Magistrát varuje motoristy, jízdě do centra Plzně se nyní raději vyhněte!!! Město zlevnilo parkování na Rychtářce

Magistrát varuje motoristy, jízdě do centra Plzně se nyní raději vyhněte!!! Město zlevnilo parkování na Rychtářce | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Roman ČerníkRoman Černík

kandidát na hejtmana, člen RKO SZ Plzeňského kraje

Více

Josef WalterJosef Walter

zámečník

Více

Pavel VicariPavel Vicari

Učitel

Více

Aktualizováno: Magistrát varuje motoristy, jízdě do centra Plzně se nyní raději vyhněte!!! Město zlevnilo parkování na Rychtářce

Plzeň, 26.06.2014, aktualizováno 11:24 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

V jedno veliké staveniště se v těchto dnech proměnilo centrum Plzně, kde lze narazit na výkopy a stavební stroje doslova na každém kroku. A bude ještě hůř. Od soboty 28. června se totiž zintenzivní stavební práce v historickém jádru města. Oprava tramvajových těles na severní straně náměstí Republiky uzavře kromě jiného i přístup na parkoviště před radnicí, kde svá vozidla odstavují v pracovních dnech návštěvy magistrátu a o víkendech svatebčané. Magistrát vyzývá řidiče osobních aut, aby se vyhnuli centru města při jeho průjezdu a omezili sem i cílené cesty.

„Stavební práce v kolejišti nedovolí používat parkoviště, proto nejdéle do konce prázdnin musí návštěvníci radnice a svatebčané využívat deset parkovacích míst v Dominikánské ulici, která jsme nechali vyblokovat. Stání vyhrazená v blízkosti křižovatky se Solní ulicí budou označena,“ upozorňuje projektant Václav Lacyk. Odjezd z Dominikánské ulice bude možný jen přes náměstí Republiky s výjezdem do Rooseveltovy ulice.

Rekonstrukce úplně uzavřela Prešovskou ulici v úseku Sedláčkova, náměstí Republiky. Perlová ulice je zaslepena, Pražská uzavřena a Šafaříkovy sady přístupny jen od Anglického nábřeží. Z náměstí Republiky se řidiči nedostanou také do Zbrojnické ulice. Naopak Dřevěná je obousměrná a zajišťuje příjezd i odjezd do Pallovy ulice. Uzavřena je rovněž Riegrova a část Dominikánské.

Opravy tramvajové trati mají dopad i do organizace městské veřejné dopravy. Již avizované změny se dotknou především linek č. 1 a 2, na nichž bude v úseku Mlýnská strouha a Solní ulice přerušen provoz. Tramvaje budou jezdit na východní straně města z konečných zastávek Světovar a Slovany standardně do zastávky Sirková a následně po jedné koleji přes křižovatku U Jána a ulicemi Pražská, U Zvonu, Zbrojnická a náměstí Republiky do provizorní zastávky v Prešovské ulici. Tady linky končí.

V západní části města bude jezdit linka č. 4 v obvyklé trase Bory – Koušutka s objížděním zastávky Sady Pětatřicátníků ulicí Palackého a linka č.1/2 v trase Bolevec – Skvrňany. Autobusové linky zůstávají v provozu bez omezení. Ve dnech 5. a 6. července dojde k předem plánované výluce tramvajových linek č.1 a 2 v úseku Slovany – centrum. Přeprava cestujících na obou linkách bude zajištěna náhradní autobusovou dopravou.

Radní města na svém mimořádném jednání ve čtvrtek odsouhlasili, že po dobu intenzivních rekonstrukčních prací v historickém jádru, tedy v období od 1. července do 30. září 2014, městská správa cenově zvýhodní parkování na Rychtářce. Řidiči budou za první tři hodiny parkování platit pouhých pět korun.

„Původně jsem se snažil prosadit návrh, aby bylo parkovné úplně zdarma, což nebylo možné kvůli DPH, stejně tak nebylo možné platit jen symbolickou jednu korunu. Nejnižší možná částka, kterou je možné vybírat prostřednictvím parkovacího automatu je pět korun. Po uplynutí prvních tří hodin se bude každá další hodina platit obvyklých 10 korun. Až se v říjnu bude vyhodnocovat využit parkovacího domu, nelze vyloučit i možnost takto nastaveného trvalého zlevnění parkovného,“ uvedl technický náměstek primátora Pavel Šindelář. Město podle jeho slov zmíněným krokem snahu pomoci obchodníkům, aby i v době náročně rekonstrukce historického jádra města nepřestávali lidé do centra přijíždět.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (5 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 02.07.2014 09:55, Reagovat

Včera jsem byl v centru Plzně a je to šílené. Opravdu chaos. Nejhorší na tom je to, že se opravují komunikace před nedávnem opravené. Dále se ničí stará poctivá žulová dlažba a nahrazuje se umělým terakem. Němci rádi pak naši poctivou žulovou dlažbu, které se zbavujeme vykupují. Na stavbách pracují nekvalifikované síly (kdo kvalifikovaný by taky za tu almužnu pracoval) a gastarbeiteři a podle toho to taky vypadá. Za pár měsíců se to začne propadat a může se město rozkopat nanovo. A město solí a solí firmám typu "já na bráchu, brácha na mne". To je mi hospodářství. Za Komunistů se stavělo poctivě a stylem, že se to nemuselo hned předělávat. Jo, jo... a tohle všechno platí občan ze své kapsy přičemž si kmotrovské a mafiánské stavební firmy napojené "na ty správné lidi" mastí kapsy a plní měšce. Fuj hanba!!

Vosí Hnízdo 26.06.2014 11:06, Reagovat

A co takhle alespoň na ty prázdniny dát MHD zdarma? Město vyhazuje peníze na kdejaký nesmysl - viz EHMK, Světovar aj., tak tohle by alespoň bylo ku prospěchu většiny lidí, kteří do města jezdí. Šetřily by se tím i komunikace, které díky přetížení vyžadují mnoho oprav a i vzduch by byl čistější. Je třeba prosazovat MHD zdarma.

Josef 30.06.2014 20:48, Reagovat

Vosáku, jsi fakt vůl. Neznám , co je zdarma. Snad tvůj trus. Komunisté se mohou složit a zaplatit provoz za všechny občany, když je tak milují. Ani pak to ale není zdarma, ale za "vydřené" peníze líných komunistů.

Vosí Hnízdo 02.07.2014 10:06, Reagovat

Tak s pravičáckým poskokem hovořit o službách zdarma je jako házet s prominutím perly sviním. Jsou města, kde MHD zdarma je, např. Tallin a funguje to jen ku prospěchu. Ale když už jsme u těch pravičáků, povím perlu, kterou jsem před léty slyšel z úst jednoho pravičáckého vědátora (bohužel už si nepamatuji jméno). MHD by prý měla být 10 násobně dražší a nebo ji zrušit úplně neboť je neekonomická, načež se jal vypočítávat složitý matematický příklad ohledně rozjezdu tramvaje a kolik to všechno stojí. To opravdu byl unikát!! Tak se nedivím, že z bahna vylézají podobní se stejnými názory. MHD zdarma je řešení a čistota města. Ono by zas nebyl takový problém to zponzorovat. Kdo by mermomocí chtěl do centra autem, platil by mýto ap.

KAB-2 01.07.2014 08:44, Reagovat

No když má stát na to, aby se lidé skládali multimiliardářům na biliónový tunel za energii ze slunce, MHD zdarma by byla zanedbatelná drobnost a pozitivní vliv na životní prostředí a hlavně čistotu ovzduší ve městě by to mělo nezanedbatelný.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.