Zatím neznámý útočník napadl a zbil starostu Křimic Petra Otáska

Zatím neznámý útočník napadl a zbil starostu Křimic Petra Otáska | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří TrhlíkJiří Trhlík

odborný ekolog

Více

Pavel VicariPavel Vicari

Učitel

Více

Ladislav MacákLadislav Macák

Více

Zatím neznámý útočník napadl a zbil starostu Křimic Petra Otáska

Plzeň, Křimice, 21.07.2014, aktualizováno 10:14 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

V nemocnici na ošetření skončil o víkendu starosta plzeňské městské části Křimice Petr Otásek (ČSSD). Podle informací MF Dnes ho v sobotu večer kolem desáté hodiny zbil v Křimicích neznámý útočník. Napadený starosta je přesvědčen o tom, že útok na jeho osobu souvisí s politikou. Starosta Otásek vypověděl, že útočník měl tmavé oblečení, na hlavě kapuci a kopal do něho. Na celý průběh útoku si ale příliš nepamatuje.

Policejní mluvčí Jan Koželuh uvedl, že policisté od soboty řeší napadení a zranění muže v městské části Křimice. „K napadenému muži přistoupil zezadu agresor a uhodil ho. Napadený upadl na zem. Agresor utekl. Zraněný muž se ještě dostal domů a zavolal na tísňovou linku policie,“ informoval policejní mluvčí Koželuh. Zraněný muž byl následně převezen k ošetření do plzeňské fakultní nemocnice.

V minulosti působil Petr Otásek na postu náměstka plzeňského primátora, řešil záležitosti spojené s problematikou výstavby dálničního obchvatu Plzně. Do října 2001 byl Otásek předsedou ČSSD v Plzni. Starostou Křimic se stal Otásek jako kandidát Sdružení občanů Křimic.

Útok související s politikou zažil v roce 2009 i poslanec a bývalý náměstek hejtmana Plzeňského kraje Vladislav Vilímec (ODS). V centru Plzně jej napadl pěstí jiný politik, Václav Prokůpek, který v minulosti kandidoval za Sdružení nestraníků nebo Dělnickou stranu. Útočník se k činu před soudem nepřiznal. Od soudu zatím Prokůpek vyvázl s dvouměsíčním trestem odnětí svobody s roční zkušební dobou za výtržnictví. Při útoku Vilímec inkasoval několik ran pěstí do obličeje, on sám se nejprve bránil deštníkem a pak raději utekl. Pachatel měl Vilímcovi sprostě nadávat a vytýkat mu politiku ODS.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (14 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Muf 21.07.2014 20:33, Reagovat

Od kdy má Plzeň městské části?

mufmuf 22.07.2014 03:35, Reagovat

jste ukázkou toho, že přístup k internetu má každý blbec, ale ne všichni ho umí využít.

muf 22.07.2014 11:12, Reagovat

..a vy jim hned můžete dělat předsedu:-)..kvalifikaci, jak všichni vidíme, na to máte dostatečnou!

KAB-2 22.07.2014 06:39, Reagovat

Ona ta otázka není zas tak mimo jak to vypadá, Plzeň "městské části" skutečně nemá a Muf se ptá správně.

Novináři by měli být přesní a proto by měli používat skutečné názvy a ne jakýsi politický nebo jaký je to slang.

Plzeň je členěna do městských obvodů a tedy zde konkrétně jde o městský obvod Plzeň 5 - Křimice, kde je Otásek starostou.

Holub 22.07.2014 09:24, Reagovat

To si ale pletete práci novináře s úředním věstníkem. Myslíte, že ten výraz "městská část" je čtenáři nesrozumitelný? Opravdu byste chtěl, aby novináři všude psali například "Škoda Auto, a.s."? Škoda Auto by nestačilo?

Vosí Hnízdo 21.07.2014 18:40, Reagovat

Tak podle popisu bych to tipoval na nějakého pochopa a mlátičku z ODS JUgend - Mladých konzervativců. Však oni jsou takovými rvačkami velice známí. Nebo, že by také "za to mohl" Putin, jak je oblíbeno teď říkat v pravicových kruzích??

No a ? 21.07.2014 15:58, Reagovat

To je riziko povolání - proto také mají platy jaké mají, aby takové věci ustáli a vyplatilo se jim dělat politika i za tu cenu, že je lidé nenávidí, když kradou a zpronevěřují společné peníze. Ono kdyby se politici chovali ke společnému majetku stejně jako ke svému, nikoho by to nedráždilo a nikdo by je nenapadal.

Sršní Hnízdo 22.07.2014 09:26, Reagovat

Může za to komunistický ocásek Vosí Hnízdečko

Josef 21.07.2014 16:42, Reagovat

A co komu udělal Otásek? Jestli víš, kdo krade, tak je Tvojí povinností to oznámit. Jinak jen plácáš, bambulo.

Josef je hulvát 21.07.2014 20:04, Reagovat

Píšu to obecně, hulváte a troubo. Co komu udělal Otásek nevím, nikdy jsem o něm neslyšel. Ale politik, který nekrade, neexistuje - minimálně ne ve střední a východní Evropě. Taky je tu varianta, že si to kvůli zviditelnění před volbami udělal sám - co by jeden neudělal pro takové úžasné koryto bez zodpovědnosti. A když už něco ukradne, český právní řád to za krádež nepovažuje.

Josef 22.07.2014 07:17, Reagovat

Že kradou všichni politici, tímto názorem urážíte všechny obce ä města, jejich starosty, primátory, zastupitele, senátory a poslance, kteří pracují poctivě pro své obce. A není to práce vůbec jednoduchá. Můžete se přesvědčit, když budete na podzim kandidovat a budete zvolen, změníte názor. Jinak jen plácáte a urážíte. Mám pocit, že si tímto jen léčíte své mindráky.

No jistě 22.07.2014 12:42, Reagovat

Mindrák máte vy, protože si o vás lidi právem myslí, že všichni kradete. Tak přestaňte krást, dělejte to co máte za to co máte mít (a že je to dost) a lidi si to myslet logicky nebudou.

Proč jsme asi na úrovni postkoloniální Afriky jako Kongo apod., pokud jde o korupci - protože neexistuje jediná veřejná zakázka, která by nebyla předem domluvená mezi politiky a jimi spřízněnými "podnikateli".

Karel 23.07.2014 07:25, Reagovat

Zase jeden blábolista, který neví o čem mluví. Jestliže lumpárny , které uvádí, neoznámí, sám se v této chvíli dopouští trestného činu.
Fakt si přeji, nahlaste to a nekecejte.

noKarel 23.07.2014 08:36, Reagovat

Oznamovat veřejně známé skutečnosti je poněkud iracionální požadavek hodný skutečného inteligenta s vymytým mozkem, koukám. Jsou toho plné noviny a plné zprávy skoro každý den - ale nikdo to neřeší, zločinci si užívají ukradené miliardy a smějí se nám do obličeje, jak se jim na to placením daní pěkně skládáme. Oznamovat v tomto Kongu cokoliv policii nemá smysl, to je účinnější to rovnou hodit do koše, policie nic řešit nebude a kdyby, tak na příkladech zkorumpovaných poslanců jsme viděli, jak pěkně a rychle to umí zastavit soud, aby se jim náhodou nestalo, že budou za zlodějiny potrestaní.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.