Lidé z Pilsen Steelu

Lidé z Pilsen Steelu | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Nejpopulárnější politik

Karel FerschmannKarel Ferschmann

Starosta Němčovic

Více

Pavel PrincPavel Princ

Starosta Kolince

Více

Ivo GrünerIvo Grüner

Náměstek hejtmana pro regionální rozvoj, fondy EU a informatiku, zastupitel, místostarosta

Více

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Politici - Náhodný profil

Božena VaňkováBožena Vaňková

Ředitelka MkS Tachov

Více

Jan HutterJan Hutter

Terchnolog

Více

Josef ČervenýJosef Červený

Starosta obce Bezděkov

Více

Lidé z Pilsen Steelu

Plzeň, 06.07.2012, aktualizováno 07:16 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

  V Plzni žiji už 25 let a mám tohle město moc ráda. A to se vším, co k tomu patří. To, že se stalo hlavním městem kultury 2015, jsem uvítala s upřímnou radostí a těšila se na všechny akce, které k tomu budou patřit. No a teď to vypadá, že s kulturou je konec.

  Můj životní partner je totiž zaměstnancem firmy Pilsen Steel. Situace tam není vůbec dobrá, minulá výplata zpožděná, pak odstávka a v pátek se dozvěděli, že jim odpojí ČEZ energii. Dostavila se směsice zklamání a vzteku. Na majitele, který je dostal až na dno, na odbory, které nedělají vůbec nic, na představitele města, kteří poslali pouze návod „Kterak postupovat na Úřadu práce při vymáhání mzdy nevyplacené “. Do práce samozřejmě nešli a teď všichni čekají, jak to dopadne.

   Věřte, že když před sebou vidíte chlapa jako hora, jak mu po tváři tečou slzy bezmoci, není vám nejlépe. Takových, jako on, je tam asi 900. Mají rodiny, partnerky či manželky (naštvané stejně jako já), někde už jsou i dospělé děti. A to jsou všechno potenciální voliči podzimních voleb. Kolik asi, 1500? No, zdá se mi, že je to hodně. Koho budou volit? Ty „dnešní“ tedy určitě ne!

  Ten „můj“ mě často volal k televizi, abych se šla podívat na něco, co se dělalo právě u nich, ve Steelu. Ať už to byla větrná elektrárna nebo obří ruské kolo v Londýně a pak i něco, co jsem nepoznala, ale on byl na to pyšný. A takových lidí je tam plno. Stále jim na téhle fabrice záleží a vidí, jak ji její ruský majitel tuneluje. A odbory mlčí.

  Další průšvih je samozřejmě existence postižených rodin. Kolik jich asi tak může být? Dovoluji si hádat, tak 800? Je to málo? Co s nimi bude?

  Můj partner je ročník, který už je na trhu práce nezajímavý  a to znamená jediné. Když bude mít štěstí, skončí někde v supermarketu jako sekuriťák. Jak zaplatíme všechny poplatky ani nechci myslet.

   Vím, že v tom nejsme sami, Ale mám dojem, že se o tak velikou firmu nikdo nestará ani nezajímá. Pro nikoho to není důležité, pro média asi také ne.

  Kdybych byla politikem, měla bych moc špatné spaní. Měla bych totiž strach, že se mě někdo někde zeptá, jak je možné, že jsme to dopustili a nic neudělali. Ale oni asi spí dobře. Možná, že po příštích komunálních volbách se na „pracáku“ potkáme s nimi. I když asi ne. Většina se o sebe dovede postarat a to nikoho neurážím, tak to prostě je, to vidíme kolem sebe dnes a denně.

  Nejhorší je ale právě ta bezmoc a čekání. A strach, že to špatně skončí. Že to, co mělo tady takovou tradici, skončí liknavostí jedněch a mazaností druhých v propadlišti dějin.

