Starosta třetího obvodu Jiří Strobach končí v ODS, těsně před volbami chce založit vlastní subjekt

Starosta třetího obvodu Jiří Strobach končí v ODS, těsně před volbami chce založit vlastní subjekt | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,71%
Spokojený48,57%
Zklamaný19,29%
Zdrcený12,14%
Šokovaný14,29%

Celkový počet hlasů: 140

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Karel MaxaKarel Maxa

Radní města Horažďovice

Více

Hana ValachovičováHana Valachovičová

místostarostka města Holýšov

Více

Michal KandlerMichal Kandler

Sociální pracovník

Více

Aktualizováno: Starosta třetího obvodu Jiří Strobach končí v ODS, těsně před volbami chce založit vlastní subjekt

Plzeň, 25.06.2014, aktualizováno 03.07.2014 13:53 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Starosta centrálního plzeňského městského obvodu Jiří Strobach oznámil ve středu v prohlášení pro média odchod z ODS, kde působil 16 let. Jako hlavní důvod oznámil nemožnost diskuse se současným oblastním vedením ODS, kdy mezi jeho osobou a vedením strany panuje velký názorový rozdíl. Starosta Strobach uvedl, že hodlá i nadále dělat slušnou pravicovou politiku. Nestane se politickým přeběhlíkem a nevstoupí do žádné jiné strany. Navzdory krátkému času, který zbývá do podzimních komunálních voleb je připraven založit si vlastní politický subjekt, se kterým hodlá oslovit plzeňské voliče.

„Je mi líto, že vedení ODS a hlavně delegáti zvolení na oblastní sněm nevyslyšeli moje námitky proti nedemokratickému postupu při schvalování kandidátky na MO Plzeň 3. Již určení nového klíče bylo účelové s cílem umenšit Strobacha a jeho kolegy,“ uvedl ve svém prohlášení Jiří Strobach v souvislosti se sestavením kandidátní listiny pro MO Plzeň 3 ze čtvrtka minulého týdne. Účastníci sněmu odmítli variantu kandidátní listiny navrženou Jiřím Strobachem a odhlasovali jinou variantu, kde byl ovšem Strobach stále jejím lídrem. Ten však s tímto návrhem nesouhlasil a opustil jednání sněmu se svými delegáty ještě předtím, než se začalo o pořadí jmen hlasovat. Kandidátní listina se pak sestavila jen ze členů dvou místních sdružení Staré Bory a Nové Bory. Na kandidátce tak zcela chybí zástupci místního sdružení Skvrňany včetně Jiřího Strobacha. Kandidátní listinu, jejímž lídrem se stala Veronika Jilichová Nová, schválila v neděli Oblastní rada ODS.

Účastníkům sněmu vadilo především to, že Jiří Strobach prosazoval na třetí místo kandidátky zastupitele Stanislava Kopáčka. Ten byl před léty v době kdy vykonával funkci místostarosty jedním z aktérů slavné aféry, kdy se dostal do sporu se strážníky při bujaré noční oslavě úřadu centrálního obvodu v plzeňském baru Utopie. Společně s tehdejším radním pro bezpečnost hrubým způsobem zastrašovali a vyhrožovali strážníkům městské policie, kteří přijeli k opilé společnosti zasahovat. „Udivuje mě též účelové a lživé tvrzení, že jsem svoji kandidaturu podmiňoval schválením nominace i pro nesmyslně „démonizovaného“ zastupitele Stanislava Kopáčka,“ prohlásil Strobach.

Starosta Jiří Strobach dále ve svém prohlášení odmítl, že se tím naplňuje scénář, který v mediích předestřel primátor města Martin Baxa (ODS) o jeho dohodách s jinými subjekty a záměru odchodu z ODS. „Rozhodl jsem se až po konání nedělního sněmu ODS k jehož průběhu a výsledku se již nebudu dále vyjadřovat. Nestane se ze mne „přeběhlík“ ke stranám, jež se zdají být výtahem k moci, nebo mají v čele populární tváře. Půjdu cestou těžší, pracnější a průhlednější. Jsem připraven založit vlastní subjekt a věřím, že navzdory krátkému času, jenž do voleb zbývá, se mi podaří získat podporu občanů,“ řekl Strobach.

