O lídrech stran pro bitvu o magistrát máme víceméně jasno, počkáme si ještě na programy

O lídrech stran pro bitvu o magistrát máme víceméně jasno, počkáme si ještě na programy | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Tomáš ZelenýTomáš Zelený

Podnikatel

Více

Jan RejfekJan Rejfek

Starosta Dešenic

Více

Václav RaisVáclav Rais

Student

Více

O lídrech stran pro bitvu o magistrát máme víceméně jasno, počkáme si ještě na programy

Plzeň, 11.07.2014, aktualizováno 18.07.2014 17:27 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Většina politických stran, které mají možnost zasáhnout v podzimních volbách do bojů o plzeňský magistrát má již jasno o podobě svých kandidátek i lídrech, kteří je povedou. Volič se má na co těšit a můžeme očekávat zajímavé souboje, kdy proti sobě budou stát i bývalí spojenci. Volební programy si partaje i mnohá hnutí a další politické subjekty zatím hlídají, na veřejnost většinou pouštějí jen některá obecná témata a oblasti, které jsou u všech víceméně stejné nebo podobné. Kompletní programy tak bude mít volič k dispozici většinou až po prázdninách.

Největší bitvu lze samozřejmě očekávat mezi koaliční ODS, kterou vede do voleb Martin Baxa a ČSSD s Martinem Zrzaveckým v roli lídra. Do tohoto boje ovšem zcela jistě zasáhne poprvé na komunální úrovni i hnutí ANO vedené v Plzni poslancem Pavlem Šrámkem, který se netají přáním volby vyhrát a magistrát obsadit svými lidmi. Velké ambice si dělá samozřejmě i TOP 09 v čele s Ondřejem Ženíškem a KSČM vedená krajským radním Václavem Šteklem.

Svá křesla v městském zastupitelstvu budou chtít obhájit Občané.cz, které zřejmě povede jako lídr do voleb zastupitel Marcel Hájek. Mít možnost rozhodovat o dění ve městě chce samozřejmě i Pravá volba pro Plzeň, která má v současném zastupitelstvu dvě křesla a lídrem se stal zastupitel Vladimír Duchek. Do městského zastupitelstva by se po létech rádi vrátili zástupci KDU-ČSL, jejichž lídrem je Petr Náhlík a vzhledem k výsledkům z posledních parlamentních voleb by lidovci nemuseli být bez šancí ani na komunální úrovni.

Křesla v městském zastupitelstvu hodlají urvat i noví dravci působící v komunální politické sféře. Vedle již zmíněného hnutí ANO to budou dva nové subjekty Změna pro Plzeň a uskupení Společně za Plzeň, jež tvoří čtyři politické formace a to Plzeňská aliance, Česká pirátská strana, politické hnutí Změna a Strana zelených. V čele obou uskupení stojí nyní proti sobě jako soupeři bývalí spojenci v přípravě referenda o OC Corso. Změnu pro Plzeň vede Martin Marek, zatímco Společně za Plzeň Petr Vaněk.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (17 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Josef 15.07.2014 07:45, Reagovat

A na které kandidátce je lídrem Vosák? Všechno zná, všechno umí, ví,jak na to. Miluji Vosáka , chci ho volit!

KAB-2 14.07.2014 19:17, Reagovat

K čemu má tahle dlouhá diskuze sloužit? :) Každý ať volí toho, o kom si myslí, že ho bude nejlépe zastupovat. Přece je jasné, že zelený nepřesvědčí komunistu a odéesák zase socialistu, že jen a pouze jeho volba je správná.

Vosí Hnízdo 14.07.2014 13:15, Reagovat

No, koukám, že se nám tady rozmahají poskoci od Svobodných. S jedním Svobodným jsem tady před časem diskutoval, jmenoval se Pavel Dostál a byly to názory k popukání, dodnes na ty perly vzpomínám. Pak jsem před volbami šel kolem křižovatky U Práce a tam vedle pomníku amerických destruktérů Plzně se pohybovalo umaštěné, vlasaté hospodské individium v džínové bundě a rozdávalo tam plakáty Svobodných. Stačí mi jejich propagace, že se každý má starat sám o sebe. Co tato fašistická enkláva tedy bude dělat s lidmi až jim dojdou síly, zradí zdraví a potkají je jiné nepředvídatelnosti? Potupně se budou muset podrobovat Drábkovým lustracím zdravotního stavu, podle kterých je zdravý i bezruký a beznohý??!! No potěš!! Naštěstí tahle fašistická verbež moc příznivců nemá a je to jedině dobře. Lidé už jsou na to "postarej se sám" hodně hajsaví!!!

Marek 14.07.2014 13:25, Reagovat

Jasně, pouze pan Valenta u branky působí jako výkladní skříň.

Petra 13.07.2014 14:18, Reagovat

Autor článku opomněl i další politické subjekty, jako jsou například Svobodní, Občané pro Plzeň a další... Budu doufat, že to je jeho neznalost a ne záměr...

Volič 13.07.2014 19:23, Reagovat

Svobodní se snad v Plzni nějak profilují? Děs běs tahle strana!

Petr 13.07.2014 20:08, Reagovat

Ano, Svobodných se dočkáte pane Volič. Jaký s nimi máte problém? Vadí Vám, že nechtějí řídit Váš život nebo přerozdělovat Vaše peníze?

Volič 13.07.2014 22:22, Reagovat

Tak když vidím pana Macha, tak mi moc dobře není. Jen bych rád věděl, jaký program mají Svobodní v Plzni? Profilují se vůbec nějak? Existují vůbec nějací Svobodní v Plzni? Tři měsíce před volbama a není o nich vidu ani slechu :-)

Petr 13.07.2014 22:27, Reagovat

Věřte, že je v Plzni Svobodných dost, jistě budou mít (možná jako jediní) i pravicový program.

Volič 14.07.2014 11:25, Reagovat

Já vám věřím, ale víte, co dělá politiku? Když jsou ti lidé vidět, a když je znají. Schválně mi řekněte, alespoň 10 Svobodných, kteří chtějí ovládnout magistrát? :-) Tři měsíce před volbami a nemají ani lidi, ani program, ani nic :)

Marek 14.07.2014 12:35, Reagovat

Nechci Vám do toho mluvit, ale Svobodní mají hotové kandidátky jak na magistrát, tak do všech větších měststkých obvodů. I program mají hotový. O jednotlivých lídrech proběhli interní primárky. Pokud média poskytnou Svobodným podobný prostor jako ostatním, hodně se o nich dozvíte.

Volič 14.07.2014 15:32, Reagovat

A proč ten program Svobodní nikde neprezentují? Myslíte těch pár obecných nicneříkajících frází, které jsou na webu Plzeňsko Svobodných? To myslíte vážně? Tak mi schválně řekněte 5 bodů programu Svobodných pro komunální volby?

Tomáš 19.09.2014 13:42, Reagovat

http://svobodnaplzen.cz/

Marek 14.07.2014 15:40, Reagovat

Třeba ho nejprve poví médiím a pan Beneš Vám jej zde pak otiskne ;)

Volič 14.07.2014 21:57, Reagovat

To jsou tajnosti - jsem zvědav na ty profesionály :-))

čtenář 11.07.2014 20:21, Reagovat

podívejte se na
www.pravavolba.cz

Volič 13.07.2014 19:24, Reagovat

Pravá volba rozhodně není pravá volba :-)

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.