Autor: Simona Skřivanová

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • továrna | Autor: google

Doporučujeme také


Diskuse (41 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Simona Skřivanová 24.07.2012 01:19, Reagovat

Jsem ráda, že se rozpoutala diskuse, protože se mi zdálo, že je to všem jedno. Teď vím, že to není pravda. Jedno je to pouze těm, kdo by měli rychle začít něco dělat.

Vosi Hnízdo 24.07.2012 10:19, Reagovat

Obávám se, že na "začít něco dělat" v této věci je pozdě. Škodovku máte rozkradenou, vytunelovanou, zplundrovanou. A pokud lidé hodně brzy nevezmou spravedlnost do svých rukou a hodně nahlas nevyrazí do ulic za okamžité sesazení Vlády Národní Pohromy po vzoru např. Španělska (v těchto dnech tam je v ulicích skoro 2 miliony lidí) nebo Islandu, kde lidé zlodějskou vládu sesadili (o tom Vám zkorumpované TV neřeknou), skončí jako vydrancovaná planina i naše republika a její lid. I ti Slováci se dokázali ozvat více nahlas. Přiznejme si, že nejlíp nám bylo v socialismu, tak proč to neobnovit. Nebo chcete také omílat banánovou a vložkovou rétorikou? Po dobrém už se mluvilo dlouho, vyjednávalo se a lid sklízí jen posměch, urážky a tvrdé rány ze strany státu. Teď to chce už opravdu pevnou ruku a žádné servítky.

Pavel Dostál 26.09.2012 14:59, Reagovat

Jo, takže hodláte zřejmě vypucovat uniformu Lidových milicí, co... Ježišikriste, mně je z těch vašich blábolů skutečně nanic... :-(

Filomena Škvarková 26.07.2012 10:24, Reagovat

miluju chytráky, co vždy vědí, co by se mělo dělat a kecají a kecají.Sleduji tuhle diskuzi od začátku, a Vosí Hnízdo je jeden z nich. A nebo provokatérek? Zdravím vaše rudé trenky, proč? No dyť vy víte všechno nebo né? Jo a co jste dělal tehdy v 89 roce vy?
Pokud jste mladší ročník, tak se do toho neple´tte, moc toho o starý době nevíte, pravděpodobně vás opečovávali rodiče.

pavys 12.12.2013 17:36, Reagovat

Jasně, si mladej tak mlč, to jenom my starý máme patent na rozum! Podívej se jak to tu pěkně vedeme...

Vosí Hnízdo 27.07.2012 10:22, Reagovat

A na nás pamětnících je mladým říkat, jak jsme my mohli například jednoduše zakládat rodiny, jak bylo bezplatné školství, zdravotnictví, levné nájmy, jistota práce i odpočinku, jistoty na stáří a nemoc. A zapla't Bůh, že už na to ti mladí začínají slyšet. Mají totiž lží o socialismu dost a ruku v ruce jim nahrávají do noty i jejich radikálnější přátelé zejména z jihu Evropy, ale třeba i z USA - Ocupy Street

Vosí Hnízdo 27.07.2012 07:39, Reagovat

A ještě něco milá zlatá. Mladík sice už zrovna nejsem, ale nevidím jediný důvod, proč by se mladí, PRÁVĚ MLADÍ neměli zajímat o dění kolem sebe a hlavně o svoji budoucnost. Co je čeká pod vedením pravičáckých kapitalistických gaunerů si už uvědomuje hodně velká většina. Ve světě proti řádění kapitalismu protestují právě mladí, kterým je jasné, že půjde-li to takhle dál, čeká je na stáří jediná jistota. Most, kanál v lepším případě zemljanka v lese a žebrota.

Filomena Škvarková 27.07.2012 23:20, Reagovat

Jo takhle je to, tak Vy jste byl Rudá knížka, co? Tak to byste si měl říkat místo Vosí hnízdo raděj Teplej pelech, jenže z toho vás asi vysypali...