Na závěr prohlášení Jiří Strobach uvedl, že by chtěl pokračovat v tom, co se povedlo i v realizaci dalších plánů, hodlá udělat maximum pro to, aby se nezavřel bazén SK Radbuza na Chodském náměstí, nebo aby občanům nevyrostla další čerpací stanice za domy v Sukově ulici v lokalitě Bezovka. „Přes všechno, co jsem v posledních dnech zažil, nadále věřím, že se ještě i dnes dá dělat slušná politika. A doufám, že jsem už svou dosavadní prací ukázal, že mi na obvodu Plzeň 3 záleží a že stojím na straně jeho obyvatel. Jsem přesvědčen, že s důvěrou občanů jejich zájmy prosadím a to s pomocí všech rozumných politiků napříč politickým spektrem,“ dodal Jiří Strobach.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (13 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 27.06.2014 10:32, Reagovat

Vím, co prý vyváděl tento pan starosta když ho volili. Jak prskal a svému protivníkovi vyčítal i děti, rodinné a finanční poměry. Ale Jurečko-štruncovský gang si ho prosadil a zvolil. To má syčák ještě pořádné sebevědomí, když chce založit další lotr stranu. To budu chtít vidět ten výkvět, co takovouto squadru bude volit. To by chtělo zjistit a preventivně dát za katr. Protože co tohle bude volit, to může jen lotr, lump a zločinec, násilník a vrah!!! Případně existence pode mnou - Pacient PL Dobřany.

Pavla 30.06.2014 20:50, Reagovat

Vosáku, ser se do svých KOmunistů!

Alfa 27.06.2014 12:06, Reagovat

prý... prý... prý...
takže to jsou jen doměnky a výmysly...

Vosí Hnízdo 28.06.2014 09:36, Reagovat

Nebo se zeptej přímo jeho. On si na tu žumpa-volbu jistě vzpomene, že nekecám!!

Vosí Hnízdo 28.06.2014 09:30, Reagovat

Je to už více let. Já slyšel tehdy nahrávku z jednání. Bohužel nevím, kdo tehdy byl protikandidát Strobacha. Ne že bych se ho zastával, ono to bylo asi v tom stylu jeden za 18 a druhý bez dvou za 20, ale to byl poslech panečku. Strobach tam vyčítá svému protikandidátovi nezletilou dceru, že si ji nedovedl vychovat, dále, že se mu exekutoři prohání po baráku, rodinné poměry atd. Myslím si, že nějaký přítelíček od Modrého Moru ti to dosvědčí, jestli mi nevěříš!!

Vosí Hnízdo 27.06.2014 19:06, Reagovat

Je vidět, že lejno víš, jak ton v Modrém Moru chodí, šmejde poskocjej. Tak se poptej, mizero!!!!

Vosí Hnízdo 27.06.2014 19:03, Reagovat

Zeptej se mizero nějakého dloholetého člena Modrého MOru.... On ti ton dosvědčí

Pacient PL Dobřany 26.06.2014 17:20, Reagovat

Budu volyt Strobachaaaaa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Honza 25.06.2014 19:08, Reagovat

Ano,založí stranu společně s největšíma gaunerama v Plzni se Štruncem a Kopáčkem!!!Je mě z Vás na zvracení co jste za sebranku !!! Doufám,že začne už konečně konat PČR a všichni budete v teplákách !Je výborné,že se konečně ODS zbavuje téhle spodiny.

Vosí Hnízdo 27.06.2014 10:37, Reagovat

ODS se zbavuje spodiny??? Chachachachachachacháááááá. ODS spodinou byla jako taková, je a zůstane!! Jestli někdo v ODS byl trochu slušnéjší, odešel už dávno. Zůstali jen ty největší krysy, lotři, lumpové a kmotři a ti opouští loď když se teď potápí. Nenechme se je rozprchnout. POCHYTAT A ZAVŘÍT!!!!!!

pepe 27.06.2014 15:29, Reagovat

Asi taková krysa, lump a lotr jako ty Vosí Hnízdo. Zameť si před svým prahem.

Vosí Hnízdo 28.06.2014 09:24, Reagovat

Až po tobě..., potom dlouho nic....

Vosí Hnízdo 29.06.2014 20:05, Reagovat

Já Vosák prohlašuji, že jsem špinavej, smrdím, závidím a jsem fanatiskej komač.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.