Novým šéfem Zdravotnického holdingu Plzeňského kraje se stal Vlastimil Bureš

Novým šéfem Zdravotnického holdingu Plzeňského kraje se stal Vlastimil Bureš | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jaroslav BaborovskýJaroslav Baborovský

Důchodce

Více

Václav PelnářVáclav Pelnář

Ředitel společnosti

Více

Ladislav VágnerLadislav Vágner

ředitel Příkosické zemědělské a.s.

Více

Aktualizováno: Novým šéfem Zdravotnického holdingu Plzeňského kraje se stal Vlastimil Bureš

Plzeň, 30.06.2014, aktualizováno 07.07.2014 15:00 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Zdravotnický holding Plzeňského kraje (ZHPK) mění svého šéfa a 1. července bude v jeho čele stát Vlastimil Bureš. Do funkce předsedy představenstva společnosti jej jmenoval hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs (ČSSD) a náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Václav Šimánek (ČSSD). V manažerské pozici nahradí Bureš, jenž prošel výběrovým řízením, bývalého šéfa Miloše Suchého, který bude v holdingu působit dále na jiné pozici. Ve zdravotnictví není Bureš žádným nováčkem, od 80. let pracoval jako lékař ve Fakultní nemocnici Plzeň a od roku 2007 do roku 2011 řídil Stodskou nemocnici.

Novým šéfem Zdravotnického holdingu Plzeňského kraje se stal Vlastimil Bureš | Autor: Archiv REgionpodlupou.czNovým šéfem Zdravotnického holdingu Plzeňského kraje se stal Vlastimil Bureš | Autor: Archiv REgionpodlupou.cz

ZHPK je společnost zřízená Plzeňským krajem k ovládání nemocnic zřizovaných krajem. Jedná se o čtyři nemocnice akutní péče a dvě zařízení následné péče. „Chtěl bych navázat na práci svého předchůdce, který začal měnit roli zdravotnického holdingu z té čistě řídící i na servisní. I já zastávám postoj, že holding by měl být pro nemocnice nejen drábem, ale také partnerem, který jim především pomáhá. Tu roli partnera chci dále posilovat,“ uvedl Vlastimil Bureš.

Hejtman ocenil Miloše Suchého, že vedl holding v období, které bylo pro zdravotnictví mimořádně složité. Vyjádřil přesvědčení, že pro celý resort a zejména malé regionální nemocnice nastává lepší doba. „Už letošní úhradová vyhláška je k našim nemocnicím o něco spravedlivější než ta loňská a očekává se růst mezd a tedy i odvodů do systému zdravotního pojištění. Doufám tedy, že od nového ředitele budu často slyšet, že hospodaření nemocnic se zlepšuje,“ řekl hejtman Václav Šlajs.

V loňském roce krajské nemocnice prohospodařily 290 milionů korun, což je o 100 milionů více, než se předpokládalo. Hrozivá ztráta v hospodaření nemocnic se rok od roku zvyšuje. Rekordní ztráty ve výši 190 milionů pak dosáhla Klatovská nemocnice. Ztrátu nemocnic kraj sice pokrývá, ale nehodlá ji nadále tolerovat. Vedení kraje ohlásilo pro nemocnice nepopulární kroky, které mají vést k jejich lepší kondici, jde například o ekonomickou zainteresovanost managementu nemocnic.

Opozice kritizuje, že financování krajských nemocnic se dostává do neřešitelné situace. „Zejména z důvodu navýšení ztráty Klatovské nemocnice. Je naprosto nutné opustit objekty staré nemocnice a nalézt jejich nové využití. Je nutné zefektivnit hospodaření s energiemi v nemocnici nové,“ komentoval situaci kolem ztrátových krajských nemocnic Pavel Čížek předseda zastupitelského klubu TOP 09 a STAN.

Na jmenování nového ředitele Zdravotnického holdingu Plzeňského kraje reagoval také místopředseda TOP 09 a poslanec Marek Ženíšek. „Doufám, že se nový ředitel Zdravotnického holdingu Plzeňského kraje Vlastimil Bureš bude neodkladně zabývat narůstající ztrátou Klatovské nemocnice a jejím hospodařením. TOP 09 od počátku kritizuje neefektivní způsob výstavby Klatovské nemocnice. Vadí nám, že výstavba byla zahájena bez prováděcí dokumentace a provázely ji časté změny projektů, které nebraly v potaz její budoucí energetickou náročnost. Není proto možné, tak jak to vedení kraje opakovaně činí, neustále se vymlouvat na úhradovou vyhlášku. Jak je možné, že nebyla nemocnice v plusu před zavedením krajem tolik kritizované úhradové vyhlášky? A proč není v plusu nyní, když se úhrady navyšují?“ konstatoval Marek Ženíšek.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.