Lídrem plzeňské kandidátky ODS pro komunální volby se stal podle očekávání primátor Martin Baxa

Lídrem plzeňské kandidátky ODS pro komunální volby se stal podle očekávání primátor Martin Baxa | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,91%
Spokojený44,07%
Zklamaný21,47%
Zdrcený12,43%
Šokovaný14,12%

Celkový počet hlasů: 177

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Věra DrahorádováVěra Drahorádová

učitelka ZŠ

Více

Rolando ARIASRolando ARIAS

Zastupitel města Plzně

Více

Aleš JanoušekAleš Janoušek

ředitel Gymnázia Luďka Pika v Plzni

Více

Lídrem plzeňské kandidátky ODS pro komunální volby se stal podle očekávání primátor Martin Baxa

Plzeň, 22.06.2014, aktualizováno 22:17 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Lídrem kandidátky ODS pro podzimní komunální volby v Plzni se stal podle očekávání současný primátor Martin Baxa. Ze druhého místa půjde do voleb další úspěšný bývalý plzeňský primátor Jiří Šneberger. Trojkou na kandidátce se stala lékařka Veronika Jilichová Nová a čtvrtý je technický náměstek primátora Pavel Šindelář. Vedle několika ostřílených komunálních politiků vsadila ODS v první desítce svých kandidátu také na neokoukané a nové osobnosti.

„Podařilo se nám sestavit velmi kvalitní kandidátku,“ pochvaloval si primátor Martin Baxa. Ve své nominační řeči uvedl, že ODS se během svého působení na radnici v koalici s ČSSD podařilo splnit většinu volebního programu. „Udělali jsem pro město celou řadu zásadních rozhodnutí, budujeme spalovnu komunálního odpadu, podařilo se nám zajistit uhlí pro teplárnu, postavilo se nové depo pro vozidla MHD, staví se nová úpravna vody, město bude mít ve svém majetku opět vodárnu, vybudovalo se divadlo, atletický stadion, rekonstruoval se fotbalový stadion a vedle toho se upravila celá řada parků a veřejných prostranství. Ukázali jsme veřejnosti, že město Plzeň umíme spravovat,“ uvedl Martin Baxa.

Jako nejdůležitější úkoly pro město na další čtyři roky vidí Baxa především zvládnutí přípravy projektu Evropského hlavního města kultury a využití jeho potenciálu i po roce 2015, aby do města i nadále jezdili turisté. Pokračovat by se mělo i v dopravních stavbách, jako je západní okruh a tramvajová trať na Borská pole. Vedení města by také mělo maximálně využít nového programového období EU.

Novým jménem na plzeňské kandidátce je například politolog a analytik Jakub Čermák, který pracoval v republikové kanceláři ODS nebo podnikatelka a zastupitelka druhého obvodu Eva Trůková. Ze současných členů městské rady figuruje v první desítce vedle primátora Baxy a náměstka Šindeláře už jen radní Helena Matoušová. Další současná radní Irena Rottová je až na 17. místě kandidátky. Mezi 47 kandidáty zcela chybí například současný radní pro bezpečnost Robert Houdek, kterého nenominovalo jeho sdružení Lochotín. Mezi kandidáty není ani starosta třetího obvodu Jiří Strobach, který zřejmě v nejbližších dnech opustí ODS a bude kandidovat za jiný subjekt.  

Oblastní rada ODS v neděli na svém jednání také schválila kandidátní listinu pro radnici centrálního městského obvodu. Starosta ÚMO Plzeň 3 Jiří Strobach původně avizoval, že proti podobě a způsobu sestavení kandidátní listiny podá Místní sdružení ODS Skvrňany stížnost. Stížnost sdružení byla nakonec stažena a oblastní rada o ní vůbec nejednala. Poté, co se Jiřímu Strobachovi nepodařilo sestavit kandidátku podle jeho představ a s jeho lidmi, opustil ještě hlasováním se svými delegáty se sdružení Skvrňany nominační sněm. Na kandidátní listě tak figurují jen zástupci zbývajících dvou sdružení Staré Bory a Nové Bory.

První desítka kandidátů ODS pro plzeňskou radnici

1. Martin Baxa

2. Jiří Šneberger

3. Veronika Jilichová Nová

4. Pavel Šindelář

5. David Šlouf

6. Jakub Čermák

7. Eva Trůková

8. Helena Matoušová

9. Milan Uhlík

10. Lumír Aschenbrenner

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.