Projekty z našeho regionu získaly z ROP Jihozápad 1,2 miliardy korun

Projekty z našeho regionu získaly z ROP Jihozápad 1,2 miliardy korun | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený6,29%
Spokojený47,55%
Zklamaný19,58%
Zdrcený11,89%
Šokovaný14,69%

Celkový počet hlasů: 143

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Roman ZarzyckýRoman Zarzycký

Uvolněný předseda Kontrolního výboru ZMP

Více

Antonín SchubertAntonín Schubert

Starosta Modravy

Více

Václav RaisVáclav Rais

Student

Více

Projekty z našeho regionu získaly z ROP Jihozápad 1,2 miliardy korun

Plzeňský kraj, 14.07.2014, aktualizováno 12:30 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Desítky projektů v Plzeňském kraji uspěly s žádostí o podporu v dalších výzvách Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Jihozápad. Celkovou částkou téměř 1,2 miliardy korun v rámci 27. až 32. výzvy program podpořil jak projekty z oblasti kultury a sportu, tak z oblasti rozvoje dopravní infrastruktury.

Peníze z ROP Jihozápad například pomohou vybudování Muzea knihtisku a knihy v Plzni, které by mělo být otevřeno v červnu příštího roku. Ojedinělá expozice nabídne návštěvníkům mimo jiné prohlídku historických knihtiskařských strojů či ukázku historických typografických technologií a tiskovin. K dispozici bude i audiovizuální centrum, které poslouží k rozšíření informačních a vzdělávacích možností budovaného muzea. „Tento projekt získal prostřednictvím ROP Jihozápad celkovou dotaci takřka 13 milionů korun,“ řekla ředitelka Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad Michaela Šímová s tím, že smlouva k projektu byla uzavřena letos 26. června. Peníze z evropských fondů poslouží k rekonstrukci části bývalé průmyslové budovy pro potřeby muzea a pořízení jeho vnitřního vybavení.

Také některé další projekty, které uspěly s žádostí o podporu z ROP Jihozápad, se týkají turistického ruchu a rozšíření nabídky pro návštěvníky regionu. S dotací takřka 20 milionů korun může počítat například projekt „Muzeum šumavského pivovarnictví – Tvrz Dešenice“, který by měl být dokončen v květnu příštího roku. V Dešenicích vzniká expozice, poukazující na bohatou historii šumavského pivovarnictví s důrazem na dějiny místního pivovaru. Návštěvníci uvnitř najdou výstavu spojenou s tradiční výrobou a konzumací piva na Šumavě a seznámí se s tradičními výrobními postupy. Celkové náklady projektu dosáhnou 23,8 milionů korun, smlouva k projektu byla uzavřena 2. července.

S pomocí peněz z ROP se také rozšíří nabídka Městského muzea Horažďovice o novou expozici loutek. „Tato expozice, upozorňující na loutkohereckou tradici v regionu, bude dle smlouvy z 30. června zřízena v dosud nevyužívaných přízemních prostorách zámku. Z celkových nákladů 12,1 milionů korun, pokryje více než jedenáct milionů Kč dotace z ROP. Návštěvníci i obyvatelé Plzeňského kraje jistě uvítají i obnovu kostela sv. Víta v Dobřanech. Tato významná kulturní památka ve vlastnictví města slouží kulturním účelům, mimo jiné se v ní pořádají výstavy, koncerty a společenské akce,“ řekl Ivo Grüner (ČSSD), předseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad a náměstek hejtmana Plzeňského kraje.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.