Pavel Dostál 26.09.2012 14:56, Reagovat

Přesné... :-) Stejně je zajímavé, jak se všichni tihle socánci skrývají pod anonymy... :-)

Vosí Hnízdo 27.07.2012 07:33, Reagovat

A já zase "miluji" chudáky, kterým je marasmus, který tady je po puči v 89 roce lhostejný. Jsou to totiž buď absolutní vylízanci, vděční za každou ohlodanou kost hozenou od pána nebo grázlové, kterým tento režim umožnil si nahrabat a nakrást. U ženského pohlaví to může být ještě jeden případ, říkám jim pasivní prostitutka, totiž ženská, která se vdala z vypočítavosti za zbohatlíka, dřepí doma a o životě mimo módních přehlídek nemá ani ánung. A Váš projev mi dává tušit, že budete směsice všech tří. Normální člověk zticha nebude a jestli sledujete mé příspěvky a nelíbí se vám mi je šuma fuk. Jen bych s vašimi názory byl opatrný někde na veřejnosti. To by nemuselo dobře dopadnout. To berte jako přátelskou radu aby Vám třeba někdo v nejlepším případě neplivl do obličeje. Vím, že Plzeň je město s největší hustotou příslušníků ODS na počet obyvatel (více než Praha!!) a podle toho to tu vypadá. Gauneři na radnici a ve vedení města, kteří zapříčinili zločinecké privatizace. A podle toho to dopadlo.

Pavel Dostál 26.09.2012 14:55, Reagovat

Ovládejte se! Sice je mi jasné, že na nic jiného než na urážky se člověk jako vy asi nezmůže, ale přesto - mírněte se.

Simona Skřivanová 27.07.2012 22:51, Reagovat

Vážené Hnízdo, četla jsem Vaše příspěvky do všech současných diskusí na Regionu pod lupou. Jsou všechny psané ve stejném duchu. Zde jste se ale už uchýlil k urážkám. Myslím, že to není vhodné. Pokud už nemáte co říci a to asi nemáte, obraťte, prosím, svoji pozornost jinam. Děkuji.

Vosí Hnízdo 28.07.2012 10:40, Reagovat

Je vidět, že jsem ťal do živého, potrfená husa zakýhala.

Filomena Škvarková 30.07.2012 00:49, Reagovat

Tady od samýho začátku hýkáte akorát VY, trefenej Husáku.

Anonym 07.08.2012 11:24, Reagovat

Píšete Husáku z velkým H, tzn. máte na mysli asi prezidenta Husáka. Toho jsem si velmi vážil. Za něho si lidi v této zemi žili, jako nikdy předtím, vážená.

Pavel Dostál 26.09.2012 14:53, Reagovat

Podpora masového vraha, gaunera a diktátora Husáka od člověka s podpisem Anonym skutečně sedí. Styďte se!

Filomena Škvarková 07.08.2012 12:01, Reagovat

Ano, taky jsem to zažila. Jestli Vám stačí žít ze vzpomínek, tak jste na tom dost špatně. Urážky a výpady nejsou řešení. Vše se nějak vyvíjí a TO je třeba ŘEŠIT. Na druhou stranu - podpis anonym taky o něčem svědčí...

Anonym 08.08.2012 11:57, Reagovat

ano řešit socialistickou revolucí!!!!!!!

Filomena Škvarková 08.08.2012 12:26, Reagovat

jsem zaměstnanec Pilsen steelu a vaše socialistická revoluce nám je teď fakt tak na "dvě věci".

Anonym 13.09.2012 00:36, Reagovat

Děláte jako byste byli první bez práce, takových už bylo a ještě bude!!!!!

Filomena Škvarková 13.09.2012 23:26, Reagovat

Schováváte se za označení "Anonym", tak se podepisovali za totáče akorát udavači a jiní "slušní" lidé. My přejeme Vám to, co Vy nám. Doufám, že na Vás taky došlo. Paní Skřivanová je na Vás příliš slušná. Já bych Vás poslal tam, kam patříte. A vůbec bych Vás nelitoval.

