztřídní společnosti. A to se v celku povedlo a bylo to jedině dobře!!

Josef 28.07.2014 15:26, Reagovat

Zase lžete a zuříte, komači!
Můj děda, škodovák, velmi šikovný nástrojař, po měně vyšel ze škodovky na demonstraci, po návratu mu vzali na bráně průkazku. Musel pak jít pracovat na Moravu do uranových dolů Rožínka. Komači, kdy už českému národu přestanete lhát a ubližovat!

Vosí Hnízdo 29.07.2014 07:39, Reagovat

Komunisté byli k tzv. vyhazovu z práce velice benevolentní. To už musel být veliký průser, aby tak učinili. Navíc dělnické profese byly takřka nedotknutelné. Trochu opatrní museli být TH pracovníci a loajálnost se pochopitelně čekala od vedoucích a ředitelů. Zdaleka se nikdo nemusel obávat o místo, jako dnes, kdy stačí se "blbě" podívat na majitele či s ním dokonce nesouhlasit a letíš jako švec. Takže milý Josefe, tvé argumenty si vyprávěj tak akorát holubům na střeše.

Vosí Hnízdo 29.07.2014 07:32, Reagovat

Pokud se někdo nechal bezdůvodně vyprovokovat k nějakému skandování, při kterém dokonce byl ničen veřejný majetek, musel počítat se sankcemi. Ostatně zkus si dneska něco podobného ke kapitalistovi a uvidíš, jak pojedeš!!! A to dneska jsou podstatně větší důvody, proč dát veřejně najevo svou nespokojenost.

Vosí Hnízdo 29.07.2014 07:13, Reagovat

Jestli tomu tak bylo, tak si dědeček velice polepšil. Měl jsem shodou okolností na "uranu" v Příbrami známého. Pracovali na zkrácenou pracovní dobu a platy tam byly na úrovni tehdejšího ministra nebo pilota aerolinek. Byty dostávali do půl roku v pracovním poměru, náborové příspěvky a k těm velkým platům ještě nenávratné půjčky, ohromné benefity, rekreace....atd. Bylo to náročná práce, stejně jako ve škodovce, ale božsky placená. Nedovedeš si představit ty orgie, když se tam zabralo. To jsem nezažil a dodnes na to vzpomínám, když jsem tam za kamarádem jezdíval. Tam stovky létali vzduchem, balantinka tekla proudem, taxíkama se jezdilo za holkama až do Varů. Prostě měli peněz, že nevěděli co s nima. To co si dědeček tedy vydělal na uranu se se škodovkou nedalo ani srovnat i když i tam byly platy velice slušné a rovněž mnoho benefitů. Asi tak příteli!

Josef 29.07.2014 07:33, Reagovat

Můj dědeček, když na to vzpomínal, tak měl v očích slzy. Ze zoufalství, jak s ním bylo naloženo.
Jinak, jsi opravdu vypatlaný mozek, když oslavuješ pijácké orgie s děvkami. Ani se nedivím I oslavné akce MDŽ se tomuto podobaly. A navíc chyba. V roce 1953 balatinka na trhu nebyla. Jsi opravdu vůl.

Vosí Hnízdo 29.07.2014 08:01, Reagovat

Jestli v roce 53 byla nebo nebyla balantinka vážně nevím. Vím ale, že v období socialismu se lidé uměli bavita, užívat života a žít radostně. Na různých oslavách se pochopitelně neabstinovalo, byli jsme mladí a farářem v celibátu nikdo z nás nebyl. Dneska se lidé ze samého strachu z budoucnosti a bohužel i z absence peněz, které musí vynakládat jen za nezbytně nutné věci už ani bavit neumějí. To jsme to dopracovali.

Vosí Hnízdo 29.07.2014 07:53, Reagovat

A jinak problém tvého chuligánského dědy nebyl jistě problém všech škodováků. Těch pár, co něco zničili, někomu dokonce fyzicky ublížili bylo po právu potrestáno dle platného zákona. Ta ostatní většina (v té době Škoda zaměstnávala několik desítek tisíc lidí) dál v klidu pracovala, vydělávala důstojné peníze, dostávala byty, nenávratné půjčky..., žila v klidu, míru a pohodě a rok od roku se těšila novým a lepším výdobytkům socialismu, které rok od roku byly pro lid této země prospěšnější. Ne jako dnes, kdy se lidé s hrůzou třesou, co že zas je čeká zlého následující rok po Silvestru.

Vosí Hnízdo 29.07.2014 07:46, Reagovat

Slzy mohl mít v očích tak maximálně do první výplaty na tom uranu. Pak se mu jistě hodně rychle vysušily. A mohl být rád, že ho nezavřeli, protože při těch demonstracích byli demonstranti provokováni svými pohůnky k ničení tehdy již společného majetku. A to je trestné každém režimu, když je odhalen viník. Zkus to dnes a poznáš. A pokud chtěl ve škodovce zůstat, neměl svou účastí na nesmyslné a chuligánské demonstraci, který se ho navíc vůbec netýkala hájit zájmy keťasů a podvratných živlů. To si měl rozmyslet. Jestli v té škodovce dělal i za starého Škody, ten by ho vyrazil za podstatně měnší prohřešek. Asi tak.

Alfa 29.07.2014 09:46, Reagovat

Hele ty jeden poskoku... myslíš i na něco jinýho než na peníze???

Sršní Hnízdo 28.07.2014 13:37, Reagovat

Ty si opravdu idiot Vosáčku!

Sršní Hnízdo 26.07.2014 07:29, Reagovat

Též by bylo vhodné připomenout, co způsobili naší zemi komunističtí čuráčci a jejich poskoci. Za všechno můžou komouši, je to otřesně vylízaná ideologie. V podobných bludech může žít pouze omezený idiot.
Howgh

Vosí Hnízdo 26.07.2014 09:39, Reagovat

Na takovou puberťáckou ubohost ani nejde reagovat. Nocméně si ymslím, že tvé přáni aktéry trachtace za miliony jistě je předem vyslyšeno. Špíny na Komunisty jistě bude házena přehršel. Na to už jsme si zvykli a v současné době takové bláboly spíš jsou kontraproduktivní než produktivní. Lidé, co socialismus zažili ví své, včetně mne!!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.