Kasa je prázdná, ale zhasnout se již nedá!

Kasa je prázdná, ale zhasnout se již nedá! | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Kasa je prázdná, ale zhasnout se již nedá!

29.06.2014, aktualizováno 30.06.2014 10:11 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

     „To se nám to zase na tom obvodě ale děly věci, paní Müllerová!“. Přibližně takto by mohl popsat aktuální situaci na Lochotíně voják Josef Švejk, pokud by byl ovšem přítomen na posledním jednání zastupitelů městského obvodu Plzeň 1.

     Ale teď již vážně, neboť důvodů pro významně pozvednuté obočí je víc než dost.

     Osmnáctý červen tohoto roku proběhl pro zmíněný obvod ve znamení 31. zasedání zastupitelů. Těm byly ze strany vedení obvodu (ČSSD+odpadlíci od ODS) předloženy více jak tři desítky bodů k projednání a eventuálnímu schválení.

      Vhodné prostory pro jednání zastupitelů opakovaně poskytlo RDC Totem. Mimo obligatorních zpráv o činnosti rady, uvolněných členů zastupitelstva, několika informativních zpráv o práci orgánů MO, byly na pořadu jednání také změny v budoucích stavebních investicích, ale především a hlavně rozpočtové změny ve výši poskytovaných dotací a grantů.

     Jakým způsobem podělit žadatele nejprve navrhuje „Komise pro poskytování dotací z rozpočtu MO Plzeň 1“ zřízená Radou Městského obvodu, která je následně předkládá zastupitelům ke schválení. Zastoupení politických stran v komisi je však velice zajímavé, a tak někdy jsou potom „zajímavá“ i samotná rozhodnutí komisionářů.  Považte sami, ČSSD disponuje dvěma zástupci, tři posty si drží čerstvě vystoupivší členové ODS a jednoho člena má TOP 09.

     K úplnosti je nutno dodat, že pozici předsedy komise zastává starosta obvodu Mgr. Brabec (ČSSD), takže je zavedenou praxí, že si vlastní návrh (z komise) předkládá sám sobě (do Rady MO) a potom ještě také o něm jako zastupitel i hlasuje.

     Jen od začátku letošního roku byly na návrh této funkčně, ale i vztahově propojené ,,skupiny“ rozděleny finanční prostředky, které by samy o sobě postačovaly například na celkovou rekonstrukci jedné ulice v našem obvodě.

     V jakém objemu a kam mají finanční prostředky plynout, bych nerad sám hodnotil, ale síla moci a arogance, s jakou dnešní „lochotínští vládci“ disponují s penězi daňových poplatníků, je minimálně zarážející.

     Navrženou „cílovou stanici“ grantových a dotačních peněz si může každý občan ověřit na: https://usneseni.plzen.eu/index.php?page=podklady&id=1458 

      Své, dosti podstatné, místo vzhledem k jejich výši v porovnání se schváleným  rozpočtem tak zabraly například i změny ve vlastní investiční výstavbě (VIV) obvodu. Problémem z mého pohledu není zahájení a dokončení již připravených stavebních akcí, ale zadávání nových projektů, které už nebude možno v tomto roce realizovat. Pro dokreslení závažnosti současného stavu lze konstatovat, že v příslušných a zjevně nehospodárných a nezodpovědných "šuplících" leží na úřadě městského obvodu ladem nerealizovaná projektová dokumentace za více než šest miliónů českých korun.

     Dalším smutným faktem je i to, že přes zjevně oprávněnou kritiku opozice, nejsilněji ze strany KSČM, došlo k faktickému ,,rozprášení‘‘ Fondu rezerv MO, ve kterém bylo ještě na konci roku 2013 alokováno více jak 23 miliónů korun. A dnešní stav? Zůstatek činí 224 tisíc korun!

      Je nesporné, že finanční prostředky z Fondu rozvoje a rezerv mohly vhodně posloužit jako „polštář či nutná matrice“ pro dostatečné ufinancovávání akcí obvodu v příštích letech. Co však teď již naděláme?!

     Svým rozhodnutím současná koalice ve vedení obvodu opět jasně předvedla, že budoucí a zcela oprávněné potřeby občanů nejsou pro ně nic jiného než pár květnatých vět v předvolebních slibech servírovaných na křídovém papíře.

     Problematické hospodářské chování obvodu ještě umocnila svým velice zásadním rozhodnutím, finančně nadřízená koalice zastupitelů ODS a ČSSD sestavená v Zastupitelstvu města Plzně. Uvedené rozhodnutí se týkalo nového rozpočtového plánu, které, podle mého názoru, náš obvod také zásadně finančně poškodilo. V nejbližším časovém horizontu dojde k finančnímu propadu v našem rozpočtu zhruba o 50 milionů Kč a kdo si myslí, že je to pro obvod zanedbatelná částka, se velice mýlí.