Anonym 05.09.2012 11:15, Reagovat

V tom případě vám přeji, ať vás vykopou na dlažbu a ať se ani neopováží vám dávat nějaké odstupné. Až budete chcípan na almužně, možná začnete přemýšlet jinak.

Filomena Škvarková 14.09.2012 17:56, Reagovat

a píše se "chcípat" a ne "chcípan", Vy inteligente

Simona Skřivanová 10.09.2012 14:52, Reagovat

Lituji Vás, asi i Vy jste mezi těmi, které něco takového postihlo. Ale proč si vyléváte vztek tady a ne na dlažbě nebo v parlamentu či před radnicí?

Anonym 26.08.2012 12:29, Reagovat

...tak doufám, že vás pilsen steel vezme na hůl a ještě se radujte a řešte. dobře vám tak!! Je jediné řešení, pořádná REVOLUCE, jak už to tu někdo napsal nahoře.

Filomena Škvarková 26.08.2012 23:09, Reagovat

Je úžasné, jak neuvěřitelně ubohá a nenávistná je Vaše reakce. Vám by zjevně udělalo radost, kdyby Steel padl, vše se zničilo a lidi zůstali bez práce. Tím pádem i někteří bez bydlení a bez jakékoli možnosti obživy z důvodu věku. Plivejte si okolo sebe zlobu a nenávist, vždyť ono se Vám to vrátí.Vezměte si tu svoji revoluci a jděte třeba sáňkovat. Ale bacha na kameny, z kopce to teď bude trochu drhnout. My oceláři chceme do práce a doufáme, že se to brzy zase rozjede. Jste obyčejný provokatér, co využívá cizí neštěstí pro šíření vlastní zloby. Že Vám není hanba. Ale Vy stejně nevíte, co to je...

KAB 23.07.2012 20:55, Reagovat

Tohle má bohužel původ v totálně zpackané privatizaci (pamatuji si jak se Klaus plácal po zádech s těmi co to udělali) - dnes po tolika letech už to de fakto řešit ani vyřešit nejde a i když to je obrovská škoda a pro několik tisíc lidí zaměstnanců a jejich rodin strašná rána, tak ta firma už asi zachránit nepůjde (politici tu už v této fázi moc nezmůžou).

Vosí Hnízdo 20.07.2012 17:02, Reagovat

Vážená paní Skřivanová. Jak níže z Vaší poznámky vyplívá, nechcete agitovat pro KSČM. V tom případě si za svoji situaci částečně můžete i sama. Nevím, zda jste o puči v 1989 roce chodla řinčet klíčema, nevím, koho jste volila po převratu až do dnešní doby. Zamyslete se nad tím. Jste jistě pamětnice, tak se zamyslete, jestli by se toto se Škodovkou stalo za komunistů. Tehdy Škodovka měla nějakých 60000 zaměstnanců, dávala práci celému kraji. Teď se podívejte co z ní zbylo a z jiných fabrik také (ČKD atd). A Vy si tady napíšete, že nechcete dělat komunistům agitku. To máte strach, že Vám někdo, nějaký pravičácký syčák, který by dnes udělal nejlíp, kdyby byl zalezlý a měl hlavu v písku vyčiní? Komu ve Vaší situaci byste tedy tu agitku dělala? ČSSD, která se vždy spřahne s pravicí, či nějaké pidistraně? Či snad jste volič pravice? To si snad raději ani nestěžujte. Všichni, kteří jsme minulý režim zažili a byli alespoň trošku slušní víme, že život tehdy a dnes, to snad ani nejde srovnávat. Komunisté dali lidem práci, jistoty na nemoc a stáří, bezplatné studium i zdravotnictví. Nemusela jste se obávat, že nezaplatíte nájem a exekutor Vám všechno sebere. To chcete být pořád servilní a bojíte se přiznat, že to tehdy bylo lepší? Čeho se bojíte, vždyť už nemáte co ztratit. To Vám je jedno, že jiní bohatnou na Váš vrub, z Vaší dřiny a dřiny Vašeho manžela? Divím se Vám ve Vaší situaci, že něco takového napíšete, že nechcete dělat komunistům agitku. Právě lidé jako Vy by si měli uvědomit, že lepší život nás čeká jedině v socialismu. Otevřeně říkám, že za komunistů bylo 1000x lépe!!

Pavel Dostál 26.09.2012 14:50, Reagovat

Vy jste opravdu blázen... Píšete: "Komunisté dali lidem práci, jistoty na nemoc a stáří, bezplatné studium i zdravotnictví." - a já to vysvětlím, jak to bylo VE SKUTEČNOSTI. "... práci..." - jo, ale vysokoškoláci, vědci, intelektuálové apod. nesouhlasící s režimem KSČ pracovali v kotelnách a na jejich místech seděli ignoranti s rudou knížkou, "... jistoty na nemoc a stáří..." - to by mě zajímalo jaké jistoty - snad jedině, že když se ozvěte, StB si vás podá :-), "...bezplatné studium i zdravotnictví" - jo, jenže opět, studovat mohli jen privilegovaní potomci z komunistických rodin; a zdravotnictví: kromě toho, že ve srovnání se zdravotnictvím na tehdejším Západě by moc dobře nedopadlo, rozhodně nebylo stejné pro všechny, jak vy si možná bláhově myslíte... Chápu, že paní Skřivanová je v těžké životní situaci, ale život se nemazlí i s jinými a mnohdy mnohem hůř - její manžel má smůlu a můj soucit, že zrovna pracoval ve firmě pravděpodobně patřící gaunerům, ale za to nemůže zbytek společnosti a jít kvůli tomu volit totalitní stranu?! To skutečně ne... A pane Vosí Hnízdo nebo paní nebo co, ani nechci vědět, co vy jste za komunistů děla/a...

Pavel Dostál 26.09.2012 14:40, Reagovat

Vy jste opravdu blázen... Píšete: "Komunisté dali lidem práci, jistoty na nemoc a stáří, bezplatné studium i zdravotnictví." - a já to vysvětlím, jak to bylo

***** 22.07.2012 17:39, Reagovat

VOSÍ HNÍZDO, NEMŮŽU S TEBOU SOUHLASIT, KAPITALISMUS PŘECE DÁVÁ TAKÉ JISTOTY, ŽE POCTIVOU PRACÍ SE NEUŽIVÍŠ A NIKDO JI ADEKVÁTNĚ NEOCENÍ, ŽE MŮŽEŠ V PRÁCI DĚLAT CO CHCEŠ A NIKDY TO NEBUDE DOST DOBRÉ, A HLAVNĚ, ŽE TĚ KAPITALISMUS KLIDNĚ NECHÁ CHCÍPNOUT NA CHODNÍKU :-))))

Vosí Hnízdo 23.07.2012 11:10, Reagovat

Ano, omlouvám se, že jsem na tyto JISTOTY kapitalismu zapomněl. Děkuji za doplnění a samozřejmě souhlasím.

Pavel Dostál 26.09.2012 15:01, Reagovat

Hvězdičky a Vosí Hnízdo - hm, vskutku originální jména diskutujících... Anonymita již předem ukazuje, jakou formou hodláte diskutovat...

petrsir 17.07.2012 15:51, Reagovat

Já jsem bývalý zaměstnanec ŠkodaSteel dnes v důchodu ale to co se stalo mně samozřejmě není jedno. Ale to co se stalo má počátek v devadesátých letech a toto je důsledek všeho. Ale ten kdo prodal společnost ruské společnosti má jméno a proč ten se nemusí nikomu zodpovídat za rozhodnutí které udělal? Proč není možné ho volat k zodpovědnosti? Toto je vůbec divný kapitalismus ve kterém nyní žijeme. Politici mají starost pouze o svou kapsu a toto prý vyřeší trh. To může fungovat ale to ten kapitalismus musí bý trochu jiný a nebo politici kterým jde o něco jiného než jak si nakrást co nejvíce.