     Už dnes je více než jasné, že nové vedení městského obvodu, které vzejde na základě volebního výsledku a koaličních vyjednáváních po podzimních komunálních volbách, se bude muset potýkat s mnoha finančními nástrahami a neočekávanými resty, které po dosluhující ,,velkopanské koalici ČSSD a ODS‘‘ na Lochotíně nám všem zůstanou!

 

Autor: Václav Heřman

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

Doporučujeme také


Diskuse (31 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

xXx 13.07.2014 15:41, Reagovat

Tak co s tím? Znárodníme to, podnikatele pozavíráme nebo popravíme a z lidu vybereme správce majetku?

Muf 27.07.2014 20:26, Reagovat

Možná by to bylo to nejmenší zlo, co se po roce 89 odehrálo!

Václav Heřman 10.07.2014 22:23, Reagovat

Marně si kladu otázku, co má hospodaření sociálních a občanských demokratů (včetně jejich odpadlíků) na MO Plzeň 1 společného se Stalinem a Gottwaldem. V článku jsou pouze popsána fakta, jak jsem je vnímal, jako opoziční zastupitel. Nic víc, nic míň. Přesto jedna třetina reakcí pod článkem zmiňuje tyto postavy minulého století.....

Gospo 01.08.2014 13:37, Reagovat

Protože Vám jenom připomínáme historii Vaší strany a Vašeho učení.

Jan 10.07.2014 08:15, Reagovat

Pane Beneši a milý Vosáku, KSČM jsou pořád komunisté. Vždy po celém světě akorát zbídačovali a vraždili, v čele se Stalinem a vrahem Gottwaldem. Nemohou být jiní. Jako nemohou být jiní současní obdivovatelé fašismu a nacismu. Komunismus byl, je a bude vždy stejně zločinný jako nacismus. Jsou to bratři.

Jan Beneš 10.07.2014 12:00, Reagovat

Pane Jane, máte bezesporu pravdu, že komunista je pořád komunista. Jenže ne každý komu tuto nálepku (zůstanu-li u tohoto termínu) dáváte komunistou skutečně je. Pro příklad nemusíme chodit do minulého století a jiných zemí. Prospěchářů, kteří se před rokem 1989 hlásili ke komunismu a dnes jsou z nich neméně zarytí kapitalisté, či dokonce přímo antikomunisté, má naše politická scéna víc než dost… KSČM je demokratickou stranou s demokratickým programem. Nedivte se proto, že mě irituje, když nám vytýkáte činy lidí, kteří v KSČM nikdy nebyli (a jak jsem poznamenal nejen kvůli tomu, že ani být nemohli).
Komunismus nikdy nikde na světě nebyl – to je fakt. To, že se pod touto hlavičkou ve světě událo mnoho neštěstí je pravda, ale ono se neštěstí děje dost i pod hlavičkou šíření svobody, demokracie, či boje s terorismem. Vše velmi dobré hodnoty, ale to naplňování značně pokulhává... přesto „demokracii“ vyměněnou za zájmy zbrojařských lobby a válku o ropu snad nikdo za sprosté slovo nepovažuje.
Ideály komunismu jsou demokratické, hlásají totiž rovnost všech lidí a bez ní není ani demokracie. Oproti tomu krajně pravicový směr fašismus, nacismus kastuje lidi podle etniky, rasy, vyznání atd. Poněkud zvláštní bratrství, vždyť větší protiklad než rovnost všech x nadřazenost nějaké rasy už asi nelze najít.

Jan Beneš 09.07.2014 09:29, Reagovat

A jsme opět u nálepek... KSČM se socialismu - nejdemokratičtějšich možných hodnot, vzdávat rozhodně nehodlá, to by se z ní pak opravdu mohlo stát to z čeho ji obviňujete... a právě proto znovu bazíruji na faktech a nemíchání socialismu se Stalinem...

Vosí Hnízdo 06.07.2014 10:52, Reagovat

Je potěšující, že mnozí prohlédli a přiznají si, jak o Černám listopadu 89 skočili na lep zednářsko vekslácko disidentské mafii. Bohužel my, co všechno tohle věděli, jak to dopadne jsme byli nenáviděni a kritizováni. Člověku bylo hořko se na to dívat a nemoci nic udělat, protože země byla plná hlupáků, kteří těm vyvrhelům ještě tleskali. Naši dědové a pradědové nám na stříbrném podnosu dali spokojenou a bezstarostnou socialistickou budoucnost a nezodpovědní jedinci si to vše nechali bez boje sebrat. To je opravdu děsivé!!!!

Jana Bystřická 02.07.2014 23:44, Reagovat

Je už velice trapné používat k argumentaci poválečnou dobu. Nevím co má pan Heřman společného se Stalinem, když v té době a ještě dlouho po ní nebyl na světě. Dokonce si myslím, že ani ten pan anonym. Jsem také přesvědčená, že to nezajímá v drtivé většině ani obyvatele Plzně- Lochotína.

Gospo 07.07.2014 16:13, Reagovat

Co má p. Heřman společného se Stalinem? Jsou ve stejné straně. Vyznávají stejné hodnoty. Mají stejnou ideologii.

Jan Beneš 08.07.2014 10:37, Reagovat

Vážený pane. Stalin byl v době založení KSČM, které je Václav Heřman členem, bez mála 4 desítky let po smrti, tak jak djistě musíte uznat, ve stejné straně nikdy nebyl. Co se hodnot týče, tam, jste se seknul víc než s tou časovou osou. Kdybyste si přečetl program KSČM, mohl jste na to přijít sám a veřejně se tu nezesměšňovat...

Gospo 08.07.2014 20:37, Reagovat

Komunista jako komunista. Stalin, Gottwald, Heřman. Prostě jsou komunistí a můžou se přejmenovávat a zakládat nové strany jak a kdy chtějí.

Jan 24.07.2014 08:09, Reagovat

Naprosto souhlasím.
Komunisté zuří.

Jan Beneš 08.07.2014 21:52, Reagovat

To je dost omezené upnout se na "nálepku" a ignorovat fakta, nemyslíte?

Gospo 09.07.2014 09:09, Reagovat

To není jen nálepka. To jsou fakta. Komunistí mají pořád stejnou ideologii. Nebo už chcete budovat kapitalismus a vzdát se socialismu?

Jan Beneš 09.07.2014 09:31, Reagovat

A jsme opět u nálepek... KSČM se socialismu - nejdemokratičtějšich možných hodnot, vzdávat rozhodně nehodlá, to by se z ní pak opravdu mohlo stát to z čeho ji obviňujete... a právě proto znovu bazíruji na faktech a nemíchání socialismu se Stalinem...

Václav Heřman 08.07.2014 10:36, Reagovat

Nemáte pravdu, nejsem a nikdy jsem nebyl členem KSSS.

Muf 01.07.2014 18:26, Reagovat

Pěkně to tam hoši vedete.......už aby jste mazali!

Alfa 30.06.2014 08:25, Reagovat

Koministí budou stejně zase v opozici, tak Vám to ani nemusí vadit...

Václav Heřman 30.06.2014 22:44, Reagovat

I práce opozice je v zastupitelstvu důležitá a potřebná, a pokud si to někteří neuvědomují, je to jen k jejich škodě.

Gospo 29.06.2014 21:23, Reagovat

S komunisty se nemluví

KAB-2 02.07.2014 09:05, Reagovat

Taky jsem byl v prosinci 1989 takto naivní a říkal si, že komunisty ne a ať jdou pryč.

Po uběhlém čtvrtstoletí si připadám jako debil, že jsem mohl zastávat takový názor - holt jsem byl tehdy mladý a blbý, jak se říká. K některým postojům se člověk musí probít až časem a svým věkem a především životní zkušeností.

Posledních cca 10 let volím už automaticky ve všech volbách KSČM, protože nikdo jiný ani nezná taková sousloví jako "sociální spravedlnost" anebo alespoň "spravedlnost" obecně. A to nemluvím o pojmech jako je "důstojnost" a podobně.

Sice ne vždy a ve všem s KSČM souhlasím, ale odhadem v 80% věcech ano. S nikým jiným se neshoduji ve více než 50%, takže moje volba s komunisty mluvit a dokonce je podporovat je logická a poměrně jednoduchá, když není ani vzdáleně žádná alternativa.

Jan 03.07.2014 13:42, Reagovat

KABe-2, nejste náhodou pomýlenej?

KAB-2 06.07.2014 07:35, Reagovat

No to jsem před "revolucí" a nějaký čas po ní skutečně byl. Bohužel jsme si nevážili toho co jsme měli.

Dnes už mám zkušenosti ze socialismu i kapitalismu a tak můžu porovnávat a proto mohu říct, že socialismus je budoucnost, pokud ale mezitím kapitalismus lidstvo nebo i celou planetu nezlikviduje.

Václav Heřman 29.06.2014 22:49, Reagovat

Je ale hodně těch, kteří s námi mluví, to že někteří nemají odvahu to přiznat jim ke cti moc nepřidává. Nepatříte náhodou mezi ně?

Gospo 01.07.2014 07:46, Reagovat

Oprava: slušní lidé s komunisty nemluví. Ti neslušní se k tomu sníží...

Václav Heřman 01.07.2014 17:23, Reagovat

Je úsměvné, když anonym káže o slušnosti……….

Gospo 02.07.2014 08:30, Reagovat

Je to stejné jako když následovník Stalina káže o čemkoli jiném než o zabíjení a gulazích...

Václav Heřman 08.07.2014 10:47, Reagovat

Nezbývá mi nic jiného, než vám za vaše příspěvky poděkovat. Všichni jasně vidí, kdo proti nám stojí a kam až do historie musí jít, aby si na nás mohli pomyslně plivnout.

Muf 06.07.2014 23:08, Reagovat

Heřman? To je maximálně vnuk poštmistra z Přeštic....jednou to tu psal.....chacha Gospo.....

Anohoj 02.07.2014 09:26, Reagovat

A kdopak je tu následovník Stalina? Že ho tu nevidím...

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.