Vosí Hnízdo 20.07.2012 17:12, Reagovat

Pane Petře, napíšu Vám to asi takto. Kapitalismus nemá chyby, kapitalismus je chyba. Kapitalismus vždy zůstane kapitalismem, systémem založeným na vykořisťování člověka člověkem. Ale to byste jako důchodce měl vědět. Nikdy, podotýkám NIKDY se kapitalista nepodělí o své zisky bez možnosti dalšího vlastního prospěchu. Jste pamětník, tak si myslím máte životní zkušenosti. Přesto si neodpustím Vám sdělit toto: Kapitalismus nikdy jiný nebude. Chceme-li lepší život, musíme se kapitalismu zbavit!

Pavel Dostál 26.09.2012 14:38, Reagovat

Pane anonymní Vosí Hnízdo, to co tu píšete, jsou takové nehorázné hlouposti, že mi z toho jde až hlava kolem!40 let brutální socialistické/komunistické totality Vám nebylo málo?! Nechci psát urážky nebo tak, na to jste zřejmě expert Vy, ale moc by mě zajímal ten Váš příspěvek společnosti, tedy to, jak "vy se dělíte s jinými o své zisky". Toto jsou samozřejmě naprosté hovadiny co výše a valstně všude tady píšete, nezlobte se na mě. Co se týče článku paní Skřivanové, naprosto chápu její rozhořčení. Chyby se staly pravděpodobně již v roce 2003, kdy stát prodal svůj podíl ve Škodě Holding firmě Appian Group - nepovažuji za chybu privatizaci Škodovky, to naopak považuji za správný a jediný možný krok, ale celý obchod byl netransparentní a pravděpodobně prolezlý korupcí. Od okamžiku, kdy stát neměl ve společnosti podíl, nelze v podstatě chtít po státu nějaký zásah - samozřejmě jiná by byla situace, kdyby ve společnosti docházelo k porušování zákona, což by ovšem musely prokázat orgány činné v trestním řízení. Suma sumárum, stát s vysokou pravděpodobností selhal při prodeji celé firmy a to ve smyslu netransparentnosti a korupčního charakteru celého obchodu. Na druhou stranu stát nemůže zasahovat do právních záležitostí soukromé firmy, pokud ovšem nedošlo k prokázanému porušení zákona.

*** 06.07.2012 09:41, Reagovat

Bohužel, když si volíme takové-hle lidi do vedení státu, co tam jsou. Tak se potom nemůžeme divit, co se tady v celém státu děje. Skoro všechno je rozprodané, vytunelované, odkloněné, zadlužené, případně má nejasnou vlastnickou strukturu atd, protože naše zákony jsou děravé.
Můžu vám říct, že komunisté byly proti současné vládě velcí odborníci a stát prosperoval. Každý měl práci a zdravotnictví bylo zdarma a proto na to myslete při volbách a volte jedině KSČM a nikoliv ČSSD, ODS, TOP09 a jiné slibotechny co tady vládnou už přes 20 let!

Vosí Hnízdo 20.07.2012 17:04, Reagovat

Plně s Vámi souhlasím, viz můj komentář nahoře k tomu, co Vám paní Skřivanová odepsala.

Pavel Dostál 26.09.2012 16:07, Reagovat

Jo a debatu s vámi Vosí Hnízdo bych ukončil tímto odkazem:
http://www.youtube.com/watch?v=W4Y1cN-qIeI
:-D :-D :-D

Simona Skřivanová 06.07.2012 20:23, Reagovat

Jen bych k tomu ráda dodala, že tohle není agitka za zvolení KSČM!!! Tohle je o lidech. A je úplně jedno, z jaké jsou strany. Nastala situace, kterou je potřeba řešit a ne zneužívat k manipulaci s občany!

*** 07.07.2012 11:21, Reagovat

Tohle není předvolební agitka, jen realita dnešní doby, více než 20 let po revoluci!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.